Životní zkouška (2000)

Velmi živě působící film z prostředí Jižní Ameriky nedokázala zlikvidovat ani antiherečka Meg Ryan ;-) Vcelku zajímavý napínavý příběh na jedno zkouknutí :-)

Paralelní lži (2005)

Smutné vcelku dobře natočené drama ze života vyšší třídy. Drobná sonda do charakterů vybraných postav. Není oddychové, spíše vážné.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Podle mě to Tosim a Matty dost dobře a renomovaně vystihli, není třeba nic dodávat ;-)

Probuzení (2007)

Při anestezii dochází u určitého procenta pacientů k jisté tragédii - jsou zcela paralyzovaní, ale vnímají. Autoři nám ukázali milostný a přátelský rozměr hrdiny filmu a potom ho špatně uspali. Smutné a tragické a .... celkově nešťastné - třeba aspoň někoho vyděsili, koho čeká anestesie a trochu mu ztrpčili život - obdaření na to mají.

Rukojmí (2005)

Svižný akčňák s Willisem, zajímavý scénář, jinak Bruce nemá hádavou ženu a nevychovanou dceru poprvé, z filmů od Mela si vypůjčil postavu drobného mafiánského účetního.

Proud času (2003)

Putování časem do minulosti. Dobrodružný snímek na jedno zhlédnutí ;-)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Mezi mými známými se hovořilo o jistém zlepšení od Hobita č.1, což mě navnadilo ;-) Dle mého ovšem šedý mág s partou trpaslíků a jedním hobitem nedokáží plně nahradit sestavu z Pána prstenů, obří změnokožec přežívá v dosahu zrůdných, kteří bez většího úsilí zlikvidovali celý jeho rod, pravda, království Elfů má své kouzlo i myšlenkovou náplň, princ Elfů i jeho lesní amazonka jsou šikulky - dost možná jistým posunem pohledu procházím já, ale Hobit - dračí poušť je pro mě na jedno zhlédnutí :-(

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

... bláznivá komedie, rychle se střídající scény, dialogy porůznu zplácané ... no, když řekneme zplácanina celému dílu, tak to možná trefíme nejlépe :-(

Holky z kalendáře (2003)

... nejsem cílová skupina tohoto filmu, ale jinak to je dobrý pokus o odlehčený pohled na stárnutí.

Mezi námi děvčaty (2003)

S rodinnými komediemi se holt roztrhl pytel, a protože mnoho rodin je neúplných, tak co si dát třeba jednu rodinnou z neúplné rodiny, co by ne ;-) Já jsem se tentokrát tak nějak s hlavními hrdinkami neztotožnil, ale vědu bych z toho nedělal - jinak řečeno, film nijak nezhazuji :-)