Los ojos de Julia (2010)

Zaujímavé. Napínavé, osobité. Atmosferické. Super obraz a Rueda opäť bezchybná a šarmantná. A aj pán neviditelný, keď zlé oči vypleštil. Bŕŕŕ. Btw. Tá pivnica sa mi podobala na pivnicu zo Sirotčinca. Asi si vypestujem fóbiu na španielske pivnice.

Třináctá komnata (2004)

Pekne poskladaný príbeh vo viacerých časových rovinách. Prepracovaný dej a slušné drama, ktoré si udrží pozornosť aj pri jeho pomalom vyprávaní.

Pokušení (2009)

Film venujúci sa paranoi v manželskom vzťahu a túžbe po láske prerastajúca do posadnutosti. Hlavná trojka má svôj podmanivý šarm, vizuálne pekné. Dobrá oddychovka.

Muž ve stínu (2010)

Nech je to akokoľvek dobre napísané, zrežírované, či zahrané, u mňa sa na konci dostavila otázka: "No á...?" Žiadne emócie a výsledok na konci ma absolútne nezaujímal. Možno je to tým, že ma politický thriller nebere. Pre mňa zabitý čas.

Informátorka (2010)

Film poukazuje na to, že vo svete sa dejú svinstvá, na ktoré obyčajný človek nemá dosah a spravodlivosť nie je samozrejmosťou. Že prižmúriť oči často znamená, dať priestor rozpuku zvrátenosti. A nevylučujem, že niekde na svete sa tak nedeje. Rachel Weisz mám rád, rovnako i Nikolaj Lie Kaas je sympoš, ale až tak strhujúci pocit som ku koncu nemal. Možno som trošku nadhodnotil, ale na druhej strane aj pre to, že to donúti diváka zamyslieť sa.

Maljukgeori janhoksa (2004)

Rozhodne zaujímavý film bez hluchých miest. Dobrý vývoj deja i postáv. Koniec mal pre mňa horkú príchuť. Radšej by som bral sladké. Ach jo, aj taký je život. +++ Zaujímavý koment- Adrian

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Nechápem, čo na tom ľudia vidíte. Asi som mimo, ale mne štýl film absolutne nesadol. Trápne, afektované. Až tak moc, že to zotrelo i pár dobrých hlášok. A je pravda, že film poukazuje na korejskú výslovnosť angličtiny... Ale pozerať kvôli tomu 118 minút do monitoru? Neodporúčam.

Moobangbi dosi (2008)

Z filmu som nadšený. O organizácii vreckových zlodejov a policajtoch po nich sliediacich. Dynamické, vizuálne pôsobivé, postavy zaujímavé a celkovo dejovo osudovo dramaticky postihnuté. Navyše Ye-jin Son si zahrala postavu z iného súdka a opäť neskutočne čarovné. Keby to skončilo trošičku inak, tak by som vískal radosťou a s úsmevom zaspával s nebíčkom s piatimi hviezdičkami nad hlavou. Pre mňa jeden z najlepších akčných krimi vôbec.

Kill Me (2008)

Pár zaujímavých momentov, ale pre mnohých to bude priemerná vec na jedno pozretie. Hye-jeong Kang vyzerala vo svojej postave správne rozbito. Hlavné postavy boli celkovo osobité, len dej strácal často na dynamike.

Henjelgwa geuretel (2007)

Ďalšie originálne spojenie žánrov. Fantázii sa medze nekladú. Podmanivá atmosféra, v ktorej by som sa sám nechcel ocitnúť. V určitých chvíľkach som pocitoval bezmoc, alebo neistotu z bezvýchodiskovej situácie, z tajomna, na prvý pohľad nevinných detských očí. Na druhý pohľad som to už videl inak. A pritom bolo všetko tak krásne farebné a ľúbezné. +++Nechajte sa zaviesť do príbehu, ktorý rozvinie vašu fantáziu a zároveň občas pošteklí na zátylku zlým tušením... Ja som nadmieru spokojný. Až premýšľam nad plným hodnotením. Rovnako ako u Faunovho labyrintu.