• Romantický

Kwaegeolchoonhyang (2005) (seriál)

Já prostě tyhle šíleně "zábavné" seriály fakt nedávám, dva díly mi stačily.

Labyrint - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Vcelku typický český seriál, kde ve slovníku nemohou chybět výrazy jako kurva, prdel, hajzl, hovno a další libé výrazy, bez těch to zkrátka nejde. Zoufale slabé a uměle působící dialogy, herecké výkony jakou na tom podobně. Zápletka na mne nepůsobila o mnoho lépe, lacinost vysokého stupně. Hudba se nám tu sice snaží o dramatičnost, ale jaksi nedosahuje dostatečné kvality, aby měla jakoukoli šanci. Ač takový korejský seriál Arangsaddojeon nepovažuji za nejpovedenější kousek, tak moji pozornost dokáže upoutat 3x více než tahle česká slabota, hudbu nevyjímaje. Zatímco mamka sledovala Labyrint, já u toho bezproblémově a spokojeně usnul – když si uvědomím, že to má být to lepší z české tvorby, tak bych opravdu nechtěl vidět ten zbytek…

Laieo (2004)

Tedy ač nejsem zrovna příznivce čistokrevných komedií, tak tahle se vážně povedla a skvěle jsem se bavil i díky výborných hereckým výkonům.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Miyazaki snad ani nepotřebuje komentář, nicméně tenhle kousek se mu zase zatraceně povedl a stal se mým nejoblíbenějším nehraným filmem. Čím začít? Je to dokonalé od krásné animace, úchvatného příběhu, hlavních i vedlejších postav (pirát-mamá nemá chybu), překrásné hudby (Joe Hisaishi je prostě borec), napětí, akce, nevinné romantiky, výtečného humoru, a samozřejmě celé to završuje vážné poselství celého filmu. Nenacházím nic co by mi v tomto snímku chybělo a ani bylo špatně, tohle se prostě musí vidět, 5 hvězdiček bez mrknutí oka.

Láska nebeská (2008) (seriál)

Tedy upřímně jsem tady byl poněkud zklamán. Film jsem viděl před pár lety a očekával jsem, že seriál díky delší stopáži bude hlubší a působivější, leč působí to na mne spíše opačným způsobem. Z hereckých výkonů nadšen nejsem, emoce se příliš nedostavily, takže celkově dávám o hvězdičku méně než u filmu.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Tak a je to za námi. Pokud jde o hlavní dvojku, tak prostě skvělá, zejména má milovaná Son Ye-jin opět dokazuje, proč je neohrozitelně nejlepší herečkou co znám, ta holka zkrátka umí neskutečně pobavit i přivodit slzy – její emotivní scény, to se prostě musí vidět, to nelze slovy popsat – to není hraní, ale reálný prožitek (poslední dva díly jsem nejen díky ní probrečel :-)). Zápletka seriálu poskytuje příběhu dostatek událostí a s vývojem spokojenost, snad až ten skok Sever – Jih byl takový náhlý. Z vedlejších postav jednoznačně nutno vypíchnout vojáčky, skvělá partička :-) Ale ani uprchlík a ta „jeho“ nebyli špatní, i pár jiných by se našlo. Oproti tomu příbuzní na Jihu mi zejména z počátku lezli na nervy, nezábavní až pitomí. Ta banda slepic (ženských) na Severu si u mne vykoledovala rozporuplné hodnocení – občas velmi zábavné, jindy zase nucený nezdařilý humor. Realistické to moc není, zejména pak Sever je vykreslen až moc kladně a směšně, skoro každý si kupoval pašované zboží z Jihu atd. :-) Pak tu ještě máme soundtrack. No, už dlouho jsem si v seriálu nenašel několik samostatně poslouchatelných krásných skladeb, zbytek pak v seriálu působil rovněž dobře. Mám-li to shrnout, tak velmi kvalitní, zábavný a dojemný seriál jak se sluší a patří, se skvělou hudbou, ale přecijen mi tam nějaká ta ingredience občas nesedla. Zejména kdybych si odmyslel v hlavní roli mou milovanou, nebyl by můj požitek nic vysloveně extra. Jenže ona je tak úžasná, že v tomhle složení si to s přihlédnutím k ostatním letos zhlédnutým dílům s odstupem času plné hodnocení nakonec zaslouží, ač úplně objektivní to ode mne není - holt Son Ye-jin... :-)

