• Pohádka

My z Kačerova (1987) (seriál)

Spolu s Rychlou rotou a seriálem Tom a Jerry jsou Kačeři jedním z nejlepších amerických seriálů všech dob. Karel Heřmánek jako Rampa mc Kvák je prostě neodolatelný Pan Herec i Pan Dabér.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

První polovina seriálu byla poměrně nudná a scénáristicky chudá, protože se téměř nic nedělo a někteří diváci se museli jistě hodně přemáhat, aby neodešli od děje předčasně a zklamáni (alespoň to byl můj případ). Vše se začalo rozjíždět až zhruba ve druhé polovině kolem 5. dílu, kde už začínaly být příběhy o něco napínavější. Pro dnešní děti jsou Rychlé šípy a spol. zajímavým důkazem toho, jakých drobností a nicotností si tehdejší děti vážily a co byly schopny udělat pro získání např. tzv. Ježka v kleci, pro kterého by dnešní mládež ani nehnula prstem. Tehdy si však dokázaly děti vážit i "bezvýznamných" maličkostí. Herecky obsazené solidně, výborný výkon předvedl Jan Tříska, ale nenechali se zahanbit ani ostatní dnes již "hvězdní" kolegové jako např. Honza Kraus, Jarda Hanzlík, Vašek Sloup atd.

Helloween - Unarmed Best of 25th Anniversary (2009) odpad!

Katastrofální výtvor, který nám ukazuje, do jak hluboké hudební propasti Helloween za posledních 10-15 let spěje. Po odchodu nenahraditelné dvojky Hansen - Kiske je tato německá skupina velmi špatným odvarem toho, co předváděla v 80. letech, kdy patřila mezi metalovou špičku. Kdyby kapela vymyslela nové skladby a nahrála je v tomto nerockovém hábitu, jako je tomu na Unarmed, dalo by se to považovat za odlehčení a legraci; ovšem zneužít k tomu staré kvalitní skladby, které je proslavily a zničit je, tomu se říká ubohost. Kde jsou ty časy, kdy skládal Kai Hansen a zpíval Michael Kiske, a tedy kdy alba Walls of Jericho či Keeper of the Seven Keys 1+2 patřila mezi nejlepší desky na světě. Od té doby to jde s kapelou hooodně z kopce...

Nejmladší z rodu Hamrů (1975) (seriál)

Seriál se nám snažil namluvit, jak to tehdejší soudruzi všechno skvěle zvládali, avšak dnešní lidé už vědí, že ve skutečnosti byl pravý opak pravdou, a ačkoliv myšlenka komunismu (stejně tak jako ostatních vládnoucích struktur) jako taková není pouze a jen špatná, jeho uskutečňování bylo naprosto mimo mísu, jemně řečeno. Taktéž historie poválečného osidlování je pro dnešní diváky zajímavým pohledem do minulosti českého národa. Za herecké výkony, informativní charakter z dějin našeho národa a nepolitickou linku příběhu dávám plný počet, ubírám jeden bod za tu politicky-propagační.

O líném Honzovi (1977) (TV film)

Legračně pojatá "hodinová" pohádka, která Válečkovi Marku Ebenovi vyloženě sedla. Za ten krásný smysl pro humor ve scénáři dávám plný počet.

O zakletém hadovi (1983) (TV film)

Příjemně natočená pohádka, která sice ničím nenadchne, ale ani neurazí.

O rybáři a rybce (1986) (TV film)

Velmi dobře zpracovaná pohádka, která však svým pesimisticky laděným námětem působí velmi smutným a pochmurným způsobem. Pro její poučné téma o chamtivosti a vzhledem k výborným hereckým výkonům hodnotím lehce nadprůměrně.

Hádankář Vojta (1969) (TV film)

Jako většina tzv. Hodinových pohádek si i tato vystačila skutečně s málem (skromné interiéry), avšak přesto má narozdíl od těch dnešních mnohem výpravnějších a nákladnějších umělotin to správné kouzlo, které pohádky za posledních zhruba 15 let postrádají. Herecké obsazení hlavních tří hrdinů tomuto příběhu jen pomohlo na kvalitě, protože jak paní Maciuchová, tak pánové Abrhám s Kostkou patří mezi naši hereckou extraligu.

Veronika, prostě Nika (1980) (TV film)

Film, u kterého se budou dospělí nudit a děti bavit. Scénář bez náboje, avšak s dobrými hereckými výkony.