Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Stačí, že to má hlavu i patu a sem tam se i zasměju, bohužel to fungovalo opravdu jen u prvního podívání před x lety. 60%

V temnotě (2011)

Agnieszka Holland opět dokazuje její cit pro filmové umění, které již z určitou pravidelností ukazuje i daleko za hranicemi Polska. V příběhu tohoto filmu se věnuje smutnému tématu Varšavského ghetta a utrpení v podzemní kanalizaci, kde je ukryta skupina polských Židů po dobu 12 měsíců. O jejich přežití se stará muž, který po konci války zemře při záchraně dcery. Na pohřbu kdosi pronese, že to má odplatu od boha za ukryté Židy. V titulcích není více vypovídající věta ´´Jako bychom potřebovali boha k tomu, abychom se trestali navzájem.´´ Hrůzná část 2.Světové války, z které bude Polsko ještě dlouho čerpat. Zapomenout by se nemělo pro budoucí generace. 80%

Hodiny (2002)

Příjemné překvapení ve všech složkách filmu, hudba, scénář, důsledně citlivá režie, a co mě úplně vystřelilo byli herecké výkony všech, které ještě předčila Virginie Woolfová, do které jsem se ve scéně na vlakovém nádraží téměř zamiloval. Člověk se vcítil vnitřně jak se musí někdy snažit klamat okolí tvářit se sebejistě, protože je to žádané a přitom uvnitř pláčete jak malé dítě. Tak citlivě blízké napříč časem. Zamaskovanou Nicole Kidman jsem našel až v závěrečných titulcích přísahám a uznávám skutečně mimořádný výkon. 85%

Temné nebe (2013)

Sice nedosahuje kvalit jako jeho velký vzor Znamení či Paranormal Activity, však stále ale dokazuje, že k dobrému scifátku o blízkém setkání nepotřebujete mnoho počítačových triků. 70%

Predátor (1987)

Původně byla postava predátora navrhnuta s dlouhým krkem, psí hlavou a jedním okem. Oblek by nosil Jean-Claude van Damm a měl lovit v ninja stylu... DÍKY VČASNÉMU UVĚDOMĚNÍ A ÚŽASNÉ PRÁCI STUDIA I.L.M., DNES JIŽ ZESNULÉHO STANA WINSTONA, VZNIKL LEGENDÁRNÍ MIMOZEMŠŤAN LOVEC, KTERÉHO HRÁL 220CM VYSOKÝ KEVIN PETER HALL R.I.P. POZN. JEŠTĚ ŽE TAK :) 90%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Z původně zajímavého nápadu labyrintu vznikla klasicky UHO digi omáčka na rozmezí Šílenýho Maxe a zombie apokalypsy akorát s partou dospěláků s dětskými ksichty. Na hezkém velkém obraze celkem efektní hořící město v noci, ale čím déle koukáte, tím více jsem byl znechucen naprostou neschopností všech speciálních jednotek a vojáků na straně města proti hrdinům, kdy jich za film vidíte umřít asi sto, ale na smrt jednoho mláďátka čekáte celý film. Něco jako, když si dáte pc hru Half-life na hard a projedete ho bez jediné smrti za 2,5 hodiny. Nepochopitelné jako autobus na jeřábu bez smrtelně zraněného dětska. Hřebík do rakve přidala okatá předvídavost závěrečných bitek a nechutně natahované scény ´´nech mě tady, chci umřít...nenechám tě tady!! nenechám tě umřít!! Ufňukanej konec labyrintu. 40%

Pějme píseň dohola (1990)

Dost často až infantilně přehrávající, ale ono se to od pánů tvůrců asi tak vyžadovalo. Radkoj Říhoj nebylo asi 90% filmu rozumět, ale to taky vlastně nahrávalo zoufalé komediálnosti namakaného Boba..ono celé to je tak laskavě pitomé a pravdivé, hlavně kdo zažil devadesátkové letní tábory, že nemůžu jít pod 80%

UFC 226: Miocic vs. Cormier (2018) (pořad)

Že se nechá Miocic takhle složit k zemi je jeho problém, ale to co tam předvedl Ngannou s Lewisem, to nebylo normální. Za 3 kola asi 4 rány??? Obrovské zklamání spolu s Brockem Lesnarem, který jen přihřál cirkusovou podívanou... :/

Třetí muž (1949)

Je hezké vidět po dlouhé době černobílou kameru a krásné hry se světlem a stínem či párou od pořádné lokomotivy, Zajímavé exteriéry zbouraného města. Bylo i hezké vidět Orsona Wellese jako postavu přicházející z temné strany, však bych jen přidal na jeho mimozákonné činnosti, o které se sice postaví baví, ale ve filmu jsem nějakou zločineckou scénu nezachytil. Hudba také místy neseděla do ponuré atmosféry, ale jináč dobrý detektivní noir. 70%