Dechovka (2016) (divadelní záznam)

Ze začátku naprostá pecka, ale ke konci už mě to moc nebavilo. Na druhou stranu to bylo tak originální a invenční, že objektivně nemůžu žádnou hvězdičku ubrat.

Humr (2015)

První část odehrávající se v hotelu byla naprosto precizní. Vtipná suchým britským humorem, na hranici vážnosti a totální parodie. Jenže po útěku z hotelu se to zvrhlo a šlo to kvalitativně velmi prudce dolů. Druhá - lesní - část měla sice taky svoje silné myšlenky, jenže už to nebylo konzistentní a nudilo to. Další půlhodinu už bych u toho asi nevydržel, takhle však dám (s přimhouřením obou dvou očí) čtyři hvězdičky.

U Konce světa (2013)

Strašná kravina. Do bitky na záchodech to bylo ještě jakžtakž vtipný a příběh dával smysl, pak už se to absolutně rozsypalo. Všichni se chovají naprosto iracionálně a nesympaticky. Dovedl bych si představit mnohem lepší rozvržení postav, jenže to by pak nevedlo k tomu závěru, který evidentně tvůrci chtěli... 2* z milosti.

Lost Highway (1997)

Pravděpodobně nejlepší Lynch. Skvělý mnohovrstevnatý film s hlubokým poselstvím, který vás od prvních minut přibije do židle a už nepustí! Určitě osobní TOP50, možná i TOP20. Chci vidět znovu!!

Aferim! (2015)

Krásně autentický a politicky nekorektní film. Za celou dobu se nestihnete nudit, příběh, ačkoliv přímočarý, není předvídatelný a celkové vyznění si na nic nehraje. Spokojenost.

Mroží muž (2014)

Úchylná blbost, která kdyby se tvářila vážněji, mohla se zařadit po bok Lidské stonožky. Takto to osciluje někde mezi tím a echt trapnou komedií... Každopádně pořád je to zapamatovatelný film!

Utajený (2005)

Jedna zapamatovatelná scéna za tolik cen, procent a hvězdiček nestojí. Pomalu se táhnoucí nuda, která nijak nekončí. Asi můj poslední pokus dát naději Hanekemu, to co od něj stálo za to, jsem už viděl...

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Na jednu příjemný film, který kromě fajn příběhu a pár slušných gagů hezky ukazuje intriky v politice, na druhou stranu nechutná multikulti propaganda. 2*, ať su objektivní.

Ray Donovan - Dívka s kytarou (2016) (epizoda)

Hodně slabý začátek, vůbec nedosahuje kvalit předcházející řady... tak snad se to zvedne...

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Klusák je výtečný dokumentarista, asi nejlepší, kterého máme. Velmi zajímavé a vím jedno: Hyundai mi nikdy nebyl sympatický, ale teď bych si ho nekoupil už tuplem.