Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Souhlas, japonská strana děsivého střetnutí na ostrově Iwo Jima působí oproti reklamnímu projektu Američanů zdecimovaných velkým zbrojním nákladem mnohem více propracovaněji a filozofie, s kterou historicky přistupují Japonci k čestnému boji přitahuje oduševnělého člověka prostě více. Oba filmy jsou kvalitní prací, však jen změním pár procent k subjektivnímu pocitu ve prospěch dopisů. 80%

Bod zlomu (1991)

Devadesátková adrenalinová jízda se vším všudy, testosteronoví svalnáči, krásná modroočka Lori Petty, mladý ambiciózní polda Reeves, dobrý scénář, parádní hudba a vše vypilované co jen to jde. 80%

CzechTek (2017)

Nostalgie.......

Zůstaň nablízku (2017)

Tenhle sympatický filmík by si zasloužil i skutečnou postavu Leonarda Nimoye. To by byla spolu s Wendy teprve trefa. Škoda, že to o dva roky nestihli. :/ 65%

Conor McGregor: Notorious (2017)

Komu jinému by mohl pomoct Universal Pictures udělat profesionální dokument o svém předrahém já nežli McGregorovi, který toho do třicítky stihnul opravdu dost od obyčejných smrtelníků. A to je taky ten paradox, Conor není nesmrtelnej on jen uvěřil v sebe sama. Nechtěl zkejsnout opravováním hajzlíků a vejkendovými kašemi v místním irském pajzlu. Pokud se rozhodnete a tvrdě si za tím jdete, můžete být čímkoliv. Jako fanda UFC ho člověk může nenávidět, obdivovat, milovat, takhle rychle se zapsat na main card celé slavné organizace bojových umění není jen o leštěným pozlátku v TV, je to i o obrovské dřině a odhodlání žít svůj sen....´´víte jak vím, že to dělám dobře, chodí s váma zmrd, co vám drží deštník´´ :) 85%

Tomb Raider (2018)

Zklamání, po tolika letech od Angeliny mi Roar Uthaug jen připomíná fragmenty ze slavné herní série. Všechno znovu od začátku a bez prsou, proč se toho tolik dnes bojí udělat Laru takovou jakou jí herní tvůrci udělali před 20 lety? Kam se ztratila inteligence a nápaditost na prostředí, kde se ztratil Junkie XL? Zase jen peněžní vypočítavost. Proč udělat jeden dobrej film, když jich můžeme udělat šest blbejch!! Ve vší úctě k Alicii ..ukažte jim někdo Vicu Kerekes!!! 40%

Pacific Rim: Povstání (2018)

To je to, co jsem si v pokračování posvátné bitvy mezi Kaiju a robotickými mašinami nepřál. A přesně tohle vznikne, když namícháte třpytivé hezouny s bouřlivou náctiletou nerdkou popírající jakoukoliv autoritu. Podivně vykonstruovaná zápletka se slabým záporákem mě v té železné změti nezaujala a bitva, které jsme se nakonec dočkali mě způsobila patnáctiminutový epileptický záchvat. 35%

Divočina (2014)

Vybraná role pro Reese byla trefa, velice dospělý výkon. Filmem mne provázela opravdu příjemná atmosféra protkaná i hroznými životními osudy, před kterými těžko utíkáte. Smekám jak před filmovou podobou, tak i před skutečnou Cheryl Strayed. 80%

Pouť (2010)

Pohodový tripík po francouzsko-španělské tour, při které se zřejmě nijak nevzrušíte. Martin Sheen je zde jako americký očař po smrti svého syna velice uzavřený a nabručený a tak ani jeho náhodní kolegové jakkoliv poznamenaní nevyvedou nic, co by mě nějak vystřelilo z cesty sebepoznání. 60%