dakarin

okres Znojmo

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 22.3.2020  19:29

Lidsky jemný, velmi smutný a bolestný film. Verunka s jistotou nebyla typickou představitelnou své komunity, ale může být někde taková. Však ani Milan nebyl zrovna nejčastější případ, možná trošku pravděpodobnější než Verunka. Na tu hru jsem však přistoupil. Film naopak velmi realisticky vykreslil atmosféru jarmarku a místních lidiček, jejich názory a řeči a šumění dne. Verunky mi bylo líto, když ji neprávem nařkl Milan a stejně tak, když na ni byla hrubá Milanova mamka. Nakonec mi bylo líto obou dvou a nešťastného konce - přál bych jim trochu toho obyčejného štěstí. Každopádně režisér krásně vyjádřil, jak blízko k sobě mohou mít dva nešťastníci ... Verunka jako bezbranný človíček a Milan jako, pro svůj zdravotní handicap, opovrhovaný chlap.

• 20.3.2020  22:21

Příběh, nastavení scény a vykreslení vztahové roviny - vše prvoplánové, jednoduché, maličko méně důvěryhodné, až moc sladké ... tedy mířeno na (asi typického) amerického konzumenta filmů (připomíná rozbíhání v sérii Rockyho). Ale příběh si vás připoutá, po pomalejším úvodu již svižné tempo ... a teda nááádherná kamera - i na statku a i v Mexiku (dokonce snad ještě víc - ty noční nadhledy). Konečná vybíjená jen jako souhrn použitých technik předchozích dílů - čistě nostalgická záležitost. Za mě bych řekl, že důstojné rozloučení ...

• 20.3.2020  22:07
    Rambo II (1985)

... ty 4 hvězdy již jen dle vzpomínek, dávné časy, ale Rambo byla rozhodně kultovní série svého druhu ;-)

• 31.1.2020  22:11
    Přes prsty (2019)

Výborné herecké obsazení, zajímavý scénář (Petr Kolečko je hlavně scénárista), zajímavý úvod filmu, možná spíš první půlka. Náběh na lehčí pohodovku a oddechovku a ocenění aspoň 4 hvězdami. Potom se to trochu překombinuje a film lítá nahoru dolů. Hrubosti a vulgárnosti na mě trochu více než bylo třeba. Potenciál se zbytečně rozkutálel. Spíše škoda. Jinak dle hodnocení divácká obec dost rozčleněná, střed někde kolem 60% ... a tu jsem tentokrát i já ;-) (31.1.2020 - 60%)

• 16.1.2020  22:11

... průměr u mých spřízněných duší je čistých 40% a ... prvních 7 top hodnotitelů z lidu csfd taky za 2 hvězdy --- tož to je slušná shoda. Především netuším, co se s Adamem Shankmanem stalo ... sází kameňáky jeden za druhým, ale takovým způsobem, že každý hned pozná, že už jim sám nevěří ... jako když se přejíte sladkého a zákusek už si nemůžete vychutnat ... škoda filmu, větší však škoda Adama :-(

• 5.1.2020  10:32
    Bokovka (2004)

... celkový dojem je smutek, film se dotýká věcí, které se skutečně dějí - není to věru ani povznášející, ani voňavé :-( dokonce i únik do kalifornského snového světa vín působí právě naopak už uměle a nešťastně a ... smutně. Autor netuší řešení, snad to vše zkusit projet na mírném "lidském" podvodu a lži - obávám se, že i on tuší, jaké že plnohodnotné štěstí účastníky zájezdu čeká --- u mě mezi dvěma a třema hvězdama, ale za řemeslo a jistou pravdivost vykreslení příběhu nakonec tři ...

• 1.1.2020  18:41
    Láska rohatá (TV film) (2009)

... za velmi nápaditý scénář i režii, ale nějak mi tentokrát sedlo snad celé herecké obsazení. Dávám 80% vědomě ;-) i přesto, že je to TV film - i tato nízkorozpočtová záležitost si zaslouží uznání :-)

• 25.12.2019  11:48

Především tomu třeba porozumět v souvislosti s neskutečnou loňskou ostudou ... a toto více netřeba rozebírat, nyní spíše tvůrce pochválit :-) Jak se člověk trochu děsil, co zase přijde, tak každopádně úleva a v tom smyslu i příjemné překvapené. Nahoru to táhnou především herecké výkony, ale i režie a scénář jsou velmi slušné. Vcelku inteligentní vtip a v té linii i skutečně mimořádný Eben. Nejsou to sice Tři oříšky pro popelku ani Jak se budí princezny, avšak určitě se na to po čase s chutí podívám znovu ... vám mohu jen doporučit :-)

