Boxerský sen (2011)

Jedna hvězda za Austina a druhá pěkně na podobnost námětu s Karete Kidem (Box Kid?)...Bohužel, zde nám hvězdy došli :)

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Ve zkratce, není to můj šálek kávy. Proto si stačí pročíst můj profil a bude vám jasné proč ;) Styl recenze "Udělej si sám." :P

Captain America: První Avenger (2011)

Tohle si ani dlouhou recenzi nezaslouží. Co to je poslední dobou s těma comicsovýma předlohama? To si jako musíme vybrat mezi "věrná předloze" nebo "inteligentní příběh"? Většinou je to tedy možnost číslo jedna, což je někdy nápaditě až ubíjející...snad se hollywoodští tvůrci trošičku zamyslí :)

Colombiana (2011)

Našli by se lepší, našli by se horší (což se ovšem dá říct o všech filmech, které nepatří na vrchol či na dno, takže je to kapku nicneříkající ;). Neohromí ničím, což ovšem taky neznamená, že by tam zajímavé ne-li nadrpůměrné momenty nebyly...Zoe Saldana určitě potěší, stejně tak jiní kolegové z hereckého ansámblu, ale na to kolik se o tomto snímku před premiérou navykládalo a jaký z toho byl povyk, si spíše uškodil...škoda ;)

Černobílý svět (2011)

K tomuto snímku jsem byl dlouho...dlouho přemlouvám mně velice blízkou osůbkou bez z mé strany zjevného důvodu chuti ke zhlédnutí, za což se všem (tvůrcům? hercům? Bohu?! :D) Opravdu velmi příjemné překvapení, které což je pro mě překvapení ještě větší dává velký prostor divákovi utvořit si vlastní názor, což se dnes moc nevidí. Jistě, typické symboly "dobra či zla" zde jistě jsou, ale zbytek...fantazii a ideálům se meze nekladou :)

Červená Karkulka (2011)

Jak by řekli mí přátelé z jižní Moravy: "No ty vole, to byla ale bejkárna. Dievčica v kapuci tam lítá celé film jak pobóchaná, někoho bodne, někoho zachrání, a přitom žádná supersila. Hošani se o ňu peró, tož citovky tam jako só. Jediná zamyšlovačka kdo je teda ten parchant vlkodlačí tě nějak přestane jako zajímat, jako detektívka to není, že jo. Celý v jedný vesnici, dokud nepřijede jeden pánbíčkář s názorama jak vrata a nezačne rodeo. Naší pohádce je to podobný jako moravské vínečko tomu hnusu v krabici, tož nějak Modrá Svíce či co...Tož jediné, co mňa jako s kámošama toliko nenasralo byly také ty barevnosti a krásné pohledy v nějakých natáčkách a jako taky ten hepyend. Ale jinak vám povídám, ruce pryč a radši něco dělat...třeba chlastat!" A já nemůžu než souhlasit ;)

Den před krizí (2011)

Tvrdej nadstandart. Výborní herci (pomyslné první tři pozice bych rozdělil 1.Quinto, 2.Spacey a třetí Bettany plus mnoho dalších, opravdu koncert), napínavé provedení (i když vlastně nějaké akce by tam člověk pohledal a závěr je znám nám všem), reálné ztvárnění (naštěstí se tvůrci nepokoušeli o nic "cool", moderní efekty či pokusy o drama) a ke konci časově a termínově zpracovatelné i pro naprostého laika (rozuměj, že se to odehrává ve dvou dnech, takže divák má jasný přehled a i pojmy z finančního trhu se dají pobrat). Moje doporučení určitě získává a to mi finanční krize jinak říká úplný...

Den zrady (2011)

"Gosling se zvedá ze zadní čáry, nabírá rychlost, kličkuje, protihráči snaží ho zastavit, ale nemají moc šancí, jejichž počet jim jiště snižují spoluhráči našeho hlavního hrdiny, a proto Ryan boduje způsobem naprosto nevídaným!"...co dodat, kdo nepochopil, nerozumí sportovní terminologii (jako já) či je prostě prostoduchý, nechť se na tento snímek podívá a pak se mnou souhlasí nebo si trhne nohou :)

Dilema (2011)

S komedií to krom pár vtipných scén nemělo skoro nic společného, což ovšem není nijaké velké mínus. Naopak spíše mě to zaujalo jak to na mě působilo přirozeně i na absurditu příhod hlavního hrdiny a většinu času to celkem i šlapalo, jinými slovy jsem se nenudil. Vaughn s Jamesem si myslím že měli teda na víc (hoši nám nějak stárnou) i když jejich vzájemným debatám jsem se někdy vážně hlasitě zasmál. Connely s Ryder jsou jak krásně tak talentované, postava Latifah je opět úsměvná a jako "bonbonek" Tatum :) Námět určitě stojí za to, každému z nás se to stalo nebo přinejmenším ho to bohužel ještě čeká a žádná odpověď není správná. Hold přátelství a láska se musí opatrovat...Jako komedie film stojí za prd, jako drama už vůbec, ale když to dáte dohromady a naplníte slibnými dialogy, kupodivu vám z toho vyjde průměrné Dilema ;)

Dokonalý smysl (2011)

Romantika a katastrofický scénář?! Kdo to kdy slyšel v jedné věte, natož v popisu jednoho filmu? Taky jsem nevěřil, pochyboval, funěl na protest a přesto zkouknul...a dobře jsem udělal. Troufám si říct, že každý žánr v tomto snímku by vystačil na film svůj, ale dát je dohromady byl nápad zajímavý. Životy dvou lidí, které se náhodně propojují na pozadí celosvětové pandemie neznámých rozměrů, podkreslené hudbou Maxe Richtera kamerou Simona Bakera, které z tohoto díla tvoří před našima očima něco víc, než co jste od začátku mohli čekat...