Opravdová kuráž (2010)

Komentář jediným slovem? Netradiční. Myslím, že nikdo by si nepomyslel, že bude natočen western takovýmto způsobem a s tak vyhraněnými postavami. Čtrnáctiletá slečna s hlavou tvrdou jako beran, rychlým jazykem a jasným myšlením, postarší opilec, který už zažil lepší časy, ale stále se dokáže dostat do sedla a ukázat co v něm je a mladý muž se zdánlivou naivitou dítěte, vystupováním britského gentlmana a přesností střelby hodnou jen těch nejlepších, to je mi ale zvláštní skupinka :) Tvorba bratří Coenů mi nikdy nebyla blízká, stejně tak jejich humor, ale to že se u jejich originální tvorby člověk nenudí, jim nikdo nesebere. Pro fanoušky určitě výborná podívaná, pro běžného diváka film na jedno zkouknutí s občas zvlášními dialogy...

Obhájce (2011)

Film na motivy stejnojmenné knihy od Michaela Connelyho...už jen tenhle úvod zaručuje filmu moji pozornost, ptž "pan spisovatel" to s psacím perem a papírem opravdu umí, byl jsem toho už mnohokrát svědkem při zkoumáí jeho děl. To jak čtenáři po kouscích sevíruje jednu informaci za druhou, pomalu si buduje atmosféru, až si najednou uvědomíte že jste v tom až po uši a není kudy z toho ven...stejně jako náš hrdina i v tomto snímku. Žádný film nedokáže přesně vystihnout knihu, vždy jde o pojetí stručnější a samozřejmě s trochu jiným sdělením, pokud spisovatel a režisér nebyl jeden a ten samý člověk. Proto ani tento, určitě poctivě natočený snímek, nedosahuje kvalit ani strhujícího závěru jako kniha, ale jako thriller z advokátního prostředí s ne úplně špatnými herci a jejich výkony určitě stojí za to...

Neznámý (2011)

Originalita námětu? Žádná. Splnění očekávání? Spíše ne. Provedení? Tady už se dostáváme na kapku úrodnější půdu. K nápadu se nebudu vůbec vyjadřovat, tady se už prostě nic jiného natož nového vymyslet nedá. Herci vás naopak potěší a snaží se vytěžit maximum. Kruger a Jones nejen svým hereckým talentem, ale samozřejmě i svou krásou, Neesonovi role zkušených a schopných agentů velmi svědčí, i když by to do něj před "96 hodinami" asi málokdo řekl a Langella se hodí prostě všude. Výrazný nadrůměr to sice není, ale zkuste udělat z ničeho nic? ;)

Červená Karkulka (2011)

Jak by řekli mí přátelé z jižní Moravy: "No ty vole, to byla ale bejkárna. Dievčica v kapuci tam lítá celé film jak pobóchaná, někoho bodne, někoho zachrání, a přitom žádná supersila. Hošani se o ňu peró, tož citovky tam jako só. Jediná zamyšlovačka kdo je teda ten parchant vlkodlačí tě nějak přestane jako zajímat, jako detektívka to není, že jo. Celý v jedný vesnici, dokud nepřijede jeden pánbíčkář s názorama jak vrata a nezačne rodeo. Naší pohádce je to podobný jako moravské vínečko tomu hnusu v krabici, tož nějak Modrá Svíce či co...Tož jediné, co mňa jako s kámošama toliko nenasralo byly také ty barevnosti a krásné pohledy v nějakých natáčkách a jako taky ten hepyend. Ale jinak vám povídám, ruce pryč a radši něco dělat...třeba chlastat!" A já nemůžu než souhlasit ;)

4teens (2011) (seriál)

Já si myslím, že dobrý. Uvěřitelný, zdaleka ne tak (někdy člověk netuší jestli záměrně či naopak) stupidní, scénář není složitý (v jednoduchosti je síla ;), dialogy povětšinu času neztrácí na vtipnosti ani na smyslu, prostě se na to příjemně kouká. Myslím si že i na českou tvorbu celkem odvážný počin, přece jen trefit se do vkusu teenagerům je celkem fuška...no co, "dospělí" na to koukat nebudou a všichni přeci víme jak jsme v oněch letech byly lehce řečeno nevypočitatelní :) Příliv svěžích a mladých tváří do českého repertoáru, který se stále opakuje a také někdy už viditelně mele z posledního, je jenom dobrá zpráva, kluci sympatičtí, holky "fešandy"...A menší reakce na recenze jiných: Pánové a dámy, kdyby to bylo tak strašně reálný (což ani není smyslem scénáristů) jak po tom viditelně většina z vás touží, kdo by na to koukal? Těchto "příběhů" mám každej den plno a ani zdaleko si u nich neodpočinu jako v pátek večer u jedničky ;)

Waiting for Forever (2010)

