Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Nevyvážený film, velmi rozdílné herecké výkony. Andy Garcia velmi dobrý po celý film, Gabrielle Anwar výborná. Celkově scénář určitě stojí za povšimnutí, nalézáme zde mnoho zárodků později v jiných filmech lépe rozvinutých. Rozkolísanost je nejlépe vystihující slovo pro toto dílo :-(

Umírající zvíře (2008)

Český název 'Umírající zvíře' velmi výstižný. Takový jakýsi pokus o psychologickou sondu do stárnoucího lovce žen. Ne zas tak špatné - Benovi ale podle mě ta role úplně nesedla, však Penelope vypadá ve 34 letech opravdu jako o 10 let mladší studentka :-)

Podezření (1990)

Velmi dobrá práce, výborní herci, zajímavý postupně se rozvíjející scénář, umný náčrt různých charakterů a zájmových uskupení. Jediné, co bych maličko vytkl, je ne zcela "vyladěný" závěrečný dvouminutový patos...

3 Idiots (2009)

171 minut trvající indická verze "Jak básníci přicházejí na svět" rovnou plynule spojená s ostatními díly pokračování série ;-) Dost silné kladné překvapení, že kdosi v jiné kulturní oblasti vykouzlil něco pro Evropany vcelku uchopitelného, pochopitelného a přijatelného. Angličtina i styl ředitele univerzity se mi obzvláště libily - jeho angličtina mi připomněla moji 30ti letou výukovou anabázi (nikdy nekončící příběh) a jeho styl režisér vyladil velmi čistě včetně výborných hlášek :-) Rád přehlížím onu místy viditelnou asijskou dětskou naivitu (ve filmové tvorbě známý nezřídka se stále opakující kulturně sociální fenomém) a 90% jemně posouvám na 91%.

Balík peněz (2000)

Výborný Paul Newman a neméně výborná Linda Fiorentino, inteligentní scénář a režie. U mě také plus za vynikající dabing :-)

Šachová královna (2009)

...takový film, co neurazí, ale 10 minut po zhlédnutí si už ani nevzpomenete, o čem to vlastně celé bylo ;-)

Bezstarostný sex (2007)

...asi všechno na zemi se dá zploštit a vyprázdnit, potom ovšem máme obal bez obsahu ... byl to cíl filmu, třebas i v dobrém úmyslu, či pokus o věrný opis současné doby, co já vím... ale nedoporučuji, nic vám to nedá.

Krvavé císařství (2012)

Vyznívá to jako nevydařená parodie na "Kletbu zlatého květu" ... za kolik či za co přemluvili Yun-Fat Chowa k účinkování v tomto uměleckém díle opravdu nevím ;-)

V údolí Elah (2007)

Perfektní obsazení, dobrá kamera a nečekaně mizernej scénář - jak se toto podařilo :-(