• 15.12.2019  21:54

... doufám, že moc nepohorším a ... vysvětlím proč hodnotím takto - za dobrý nápad originálního pojetí, slušné herecké výkony a taky jsem se jednoduše nasmál. Nejsou to nejsilnější 4 hvězdy, ale ponechám to zatím tak ;-)

• 7.12.2019  18:11

Shoduji se s hodnocením na csfd, že "Boj sněžného pluhu s mafií " (2014) byl zdařilejší. Maličko naší nové verzi něco chybělo, samotný příběh to být nemohl. Osobně bych to viděl na vykreslení jednotlivých postav a snad i doladění některých scén. Jinak je to drsné, spíše bych neradil, ale film se s tím nijak netají. Oba zmiňované filmy natočil stejný režisér, což je k zamyšlení - někdy se filmy přetáčejí pro americké publikum jednoduše čistě jako komerční záležitost - na to by ukazovalo vícero indícií. Závěr: neshazuji, respektuji, ale verze 2014 byla jednoduše v něčem lepší ;-)

• 6.12.2019  21:56

Velmi miý a laskavý film. Dovedná ruka Martina Horského se již představila ve filmu "Bezva ženská na krku" (2016), tak to nemusí být pro každého zase tak úplné překvapení. Opět vsadil na známé hry mezi ženským a mužským prvkem. Ztvárnil je uvěřitelně a důvěryhodně a ... dobře udělal. Vcelku pohodová odpočinková záležitost s barevným citovým rozměrem. Nutné se povznést nad jistou záměrnou hrubost - chce být jako vtipná, ale je hrubá ... a kopíruje tendence naší doby. Chtěl jsem vyzvednout Ondru Vetchého, ale nebylo by to úplně fér - pochvalu si zasluží snad všichni. Doporučuji ;-)

• 20.8.2019  16:41

Černý jestřáb sestřelen v čínské verzi. Především je to nezvyk, mít na místě Američanů tentokrát Číňany - a to nejde jen o Černého jestřába. Každopádně film má hlavu a patu, má spád, sofistikovanou vizuální stránku. Má své hrdiny, tedy tými námořní pěchoty. Film se snaží rozehrávat i lidskou rovinu a alespoň já jsem se do děje chvílemi dostával i emocionálně. Některé scény hodně realistické a drsné. U mě tedy spíš jistý respekt k tvůrcům bez nějakých předsudků - proto 75%. Natočeno na základě skutečných událostí. Shrnutí - vedle mimořádných a známých historických válečnických balad z produkce Činy je to něco nového a neznámého. Je třeba se také trochu přenést přes mírný agitační rozměr, však poctivě řečeno, ten je asi třeba i u amerických producentů, jen jsme si na to již zvykli a máme je víc za své...

• 16.8.2019  22:21

Bronson super, dobrý scénář i režie, typově dobře zvolení herci, velmi působivé exteriéry. Komu se tahle podívaná z roku 75 líbila, dovoluji si doporučit Nebezpečný útěk s Genem Hackmanem z roku 1990. Jinak akorád nevím, kolik tam měli těch unikátních dřevěných mostů - jestli nejezdili pořád po tom jednom braném z různých úhlů :-) Takže ok, palec nahoru ;-)

• 16.8.2019  11:50

Zpočátku trochu naivní lehká polofantasy hra s dětskými vtipy východoasijského typu. Osvědčené baletní souboje s Jackie Chanem s trochou neškodného humoru. Vše se mění, když na scénu vstupuje John Cusack a s osmi sty horkem vyčerpanými legionáři útočí na opevněné město osazené ozbrojenou osádkou - jak jinak, bez jakékoliv podpory dobývací techniky - skutečně čirá nečekaná trumberohloupost. Od této chvíle už se kupí jedna oslina za druhou. S nereálnými sílami fantasy světa se dá cokoli. Jinými slovy - ve fantasy světech se dá zblbnout podobně jako ve virtuálních světech počítačových her. Hlavně nic, co má nějakou reálnou historickou či lidskou hodnotu. Jako bonus je tato slátanina ještě nastavena jako agitace za mírumilovné soužití národů. Aby byl podvod dokonalý, tak se film odvolává na reálný základ dějové linie.

