Můj soused Totoro (1988)

Rozprávka s absenciou násilia. Milé, optimistické, originálne, hravé. S tvorivou dávkou fantázie a s reálnym správaním postáv. Návraty k jednoduchej detskej radosti vždy rád uvítam. A vôbec nevadí, že to nemá nejakú hlbšiu dejovú kostru. Pretože sledovať pár dní Mei a Satsuke na vidieku Vám prinesie možnosť tešiť sa i z drobností. Naplno.

Zkus mě rozesmát (2011)

Náučný film pre deti to nebude: "Klam ako sa dá, však ono to nejako prejde a ty len vyprofituješ..." Na začiatku to bola hrôza. Tie kecy, pózy a neskutočná blbosť hlavného hrdinu. Potom som si zvykol a bavil som sa nenáročne, ale dobre. A Jennifer mi ešte i niekoho pripomenula. Fajn oddych.

Děti moje (2011)

Chvíľu som sa pohrával s myšlienkou dať o hviezdičku menej. Ale tým by som hodnotil len moje očakávania od filmu. Herecky to boli vlastne fajn, uveriteľný. Vzťah otca a dcér, reakcie Speerovie manželky, či vzťah mnohých k žene na lôžku ma zaujímali. Za odmenu bola naservírované správne rozhodnutie ... Len nejako som mal pocit, že to ide mimo mňa. Proste skončil film a... všetko uplavalo. Teda nie, úplný záver potešil.

Mladí muži za pultem (1994)

Nič extra. Dvojka mi pripadá neporovnateľne lepšia. Vlastne som sa nijak moc nebavil.

Mlha (2007)

Dobre znázornenie čoho môžu byť ľudia schopný pod tlakom. Zaujímavý nápad. Fajn atmosféra. Rovnako i herci. Ale tým znásilneným koncom ma fakt naštvali. Pretože pochybujem, že niekto kto vydržal tak veľa (pod tlakom) sa tak prekvapivo rýchlo rozhodne pre to, čo sa na konci stalo. A na záver tu máme silnú emóciu. Tradááá... Hviezdu za koniec neuberám len preto, že by THE MIST padlo do priemeru, kde nepatrí.

Napříč vesmírem (2007)

Či je to po filmárskej stránke dokonalé? Nie. Ale mňa to v tomto prípade moc nezaujíma. Dobre sa to sledovalo a HLAVNE dobre počúvalo. A touto cestou som slová Beatles konečne začal počúvať i ja. Aj preto 5. A to, že tam uvidím Bona som fakt nečakal. Ale toho chlapa asi nejde prepočuť.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Taká príjemná blbina. Tak v tomto filmovom šejku bolo na prvý pohľad kopec vecí, ktoré ma moc neberú. Ale tvorcom sa nejako podarilo, aby sa obsah neprelial cez okraj. Naozaj dobre namiešané. Dobrý oddych s jednoduchou myšlienkou.... Mimochodom Pišta, teba som tam fakt nečakal =D

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Ľudstvo v budúcnosti... Vizuálna nezvyklosť možno odradí mnohých, rovnako ako až moc rozťahaný dej, kde ako päsť do oka bijú hrozné výkony "nových ľudí". Ale myšlienky o význame bytia ľudstva sú v Cassherne podané výstižne a trefne. Rovnako ako citové uvedomenie na konci.

28 dní poté (2002)

Celkom realistické a s minimom úletov, čo je plus tohto filmu. Akurát chúťky tých vojakov a následné konanie mi pripadalo vykonštruované tvorcami filmu až moc. Čo mi vadilo.

Pařba ve Vegas (2009)

"Tracy říkala, že by neměl moc hrát ani pít." " Ježíši, on je jak Gremlyn..." Tak toto bol fór, ktorý ma dostal. A tým to skončilo. Scénar nebol najhorší, ale výkony hercov v hlavných úlohách nevýrazné a humor ma absolútne minul. Pár priemerných vtipov, ale sedieť kvôli tomu 96-minút v kine? Navyše počúvať tie oslavné žvásty o rozlúčke so slobodou s podporou tatíka vyvolenej samozrejme. ..........Komédia, ktorá vlastne nebola nijako extra vtipná. Film, z ktorého si mnohí s radosťou zoberú posolstvo: "Byť na mol je cool".......Ďakujem, neprosím. Od filmu, skloňovaného v superlatívoch, som naozaj čakal niečo viac...