• Romantický

Brutal (2018)

První epizoda trochu moc krvavá a drsná, druhá však nabízí zajímavý vývoj a dokázala upoutat, třetí ovšem celý snímek naprosto zabíjí, to už na mne bylo fakt trochu moc.

Nehybná chůze (2008)

Velmi kvalitní obsazení, Kirin Kiri jako obvykle nezklamala (RIP), Hiroshi Abe tu však nemá tu správnou roli v níž by vynikly jeho kvality. Ač snímku vévodí všudypřítomné téma ztráty staršího syna, přesto se na veškeré dění dobře dívá, občas pobaví a události příjemně plynou, ač závěr ukáže i tu vážnější část příběhu a na povrch vyplují nejen rodinné vztahy, ale i hluboko skryté pocity a vyrovnávání se s nešťastnou minulostí. Celkově mne ale film nedokázal pohltit natolik, abych udělil vyšší hodnocení - ačkoli své kouzlo rozhodně má.

Třetí manželka (2018)

Celkem působivý a i přes docela drsné téma relativně dost poetický film jež nabízí poměrně zajímavý náhled do tehdejšího života, vztahů, zvyků a pravidel jež už se v současném světě těžko chápou. Celým filmem provází působivá hudba jež skvěle sedí k tématu i prostředí. Dále nelze opominout nádherné přírodní scenérie ani výtečnou kameru jež vyniká zejména v pomalých záběrech a detailech. Ač hlavní roli zvárňuje opravdu mladičká dívka, tak není důvod k obavám, žádná z intimních scén neukáže více než byl bylo vzhledem k věku té holčiny vhodné, tudíž snímek lze doporučit i jedincům jež by odvážnější scény nesnesli či odsoudili. Mne osobně na rozdíl od většiny zde hodnotících svým celkovým tichým a poklidným pojetím poměrně zaujal.

Yasuwa minyeo (2005)

Tuctová romantická komedie jejíž kvalita postupně trochu leze nahoru, ale i tak mne u obrazovky udržela převážně půvabná "lištička" Shin Min-a.

Rabu šaffuru (2009) (seriál)

Po prvním dílu to vypadalo na pořádnou pitominu jež brzy zaříznu, ale seriál velmi rychle změnil svůj charakter a ukázal i vážnější stránku věci. Potěší mnohé vtípky a narážky, jež jsou naštěstí v titulcích dobře vysvětleny, jinak by je chápal pouze Japonštinu ovládající člověk. Ta podivná směsice postav ale dokáže pobavit a dojmout i bez těchto specialit a neobvyklý program „výměny lásek“ z mnohých udělá jiné lidi jež dokáží otevřít svá srdce i objevit sebe samého. Takže ač to tak nevypadalo, nakonec nejlepší hraný japonský seriál co jsem dosud viděl. Jéj, panda! :-)

Koi wa amegari no jó ni (2018)

Sledovatelný snímek, ovšem naprosto bez náboje, selhávají veškeré aspekty jež film nabízí.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Ono když v tom hraje zoufalec Mádl, tak je to zabité už samo o sobě, tady navíc tradičně přiblblý humor, zoufalé dialogy a zkrátka to všechno špatné, co můžete vidět i v jiných nových pohádkách. Tu vědu v pohádkách bych už snad ani nekomentoval...

Čertí brko (2018)

Další tragická pohádka jež nedokáže vybočit z podprůměru a stále stejná písnička. Budu stručný - zoufalé nepohádkově znějící dialogy (to je nechutný; tak jó nó), děsné písničky jež vůbec nezapadají, šíleně ukřičené, slabá kamera, průměrné herecké výkony, nezajímavý děj, pohádková poetika opět zadupána hluboko pod povrch zemský.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Po prvních dvou minutách mne zaplavil nedobrý pocit a ten jak se dalo předpokládat, vydržel až do konce. Zoufale slabá zápletka, bídní herci (hlavní dvojka navíc vypadala dost civilně), naprosto nepřirozeně a nezábavně působící Eben, na nervy lezoucí „zábavný“ stereotypní hudební podklad, bídný a přihlouplý humor, a jak už to tak v nových pohádkách bývá, tragické dialogy kdy se úletům typu „no jó“ opět autoři nevyvarovali. A když dáte špatné dialogy do úst (pod)průměrným hercům, nepomohou už ani realistické záběry hradů, sálů, půvabných chaloupek či pěkné přírody, o kostýmech platí to samé, pohádkovou atmosféru navodit nedokážou. Vše jmenované dobrou pohádku neudělá, na to je třeba, aby vše ladilo a fungovalo jako celek, to se už ale cca tři desetiletí nedaří a poetiku a to něco co zahřeje u srdce, nenajdete ani s lupou.

Always sančóme no júhi (2005)

Poutavý a nenásilně vyprávěný příběh jež si trochu příhodně pouštím zrovna v předvánoční čas. Tvůrcům se skvěle daří vystihnout dobovou atmosféru a diváka tak vtáhnout do dění takovým způsobem, že opravdu chytne za srdce - snímek jež vás zahřeje i rozpláče, plný lásky, smutku, přátelství i soudržnosti, pojednávající o několika lidech jež něco ztratili či našli a v těžkých dobách si umí vážit maličkostí i druhých.