• Romantický

Dare mo mamotte kurenai (2009)

Souhlasím s názory, že je to celé trochu přehnané, do takových extrémů asi média nejdou (ačkoli...), nicméně jako divák jsem si neměl nač stěžovat - úvodní půlhodinka je opravdu drsná a i dost akční, a ani později se nuda nedostavuje - hezky zpracované téma o 15leté dívce jejíž bratr je zatčen za vraždu - její absolutní nepochopení situace a její vývoj, k tomu ne úplně bezproblémový detektiv jemuž se rozpadá rodina jež se o dívku musí postarat, resp. uschovat ji před veřejností jež i ji považuje za vinnou. Ovšem uniknout médiím i internetovým slídilům není zrovna snadné a mezi touto dvojkou začne vznikat jisté pouto, zejména v konfrontaci s okolnostmi a osobní situací ochránce. Viděno na projekci v JICC Praha 1 s anglickými titulky - nijak nelituji, že jsem tam v tom vedru vyrazil, jde o hezký a působivý film vedoucí k mnoha zamyšlením.

Zápisník jedné lásky (2004)

Ukrutně předvídatelné a průhledné, bídná a naprosto nepůsobivá hudba, stupidní idylický závěr. Veškeré důležité scény, tedy zejména zábavné, romantické, emotivní či dramatické, se v případě mé maličkosti míjely účinkem. Ano, dokoukal jsem to celé, ovšem jen díky tomu, že jsem se při sledování věnoval dalším aktivitám, jinak bych se asi unudil k smrti. Holt tohle prostě není Asie jež se mnou dokáže často emočně pořádně zacloumat.

Seonggyoonkwan seukaendeul (2010) (seriál)

Mé hodnocení asi málokdo pochopí, ale já to tak cítím. Skončil jsem po 5. dílech. Seriál nabízí širokou paletu nezajímavých postav a (pod)průměrných hereckých výkonů, hromadu nudy, naprosto nefungující humor, tunu nezajímavé filozofie a pouček, nepovedenou a k historickému seriálu často i vysloveně nevhodnou hudbu. Pokud jde o hlavní herečku Park Min-yeong, ta už mne v seriálech Healer a City Hunter přesvědčila o tom, že v herectví zapadá do průměru a půvabem mne též neoslovuje, nevidím na ní vůbec nic zajímavého, a tento názor platí i zde. Nejen ona, ale celé dění a všechny postavy mne nijak nenadchly.

Naesaengae gajang areumdaun iljuil (2005)

Několik nezábavných a mou maličkost nijak neoslovujících příběhů na téma lásky, skončil jsem po 50 minutách.

Soko nomi nite hikari kagajaku (2014)

Další z řady depresivních snímků na téma pár ztroskotanců co je tíží minulost či současnost, bohužel z průměru nijak nevybočující.

Big (2012) (seriál)

Opět seriál s odbytě realizovanou výměnou těl a trpící syndromem slabých vedlejších postav. Nicméně hlavní dvojka je zábavná a sympatická, takže se všechny ty zmatky a city vznikající v souvislosti se záměnou duší dívá poměrně příjemně, ač divák samozřejmě ví, jak to celé skončí. Bohužel jak už to tak bývá, neduh jisté prázdnoty co se událostí týče se opět dostavuje, na 16h se zde děje příliš málo věcí a přichází stereotyp, to věčné škádlení ústřední dvojice začne být únavné, okoukané až nudné a další obsah prakticky chybí. A aby se plytký děj dostatečně natáhl, postavy se v závěrečných dílech chovají dost nelogicky, prostě klasika. Pokud jde o Suzy a její hlavní vedlejší úlohu, tak s výjimkou filmu Dorihwaga opět musím konstatovat, že jako herečka předvádí bídný výkon a moc nechápu, proč je v herecké oblasti tak aktivní. Resp. chápu – nevypadá špatně (ale neokouzlila) a proslavila se zpěvem, to však zárukou hereckých schopností není a ta holka patří mezi průměr či spíše podprůměr.

Komapseumnida (2007) (seriál)

Velké zklamání při tom vysokém hodnocení zde, končím po 6. části. Předně celá zápletka působí až příliš uměle a nereálně, ale to by ještě nebyl takový problém, to se týká více seriálů. Nicméně několik dílů jsem čekal kdy mne celé dění osloví. Marně. Mnohé "zábavné" vsuvky včetně dědy na mne moc nepůsobily, snaha o emotivnost je až příliš okatá, některé situace přespříliš vykonstruované, zkrátka u srdce mne to nechytlo i díky slabým vedlejším postavám, tudíž půjdu v hodnocení proti proudu. Věřím, že sledovat by se to nějak dalo, ale tu vůli pustit si ještě další díl už jsem po 6. části nenašel.

Naisu no mori: The First Contact (2005)

První hodinu jsem čekal, co z toho vyleze, nicméně zabavit a upoutat mne dokázaly pouze ty tři ukecané japonské kočky. Pak už přišlo rychlopřetáčení jež vydrželo až do samotného konce, tahle ujetá šílenost zkrátka nebyla nic pro mne.

Moksum geon yeonae (2016)

Začátek sice vypadal zoufale uboze, ale nakonec se z filmu vyklubala docela solidní romantická komedie se slušnou dávkou napětí a leckdy i zdařilého humoru, špetka romantiky nemůže samozřejmě chybět. Co se týče Ha Ji-won, tak člověk jen zírá, jak to té holce v tom věku pořád neskutečně sluší - a to je přitom stará jako já :-)