Domino (2005)

Úplne súhlaím s POMOM. Veľmi chaotické, neprehľadné scény či už akčné alebo radové, s tým súvisiaca dejova dezorientovanosť a celkový nezáujem o príbeh. A klincom do rakvy je v danom prípade neznesitelná dĺžka filmu (ku koncu som bol úplne znudený).

Crash (2004)

Film o osudoch hrstky ľudí žíjucich v spoločnosti zmietanej rasizmom a predsudkamy voči farbe pleti. Zo začiatku sa može zdať že je to samý neger sem a beloch tam, no ako nahle film o kúsok pokroči a jednotlívé príbehy sa začnu prélínať celý fim naberá neskutočnú emocionálnu rovinu (scéna s neviditelným plášťom). Káždá scéna skvelo nadvezuje na tú nasledujúcu aj keď može by to niečom úplne inom. Bravurne napísane, natočene, zahrané a hudba je tiež krásna. Jeden z mojich naj filmov. 100% bez myhnutia oka.

Svatba ve třech (2005)

Briti majú skrátka cit na na tento fimový žáner. Skvelé sklbenie humoru a romantiky, ktora sa ale bohužiaľ neobišla bez občasného kliše. Koniec filmu ma dosť sklamal pretože bol ako vystrihnutý hollywoodsky Happy End .Ale inak to bolo celkom milé, tak na 75%.

Ďábelský Santa (2005) odpad!

Myslím ze je uz len máloveci zvrátenejších ako Santa rzšliapujúci hlavu muža, ktorého prdtým prešiel jeho sob. Tento film je hrozný aj keby to clovek bral len ako recesiu. A ak to televizia pusti na 2. sviatok Vianocny .... Otrasný namet dobieha len spracovanie a obsadenie hercov. Prosto HROZA!!!

Milionový závod (2001)

Znôška trápnosti a klišé. Tento film je naozaj ftipný len veľmy málo. Veľa situácii je na hranici medzi takzvanou "crazy zábavou" a trapnosťou a o zvyšku sa ani nevyjadrujem. Mimo toho obsahuje veľa hluchých a nudných miest.

Ledová sklizeň (2005)

V tomto filme mi veľmy chýbalo bližšie približenie postáv ich vzájomných vsťahov a aj lúpeže samotnej. Celý film ubieha bez toho aby sme vedeli kto , čo , ako a prečo. Absencia tejto zložky sposobovala moju apatiu a častý nezáujem o dianie na obrazovke. Celkovo ani zápletka a následné "zvraty" sa nedajú považovať za niečo prevratné a nečakané. Aj na priek slušným hereckým výkonom Cusacka a Thorntna je oto dielko len nepodarená kopia jeho omnoho zábavnejšícha, prekvapivejších a napínavejších bratov. Slabe ***

Nezvratný osud (2000)

Originálna téma, že osud máš daný a smrti neunikneš ma zo začiatku zaujala. Avšak pochováva ju klasicke teenagerovské spracovanie horroru. Zakončenie filmu scénou v Páríži bol super ale to je asi tak všetko.

Letec (2004)

Životopisné filmy nemám velmi v obľube a preto som aj k Letcovi pristupoval velmi obozretne.Ale je to veľmi zručne natočený film mapujúci život, sen, víziu a ciel muža, ktorý zápasil so svetom techniky aj s vlastnou duševnou chorobou. Avšak na film s tak rozsiahlou stopážov sa rozvíja dost pomaly a tažkopádne. Film nábera spád až po nejakej hodine a to už divák pomaly začína strácat záujem. Leonardo DiCaprio ako Howard Hughes podáva skvelý herecký výkon. Nebyť rozťahaných okamihov, kedy som sa nudil bolo by to oveľa lepšie.

Nový svět (2005)

NUDA,NUDA a este raz NUDA! Na dobrodružný film málo akcie a dobrodružstva(žiadne). Na romantický značný deficit riomantiky. Možno to bude tým že každá jedna scéna je natiahnutá za mieru únosnosti a to pokazí dojem aj zo scén ktoré ako tak vyvolávajú nejaké pocity. Vnutorné monológy postáv + rádoby poetické rozhovory mi vyslovene vadili. Pripadalo mi to ako keby autori chceli skĺbiť antickú ľúbostnú drámu s dobrodružným filmom. No nie je to ani jedno ani druhé. Jediným pozitývom je kamera a prostredie ale kôli tomu sa neoplati stravit 2 hodiny neunosnej nudy. Sorač ale s filmami ako Láska Nebeská alebo najnovšia Pýcha a predsudok - NEPOROVNAŤELNÉ !!!! nevyvolalo to vo mne absolutne žiadne pocity skoro som zaspal.

Divočina (2006)

Nebolo to tak hrozne ako som cakal. Iste bola to strasna vykradacka (hlavne co sa madagaskaru tyka) s mnostvom trapnych scen, ale boli aj miesta kde som sa bavil. Videl som to so slovenskym dabom a kolala tam bola perfektna(Sprechen Sie koala?). Tak na 50%.