• Pohádka

O Rozárce a zakletém králi (1985) (TV film)

Tato varianta pohádky s názvem Kráska a Zvíře byla zpracována velmi věrně dle knižní podoby, přičemž herecké výkony byly bezvadné. Další z výpravně sice skromných "Hodinovek", které však rozhodně stojí za to.

Otec neznámý aneb Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka (2001) (TV film)

Navzdory slabšímu scénáři a protekčním nehercům typu Budaře, Novotného apod. se zde naštěstí objevují i takoví velikáni jako je právě Karel Heřmánek či paní Konvalinková a Kretschmerová, kteří z (pod) průměru udělali koukatelné dílo.

Úsměvy (1997) (pořad)

Výborný dokumentární seriál o našich českých hereckých velikánech.

O Honzovi a Barušce (1977) (TV film)

Tato pohádka mě velmi zklamala. A není to jen proto, že se zde víc zpívá, než hraje, a že skladby jsou kvalitou velmi slabé, je to především katastrofálním výkonem hlavní postavy. Zatímco ostatní jsou opravdovými herci a role jim divák uvěří, tak panu Vondráčkovi člověk "nespapá" ani jedno slovo, jelikož z jeho strany to není hraní, ale přednes, četba či jak to jinak nazvat; jeho neherecký výkon je tudíž naprosto trapný a kazí svým kolegům celé dílo. Holt i mistr tesař (jinak skvělý režisér Adamec) se někdy utne.

Jak se peče štěstí (1981) (TV film)

Kromě nápaditého scénáře bych vyzdvihl skvělý výkon herců Janžurové (dvorní dáma), Císlera (lékař-chemik), Lábuse (bázlivý princ-krásný kontrast ve srovnání s jeho sebevědomým Rumburakem z Arabely točené krátce před touto Hodinovkou) či Havelky (zlý pekař), přičemž paní Bohdalová jako Čertova babička je absolutní pecka. Výborně jim sekundovali i pánové Vašinka (hodný pekař), Luťanský (pozdější princ) a Poloczek (šéf vojáků) či paní Jakoubková (princezna), ale i ostatní kolegové (např. p. Moučka jako král).

A co ten ruksak, králi? (1985) (TV film)

Většina pohádek, které jsou experimentální či velmi výrazně vybočující z pohádkové atmosféry, nestojí za nic, ovšem tato pohádka patří k těm výjimkám, které jsou velmi dobré, ačkoliv je zcela netradiční. Zásluhu na kvalitě nese na 100% Karel Heřmánek, se kterým tato pohádka stojí i padá a myslím, že s jakýmkoliv jiným hercem by to bylo buď mnohem horší nebo i trapné. Geniální Mistr a pan Herec Heřmánek dodal tomuto zvláštnímu dílku neopakovatelný náboj či jiskru a také nenapodobitelný druh humoru, který mi v jeho podání velmi sedl. Příjemné a zajímavé je také vidět, že zde spolu hráli tehdejší divadelní kolegové z divadla Na Zábradlí (Heřmánek, Zedníček a Mrkvička), kterým do party chyběl už jen pan Bartoška.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Krásný námět, perfektně udělaný scénář a Janžurka s Menšíkem či Kemr s Prachařem naše herecké špičky. Co dodat - snad jen, že pro takovéto filmy je pět bodů hooodně málo.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Sice trochu sušší začátek, který mě spíše nudil, ale pak se to začalo s přípravou hezky rozjíždět. Škoda, že nebyl děj celkově více propracovaný, bylo by to na pět bodů.

Quantum of Solace (2008)

James Bond měl být podle pana Fleminga elegánem a šarmantním mužem, navíc dobře vypadajícím. Ani jedno, narozdíl od pana Brosnana či pana Conneryho, ale i většiny ostatních předchozích představitelů, Craig nesplňuje.

Casino Royale (2006)

Bohužel jen jedna hvězda z úcty k autorovi a ne úplně katastrofálnímu zpracování, které je ovšem místy velmi nudné vzhledem k přílišné délce příběhu. Ovšem velmi špatné herecké obsazení nejen Q či M si více nezaslouží. Nahradit Conneryho, Moora či Brosnana škaredým a necharismatickým Craigem je však vrchol všeho a je to smutné - to si pan Fleming nezasloužil.