Pěkný snímek. Tentokrát nebudu hodnotit herce, námět, dialogy atd. u tohohle stylu filmů je to velmi individuální a opravdu záleží na člověku a jeho vkusu. Mě se líbil velmi, protože jsem si po dlouhé době zase trochu "zacítil" při krásném příběhu o lásce (ne těch idiotských amerických romantických komedií, na to pozor ;) Člověk na to někdy zapomene, jak krásný pocit to je, když vítě že vás někdo miluje a vy máte to veliké štěstí že mu to lásku můžete oplatit jak jen dokážete. Jaký je to pocit, když víte že by jste pro sebe udělali vše, že i jen úsměv toho druhého pro vás znamená vše...na to bysme neměli nikdy zapomenout! Svět je plný realistů, ale ti kteří jsou opravdu potřeba, jsou optimisté. Lidé, kteří svou nesobeckostí jdou dopředu a táhnou i tak všechny kolem sebe, ženou je vstříc všemu co přijde s neutuchající vervou...ti jsou základem každé dobré společnosti. Kéž by jedinců jako hlavní hrdina tohoto zajímavého filmového kousku bylo mnohem, mnohem více, a hned by se nám zde žilo lépe ;)

Dilema (2011)

S komedií to krom pár vtipných scén nemělo skoro nic společného, což ovšem není nijaké velké mínus. Naopak spíše mě to zaujalo jak to na mě působilo přirozeně i na absurditu příhod hlavního hrdiny a většinu času to celkem i šlapalo, jinými slovy jsem se nenudil. Vaughn s Jamesem si myslím že měli teda na víc (hoši nám nějak stárnou) i když jejich vzájemným debatám jsem se někdy vážně hlasitě zasmál. Connely s Ryder jsou jak krásně tak talentované, postava Latifah je opět úsměvná a jako "bonbonek" Tatum :) Námět určitě stojí za to, každému z nás se to stalo nebo přinejmenším ho to bohužel ještě čeká a žádná odpověď není správná. Hold přátelství a láska se musí opatrovat...Jako komedie film stojí za prd, jako drama už vůbec, ale když to dáte dohromady a naplníte slibnými dialogy, kupodivu vám z toho vyjde průměrné Dilema ;)

Resident Evil: Afterlife (2010)

A máme tu další pokračování, určitě ne poslední, to je asi jasnější jako že zítra vyjde slunce ;) Všichni určitě musíme uznat, že zde máme co dočinění s nejúpěšnější filmovou sérií inspirovanou PC hrou, co do výdělků, kvality, počtu kousků atd. Milla Jovovich opět předvádí výborné kaskadérské, zbytek jejích hereckých projevů se od prvního dílu ovšem zmrsknul na minimum. Nápad tady snad ani není, prostě jen pokračování v řadě, což ovšem v dnešní době je na denním pořádku. Určitě potěšili Ali Larter, Wentworth Miller a Boris Kodjoe, sympaťáci...Závěrečný verdikt? Od prvního dílu to jde s kvalitou dolů, ovšem ne tak strmě jako u celé řady dalších "trháků", takže nejsem naštván, ovšem ani nijak zvlášť nadšen...

Všemocný (2011)

A tak šlo to, i když žádný "zvedání ze židle" tady neproběhlo. Snímek ucházející, stejně jako obsazení a výkony hlavních aktérů. Co stojí za zmínku a trochu vybočuje z průměrnosti, je kamera (zvláště grafické zpracování "výpadků") a určitě nápad, ten se může pochlubit zdánlivou jedinečností. Ale při bližším pohledu příběh o drogách, výkonosti, změně, až absurdních situacích a schopnosti člověka obětovat vše pro věc také není "první na trhu"...Jen ještě řeknu, nebýt na konci toho souboje eg s Robertem De Nirem, čtyři hvězdy by to nebyly ;)

Drive Angry (2011)

Tak tohle byla...věc! Jinak se to snad ani nedá popsat. Sled věcí tak strašlivě náhodně a nelogicky poskládaných za sebou, že se na to "až" dá koukat (i když chápu, že některým více smýšlejícím jedincům by to mohlo způsobit menší či větší psychickou újmu. Námět z Ghost Ridera, humor (rádoby) z Supernatural, masky od Tarantina, oblečky pro slečnu Heardovou z Mistrů hazardu (za zapůjčení děkujeme slečně Simpson) a nesmíme zapomenout na exteriéry, v nich poznáváme Útěk z vězení (pan Fichtner povolil pouze za vlastní účásti)...Že se vám to zdá bláznivé? Ale přesně tohle slovo tento film vystihuje asi nejlépe a povětšinu času ne právě v tom dobrém slova smyslu. Nick Cage se poslední dobou ukazuje hlavně v béčkách(?!), Amber Heard zachvátil minimalistický styl oblékání a maximalistické zaujmutí mužského pokolení svým tělem, William Fichtner naopak velmi zaujal svým zpracováním "účetního" a zbytek snad ani nestojí za to...až na ty klasické americké káry, při scénách s nimi jsem se rozhodovol pro hereckou kariéru :)