• 24.2.2019  14:28
    Lukostřelci (2011)

Příjemné překvapení. Korea 17 století. Pomalejší rozjezd. V úvodu filmu přepadnou poklidné venkovské sídlo ve veliké přesile císařští vojáci. Vrhají se na místní osazenstvo ze všech stran, však přesto dokáže hlava rodu ještě dobře instruovat svého syna a poslat ho i s mladší sestrou za důvěryhodným známým. Syn i s malou sestrou uniknou a začnou nový život. Několik let poklidného života v nové rodině - sestra hlavního hrdiny dospěje a vezmi si za muže syna hlavy zdejšího rodu. A tím je příběh připraven k samotné hlavní části a velmi brzy nabude na spádu i zajímavosti. Usedlost je napadena mandžuskými hordami při jejich velikém vpádu do Koree. Začíná vcelku dobře natočený soubor střetů malé skupiny korejských bojovníků včele s naším hrdinou s nepřátelskou přesilou. Děj se stupňuje, střet postupně graduje. V jedné části připomíná Apocalypto Mela Gibsona při pronásledování našeho mladého lukostřelce skupinou elitních bojovníků nepřítele - všimli si i další ;-) Takže dobrá kamera, realisticky natočené souboje, dobrá výprava, zajímavý scénář, trocha romantiky i lidský rozměr, režisér si vás vtáhne do děje a ... šťastný konec :-) Počin stojí za zhlédnutí.

• 7.2.2019  10:36

Jak jsem mohl zapomenout ohodnotit takovou klasiku? Včera jsem se díval na tvorbu pana režiséra Vorlíčka, když přišla zpráva o jeho odchodu a objevil tam tento mnou neohodnocený film. Patří do zlatého období pana režiséra, zvláštní prolnutí pohádkového rozměru s reálným socialismem té doby, ale humorné pojetí a nadsázka notně obrousila hrany. Možná podobným způsobem mnozí zvládali jistou tíhu toho času ;-)

• 6.4.2018  22:31
    Stážista (2015)

Zajímavý film s nestárnoucím Robertem De NIro ve velmi sympatické roli. Vcelku lidský rozměr v potkávání a setkávání všelijakých postaviček, povětšinou pohodová atmosféra, dokonce i záblesky tepla domova a trochu i té potřeby obyčejného lidského tepla. Z mých udělených čtyř hvězdiček je zcela zřejmé, že jsem se na hodnocení některých jevů popletenosti doby znázorněné v tomto filmu zcela povznesl, a to záměrně. Ani zakletá Ella si nevedla tak špatně, i když svoji životní roli v nevšední pohádce nikterak ohrozit nemohla ;-) Zajímavý více než lineární scénář.

• 20.3.2018  21:50

Ne každá bláznivá komedie mi sedne - zde byla míra stupidity a nechutnosti za přijatelnou mezí :-( Toto dílko nemohu doporučit.

• 12.3.2018  21:47

Alexanderovi Paynovi se podařilo hlavního hrdinu vystrašit (ekonomické tlaky), ponížit, okrást o ženu a udělat naprosto neukotvenou popletenou loutkou v rukách kde koho, klaněnícímu se ve zmatku již kde čemu. Vcelku kruté. Podle mě, ve velmi krátkém neformálním popisu typů lásky pronesené mladou disidentkou po milování na jachtě o sobě autor prozradil omylem mnohem více, než by chtěl. Jeho filmy u mě zatím vždy za 2 hvězdy - tedy konstantní zážitek :-(

• 9.3.2018  21:31

Dneska už to byl omyl, Chucka mám rád, ale toto už jsem nedal :-( Plně souhlasím s Kleopatrou, v osmdesátých letech bych tomu dal taky 4 či 5 hvězd. Některé filmy nestárnou, některé trochu a jiné prostě odvál čas. Sorry ...

• 15.2.2018  21:55

Film začíná jako rozverná barevná fraška. Pěkná "malovaná" kamera v Jeruzalémě i v Istanbulu. Ale posléze se posouváme, co posouváme, my přímo jedeme, do naprosto jiného prostředí, však především jiného žánru. Co začínalo vcelku s veselou nadsázkou pozvolna přechází v opravdové bolestné drama. Konec je pojat velmi originálně a je skutečným vrcholem filmu. Ve snímku nabitém hvězdami mě překvapivě nejvíce zaujal Kenneth Branagh, představitel hlavní role (ale i režisér v jedné osobě). Zase trochu jiný Hercule Poirot byl zajímavě pojatý a výkon Kennetha film zceloval a pozvedal. Svižný děj, žádné prostoje ... a když se divák může naladit na danou vlnu, tak potom i filmový zážitek.

