Je to i můj život (2009)

Citová vydíračka každým coulem své existence. Od začátku na vás tlačí aby jste začali fňukat nebo bůh ví co. Jenže ono se nejedná jen o toto. Je to tak celkově o životním běhu a zde je tak trochu absurdně ukázáno, kam by to třeba mohlo až dojít. Jedna strana se s tím nechce za žádnou cenu smířit i když ostatní trpí kvůli nim. O tom jak prostě každý vede nějaký svůj boj atd atd.. Každopádně té "americké" krásy a velkoleposti tam není zas tolik, aby se to nedalo nepřekousnout. Dále Cameron Diaz, kterou nemám rád jako herečku. Prostě mě nesedí a neumí nějak moc hrát. Jenže tato role jí dokonale sedla. Asi jí budete nenávidět ale to patří k roli. U mě si udělala nějaké kladné bodíky. Ostatní obsazení je velmi dobré, nemám co vytknout. Koukal jsem na hodnocení a za "pánskou" stranu moc plných hodnocení nepadlo, já plné hodnocení dám. Sám sem zažil člověka s podobným problémem a poslední rok jeho života sem strávil s ním. Vystižení situace zde je dosti podobné, kdyby nebylo tak americké řekl bych i stejné.

Saltová (2010)

Nějakej novej komiksovej hrdina?

Půlnoc v Paříži (2011)

Asi k těm finálním 5* přispělo to že sám mám Paříž rád a potuluji se po ní když mám příležitost :)..

Temný rytíř povstal (2012)

Ono už tu vše řečeno bylo. Hlavně za mě, toleruji, že se stále jedná o původně comics, jako normální film s možností si jakkoliv nastavit scénář bych byl kritičtější. Takto stále 5* a dobrá podívaná na velkém plátně

Vetřelec (1979)

Máte strach ze zastaralosti efektů? Nebojte na tomhle filmu zub času nemůže ani být! To je na tom to úžasné, že si zde s vámi hraje Ridley Scott s vašimi nervy a vytváří úžasnou atmosféru! Po schlídnutí skoro nevěřím co to ve mě zanechalo...

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Film, který být nemusel... Jenže ta veverka tam to zachraňuje a vytahuje z podprůměru, tak 3*

Tenkrát v Americe (1984)

Nečekejte další Once Upon a Time in the West to to opravdu není. Tento film je daleko více poetický. Příběh vypráví úplně jiným způsobem a přesto krásně. Pohled na přátelství a život a no zvláštním způsobem mě to oslovilo. Z filmu mám rozpolcené pocity,asi protože jsem čekal klasickou gangsterku. 4 je málo, 5 je asi moc.. Jenže nejde to jinak, unikát = 5*

Blade Runner (1982)

FINAL CUT! 5* ... zbytek nekoukejte (nebo aspoň director :) ) Je to těžký rozhodování, 3 hvězdy to bejt nemůžou. Proč? Protože máte 2 pohledy jak na film nahlížet, a buďto jako kultovní sci-fi záležitost kde hodnotíte 4-5 nebo jako nepříliš povedené filozofické dílo kde dáte 2. Za mě mě uchvátila atmosféra, která se vydařila. Fylozofie mi tak úplně nesedla ale i přesto dávám ve finále 4*

Bez dechu (2011)

Akční a thriller... a drama a.. no jako kdyby to natočili jako parodii na akční film tak by to možná uspělo. Možná teenky zbožňující vlkodlaka z Twighcosi, to budou milovat. U mě neobstál jako herec. No každopádně já se tam zasmál tak 1* dám. Jinak zůstanu raději u Bourna a jemu podobných.