Silent Hill (2006)

Po zhliadnutí snímku niesom sklamaný pretože som od neho nic neočakával. Preto ma práve prvá polovica príjemne prekvapila. Skvelé vizuálne vykreslenie Silent Hillu, hobrá hudba, a výborná temná atmosféra proste všetko ako má byť. No nič dobre netrvá večne a tak aj tu narazila kosa na kameň. Pokial šlo len o spoznavanie Silent Hillu bolo všetko OK. Ale akonáhle sa film prehupol do druhej polovice a tajomstvá mestečka sa začali odhalovať atmosféra začala stracať svoje čaro a dejová satránka sa akoby zrútila sama do seba. Dokonale to pochovala záverečná scéna so ostnatým drôtom a tým "masakrom". Scéna okolo návratu domov má svoje čaro ale podľa môjho nazoru jej chýba nejaká ta minuta a drobné priblizenie situacie do dokonalosti. Z hry som videl len nieco okolo začiatku a preto neviem do akej miery je to autentické. Film mohol byt oveľa lepši dat si záležať na finále. Zhodnotil by som to asi tak- 1. polovica za 4* a 2. polovica 2*. Suma súmarum 3* ako vyšité.

Svět zítřka (2004)

Tnto film má fakt skvelú vizuálnu stránku ale to je tak asi všetko. Ostatné elementy sú podpriemerné (tým myslím hlavne príbeh). Prvých 20 minút som s nadšením okukoval efektný zajav, ale potom som sa 80 minút neuveritelne nudil - príbeh je nadmieru stupídny, zdĺhavý a nudný. Nebyť vyzuálnej stránky padá film do hlbokého podpriemeru a ani pes po ňom neštekne. Tento film je živým príkladom, jednostrane zameraného filmu len na "oko".

Láska nebeská (2003)

S týmto filmom mám jeden problém, a to že nemôžem dať viac hviezdičiek. Tento film som videl už 3x ale stále ma dostane. Od prvého záberu z letiska až po ten posledný dýcha ohromnou atmosférou, ktorou určíte nepohrdne ani zarytý odporca romantických komédii. Snúbi sa tu nádherná romantickosť(žiadne otrepane klišé známe z hollywoodskych filmov) so štipkou britského humoru, užasnou hudbou a skvelými hereckými výkonmi všetkých protagonistov . Každý si v ňom môže nájsť to čo je jeho srdcu blízke. Je to film ktorý mi za každých okolnosti dokáže zdvihnúť náladu. Proste krása...

Příběh rytíře (2001)

Už počas sledovania filmu som bol na rozpakoch kam ho vlastne zaradiť. Možno to bude tým že som si pod týmto filmom predstavoval niečo iné ako to čo z toho vzniklo. V zásade by to mohol byt v celku slušný film nebyť to taká zlátanina všetkého možného počnúc otrepaných klišé, cez trápne scény konča všakovakými módnymi doplnkami aké som ešte v tejto dobe nevidel. Už pri scéne s Queenom som bol značne zmetený a keď sa k tomu pridali tie úžasné šaty a účesy Shannyn Sossamon (ktoré by boli veľa aj na súčasnosť), a značne patetické „romantické“ scény mal som dosť. Hoci scény vzájomných rytierskych zápasov boli slušne zvládnuté nestačia na to aby film vyšvihli do nadpriemeru.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Po zhliadnutí tohto filmu mam niečo čo sa dá charakterizovať ako zmiešané pocity. Na jednej strane je krásne spomienky Joela na Clementine a na druhej prostredie vymazávania pamäte, ktoré mi akosi narúša celkovú harmóniu filmu. Bez tejto zložky by samozrejme film nebol tým čím je, ale pri inom spracovaní by to mohlo byt ešte lepšie . Nebyť záveru , ktorý vo mne vyvolal silnú emocionálnu odozvu mohlo to dopadnúť horšie, tak sú to 4*. Skvelý bol aj Jim Carrey ktorý stvárnil pre mňa uňho doteraz nevidenú polohu bez akýchkoľvek trápnych grimás. Po druhom zhliadnutí možno toto hodnotenie upravím a nebudem prvý ani posledný :D

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Tento film ma pre mňa dve polohy. Prvou je skvelý výkon Al Pacina a Johnnyho Deppa, ktorí tu excelovali a ta druha je pre mňa dosť zdĺhavý a až príliš únavný dej a chabé výkony ostatných hercov ktorí mi viac-menej ani nepripadali ako mafia. Hodnotenie stagnuje na nejakých 70% a nebyť hlavných protagonistov , ktorí sú zjavným ťahákom filmu tak by to bolo nižšie.

Hrdinové z říše Gaja (2004)

Bolo to proste strašné, ani som to nemohol dopozerať do konca. Dialógy stane infantilne a ani grafika ma nezaujala. Neverím že by to pritiahlo pozornosť deti starších 8 rokov.

Hra (1997)

Skvelý thriller, s dobrým nápadom, skvele prepracovanými scénami, ktorých jedinou vadou je že vo finále viznievaju mierne nepravdepodobne veľakrát až nereálne na to aby to bola len „hra“(napr. Tá streľba, nevyzeralo to veľmi ako slepé náboje). V celu však dobre zahraný, napínavý, nepredvídateľný a nadpriemerný film. P.S. Chcel by som vidieť ten účet :DD

Syriana (2005)

Inteligentný film s dobrou atmosférou a obsadením, nie však pre bežného diváka. Už od začiatku príbehu sa začínate strácať v spleti mien situácii a náročnej rétorike. Film aj téma je kvalitne spracovaná a ma myšlienku ale chybou je, že je určený len užšej skupine ľudí znalej danej tematiky. Nemôžem povedať, že by som sa bol nudil ale dvakrát pútavé to tiež nebolo a preto je to za ***.

Ptačí svět (2001)

Úžasný dokument zo sveta všakovakeho vtáctva. Perfektné zábery rôznych druhov vtákov zasadených do nádhernej scenérie rôznych kontinentov a podfarbene občasnou hudbou, ktorá však perfektne dotvára dokonalý zážitok z tohto dokumentu a mohlo jej byt ovela viac. Pri niektorých scénach som mal až slzy na krajíčku. Je pravda že tie skvele scény mohli trvať aj dlhšie pre umocnenie zážitku ale to je len malá trieska v oku tohto dielka. Čo sa týka estetického zážitku pre mňa lepšie ako Microcosmus. 10/10 nemôžem len odporučiť každému kto má len trochu rád prírodu.