Psychiatr (2018) (seriál)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).

Půlnoc v Paříži (2011)

POZOR, TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Prosím, natočte někdo film o Dalím, kde bude Dalího hrát Adrien Brody... jeho dvě minuty jsou totiž nejlepší moment filmu (a taky výsledná hvězdička navíc). Jinak je to typický Woody s brilatně vtipnými i slabšími momenty, k tomu kouzelná Paříž (pokud jste město světel už navštívili, můžete pomalu u každého druhého záběru vykřikovat: "Tam jsem byl!"), špičkoví herci v čele s jako obvykle lehce přitroublým Owenem Wilsonem a vtipným nápadem vracení se do minulosti a z minulosti zase do minulosti (trochu jako sen ve snu v dalším snu). I see a rhinoceros. DA-LÍ!!!

Purpurový vrch (2015)

Tom Hiddleston navždy. Mia Wasikowska je dokonalá viktoriánská hrdinka a proto ji třeba nenávidět. Rebecca meets The Fall of the House of Usher. Lekala jsem se a bavila jsem se na jedničku. Má to všechno, co jsem v tom chtěla mít. Vizuální ztvárnění bere dech. A pokud jsem to ještě neřekla, Tom Hiddleston! Tom Hiddleston! Tom Hiddleston!

Pýcha a přemlouvání (2022)

Ten, kdo vymyslel, že z Anny Elliotové udělá Fleabag, by měl dostat soudní zákaz se do konce života přiblížit k filmovému scénáři. Miluju Dakotu Johnson, ale tohle nezachránila. Cosmo Jarvis divný a prkenný, Henry Golding (který si postavu záporáka v kostýmním dramatu zjevně užíval) trestuhodně nevyužitý, ostatní postavy byly spíš karikatury než plnohodnotné charaktery, a závěr byl zcela neuspokojivý. Má to sice několik fakt skvělých momentů, ale jinak je to spíš promarněná příležitost, což je fakt škoda...

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Přiznávám se bez mučení, jsem cílová skupina. Austenovou zbožňuju, všechny verze Pýchy a předsudku zbožňuju, komedie se zombíky zbožňuju, tohle prostě točili jen a jen pro mě. P.S. Sam Riley je od nynějška můj nejoblíbenější Mr Darcy ever.

Rebelové (2001)

Tenhle film jsem kdysi ve svých patnácti letech strašně prožívala a vlastně mě navzdory nevalným hereckým výkonům (krásné ukázky totální prkennosti na straně jedné a pitvořivého přehrávání na straně druhé) a cukrkandlové kýčovitosti baví dodnes. Hudba se trefila naprosto přesně, závěrečný pocit zmaru taky, takže z nostalgie přidávám hvězdu navíc.

Red Notice (2021)

Teda tohle bylo ještě stupidnější, než jsem čekala, to jsem od toho nečekala skoro nic.  Studio nejspíš vyplázlo tolik peněz ústřednímu triu, že na kvalitní triky a kulisy už nezbyly prachy. Ryan Reynolds hraje už zase sám sebe, The Rock a Wonder Woman nehrají prakticky vůbec, což je u nich vlastně standard. Sice se nejspíš u natáčení dost bavili, ale divák se nebaví ani trochu.

Restrepo (2010)

Skutečně se nabízí srovnání s Hurt Locker (Smrt čeká všude), ale Restrepo je mnohem lepší. Tohle je totiž realita. Tohle nejsou herci hrající si na vojáčky a domorodce, ale opravdoví lidé. Tady je doopravdy vidět zbytečnost jakékoliv války. Zajímavý komentář: Kryšpín

Rivalové (2013)

Až na to, že Zimmer bezostyšně použil motiv z Rains of Castamere, to vážně nemá chybu. Formule jsem nikdy nemusela, ale silné příběhy a strhující herecké výkony rozhodně ano, a Daniel Bruhl je tady v životní formě. Hezoun Hemsworth se taky celkem snaží a střídání závodních pasáží s dialogy a vybroušenými Nikiho hláškami odsýpá přesně tak, jak má. Vypadá to, že dva nejlepší filmy podzimu se s premiérou sešly na jeden den!

Rocky Horror Picture Show (1975)

Viděno během Festivalu otrlého diváka i s celou shadow cast show v Aeru. A super!