Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nezlobte se na to, ale tenhle díl je fakt megasračka. Celé to je takové nezáživné, roztahané tam kde to být nemá, ustržené tam kde to být nemá. Bitva v Bradavicích působí strašně uměle, když někdo zhebne tak jako by se nechumelilo, co vole vždyť to byl jen podělanej učitel co? Podle mého prostě nejhorší díl Harryho na plátně, vážným konkurentem je snad jen Feníxův řád a to je co říct. Jako fakt nechápu co je tak výborného na tomto filmu, toporný Radcliffe, idiocie nejen Voldemorta, bránění cesty k hradu jedním kouzelníkem proti hordě vlkodlaků, vždyť ten film nemá žádný řád! Celé to působí jako neuspořádanej proud myšlenek někoho po lobotomii. Neskutečně debilní epilog už je jen taková smradlavá zkažená třešeň na schnilém dortu, ty vole kdyby ho aspoň nalíčili kašpara jednoho. Radši bych viděl nonstop 20x za sebou třeba čtvrtý díl než znova tuhle neucelenou hrůzu u který jsem málem usnul nudou.

Pán času (2005) (seriál)

Výborný seriál, prostě Velká Británie. Není to vtipné k popukání, myšlenkově to není nějaký matrix ale spíše fantasy (žádné řízení teoriemi o cestování čase, časových smyčkách a paradoxech atd.), ale jednotlivé prvky seriálu do sebe prostě krásně zapadají a celkově se na to dobře dívá a člověk se nenudí. Dlouho jsem odmítal zhlédnout byť jeden díl, protože podle ukázek, obrázků a popisů jsem vůbec nechápal, proč je kolem toho takové šílenství, ale to byla chyba! Ono se na to totiž fakt dobře dívá! V první sérii jasně dominuje Christopher Eccleston, škoda že nezůstal... Určitě doporučuji a to v originálním znění s titulky.

Krajní meze (1995) (seriál)

Některé díly jsou slabší nebo už trochu zastaralé, ale jiné jsou zase tak geniálně depresivní, že na ně musí člověk ještě dlouho dobu myslet.

Machete zabíjí (2013)

Je to bejkárna. Je to ale velmi zábavná bejkárna! Pokud to člověk nebere vážně, musí se zákonitě dobře bavit a těšit se jakou šílenost ještě uvidí. Navíc je ve filmu i docela dost narážek na různé věci a parodií, třeba na Star Wars či Star Trek.

Stalingrad (1993)

Celkem kvalitní snímek o vojácích, kteří chtějí prostě jen přežít (někteří už ani to) a vrátit se domů k rodinám. Přesto si myslím, že je film možná zbytečně natáhlý a že se přeci jen dal uchopit ještě daleko lépe, prostředí se mi taky tolik nepozdávalo. Na druhou stranu oceňuji syrovost, uražené ruce a nohy a podobný válečný hnus.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Takovej film na kterej za pár týdnů kompletně zapomenu. Hollywoodská oddechovka, místy nudná. Pobavilo maximálně pár scének s číňanem a blondýnou, jinak jsem se sotva pousmál.

Český sen (2004)

Velmi deprimující dokument o konzumní povaze dnešních lidí. Sprintující dav se mi vryl do paměti, jinak to ale zase tak světoborný dokument není.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tak nějak mě to baví, nicméně neskutečně mě vytáčí imbecilita a někdy nereálné chování postav. Pokud chtěli ukázat, že lidi pod obrovským tlakem a ve stresu nemají nejlepší úsudek, vůbec se jim to nepovedlo, je to taková umělá imbecilita. Určitě by se dalo vymyslet spousty jiných problémů než nějaký magor guvernér, ale chápu že nelehké úkoly jako sehnat dost pití, potravin, bydlení a zajistit obranu není tak cool jak nesypmatická vyšilující skupina. Navíc by obstarávání zdrojů nebylo určitě méně zábavné než plytké rozhovory ve věznici a filozovování o každé blbosti, která zrovna vůbec není důležitá. Po úděsné čtvrté sérii jsem musel ubrat další hvězdu.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Snad k neuvěření, že něco takového bylo vytvořeno pro Novu. Humor to není nijak přehnaně inteligentní, na druhou stranu to rozhodně není troškovina založená na fekálním humoru. Každej kdo kopal někdy nějaký prales musí být nadšen jak v mnohých věcech trefně tento seriál vykresluje vesnickou kopanou. Škoda jen, že není díl, kde by hráli proti nějakému městu, byla by jistě stejná sranda jako v díle derby ;)

Muž z oceli (2013)

Popkud to berete prostě jako hollywood, tak si to čtyři určitě hvězdy zaslouží. Vůbec jsem se nenudil, výborné obsazení herců, zaměření se na Krypton a omáčku kolem postupného vývoje Clarka v Supermana filmu vyloženě prospělo, efektuchtiví zažijí orgie zejména ke konci, pro mně slušné překvapení!