• 1.2.2018  20:47

Copak nám to provedli s naším vcelku milým Thorem. Přemalovat do jednostejného (! s lítostí uznávám, že žádaného !) vyznění se dá asi naprosto cokoli. Taková kaše, co dům dal ;-) Barevná prázdnota? Dítě, co chce všechno, co vidí, rodiče koupí, hračky se vyloženě kupí, však dítě si neumí (a asi ani nechce) hrát :-( 84% )-:

• 23.12.2017  21:37

Zajímavě a historicky poctivě natočený film. Více film životopisný než klasický western. Zajímavě a ne zcela tradičně vykreslené jednotlivé postavy a to ne jenom ty hlavní. Inu pozoruhodné dílko od protinožců ;-) Snímek lze zařadit k neméně povedené dvojici předchůdců - a to sice: "Proposition" - 2005 - (74%) a "Pro nic za nic" - 2011 - (53%).

• 15.12.2017  23:05
    Trestanec (2017)

Od Rica Waugha jsem dříve viděl film Práskač. Když jsem si přečetl svůj tehdejší komentář, zjistil jsem, že by se dal použít prakticky beze změny i na tento snímek. Slušné vizuální řemeslo, ale jinak jednoduše béčko :-(

• 29.10.2017  09:22

Vynikající remake filmu z roku 1960. U mě dokonce původní vzor překonává, a to skutečně není příliš častým jevem u nových zpracování kultovních filmů. Vysvětlení je především u reřiséra Antoina Fuqua (Slzy slunce, Equalizér), výborného hereckého obsazení v čele s Denzelem Washingtonem, Chrisem Prattem a Haley Bennettovou a zajímavým příběhem. Delší stopáž potěší a umožní se ještě lépe do příběhu ponořit. Výborně do detailu zpracované, výborně typově obsazené, zábavné inteligentní dialogy a ve výsledku i s pozitivním nádechem naděje do budoucnosti.

• 22.10.2017  22:45

Film sice chvílemi působí prvoplánově, dětsky a naivně, ale má určitě svoje kouzlo. Milý příběh zamilovaného mladého páru je lidsky uchopitelný. Film je veselý a na indickou notu barevný a roztančený. Nádherné záběry z Indie, Anglie i USA. Takový trochu netradiční rodinný oddechový film.

• 9.10.2017  21:51

Je to film pro děti. Krásné záběry z Rakouských Alp. Rakouská kinematografie je podobná německé, je třeba však odečíst více let zpět - to není kritika, jen konstatování. Takže pro děti tak či onak ;-)

• 9.10.2017  08:59
    Překvapení (2015)

Film lze rozdělit na dvě části. Prvních padesátpět minut se režisér pokouší vykreslit jistou atmosféru. Kdo trpělivě vydrží, bude odměněn již svižnější a koukatelnější druhou částí. Závěr je kombinací obou částí s notnou nadsázkou.

• 21.9.2017  10:24

14 mrtvých z deseti expedicí - to je také charakteristika Trou de fer. Slaníž na dno sopky a postupuješ tzv. koridorem, do kterého se postupně vlévají vodopády z okraje vyhaslé sopky. Když tě zastihne déšť, a tím pádem i velká voda, na nevhodném místě, je z toho boj o holý život, ať umíš co umíš. Ti skauti měli každopádně víc štěstí jak rozumu. Ovšem odhodlání, odvahu, vůli a doškrábaná těla jim člověk nemůže upřít. Nádherné záběry méně známých míst.

• 27.8.2017  10:44

Zajímavý svižně ubíhající film ze života obyvatel Texasu. Právě výborné vykreslení postav, jejich reakcí v aktuálních situacích, jejich plány a sny ... to vše je podle mě nejsilnější kredit filmu. Hrdinové nejsou černobílí, mají obyčejné lidské potřeby, touhy, reakce - výborně nadstandardně vykresleno. Do toho jsou zakomponovány i prvky přesahující - táta myslí víc na své kluky než na riziko, chce je vyvést z letité rodinné chudoby, starý ranger si v práci taky počítá spíše jako stařešina rodu daného kraje, než jako formální státní úředník. Série loupeží tvoří pouze spojující linii příběhu. Autor se pokouší vystihnout i něco více o Texasu jako takovém s tím, že Texas jsou v jeho očích hlavně Texasané.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17