Láska v Minami (2013)

No, tohle byl solidní přešlap letošní Filmasie, dost nepovedený film na závěr festivalu. Upřímně nějak nechápu, proč snímek organizátoři vybrali – neznámí herci i režisér. To by mi ale nijak nevadilo, filmy tímto stylem většinou nevybírám, nicméně zde se holt žádná podívaná nekoná. V předvánočním období je mi předhozeno několik příběhů točících se kolem vztahů, které se navzájem proplétají a ovlivňují. Jenže skutek utek, výrazy jako nuda, průměr, šeď či lacinost jsou na místě – veškeré dění je nezajímavé a nechytlavé, hudba rovněž. Ano, občas se najde hezký moment či se povede fórek, zejména ústřední dvojice i díky jazykové bariéře působí příjemně a zábavně, ostatně ta dlouhonohá usměvavá kočka asi okouzlí leckterého chlapa, nejen toho mladíka ve filmu. Samotný závěr byl dost solidní zoufalost – autor by si mohl připravit něco více originálního a poutavějšího než jen jednoduché „o několik dní později“, pár záběrů a pak titulky, eh. Asi jen díky solidnímu množství krásných asiatek (na plátně, nikoli v sále :-)) a příjemnému prostředí malého sálu v Lucerně dávám 3*, v domácím prostředí bych asi byl ale přísnější. 53%

Lásky čas (2013)

Očividně už jsem asi totálně ztratil smysl pro neasijské snímky, u tohoto dílka jsem se ukrutně nudil - po nedávno zhlédnutém podivném díle Bu San bez debat druhý nejnudnější snímek letos zhlédnutý. Potřebu neustále využívat komentář z pohledu "třetí" osoby bych ještě zvládnul, ovšem celkový obsah již nikoli. Nějak jsem nepochopil ten nadšený aplaus u té divadelní hry. Pokud jde o rozhovory, tak žvaní se tu neustále, ovšem jde jen o prázdné kecy a žvásty o ničem, vcelku tradičně se u toho všichni neustále ukrutně debilně usmívají. Hlavní téma není vůbec využito v žádném směru - ať již jde o děj, zábavnost či věcnost hovoru jež je s daným aktem spojen. Na sex po prvním rande už jsem si v asijských snímcích vážně odvykl, ostatně tam se občas mladík dostane na kobereček před tatíka i poté, co si dovolí slečně dát pusu před svatbou :-) Mám-li se zmínit o hudební složce, tak vlastně není o čem, žádnou jsem vlastně nezaregistroval. Snažil jsem se v tom téměř 2h díle najít nějaký větší obsah či děj, marně - pokus o jakési poselství či doják vážně nezabral, rovněž stejně zoufale a neúspěšně na mne působila snaha o vtipnost - průměrná korejská komedie mne pobaví mnohonásobně více a spotřebuje při tom 1/10 textu co tato slabota.

Last Recipe: Kirin no šita no kioku (2017)

Hmm, neočekávaně působivé dílo jež kupodivu ohromí úplně v jiných směrech než jakým je příprava dokonalých pokrmů, ač kochat se jejich nádherou rozhodně má něco do sebe, zejména pro labužníky je film jako stvořený. Aby mohl hlavní hrdina splnit svůj úkol, musí se nejprve pustit do pátrání po samotných receptech čímž začíná odkrývat mnohé minulé příběhy a ty opravdu skýtají značná překvapení a zvraty. Velmi mne nadchlo zpracování historické dějové linky, přístup šéfkuchaře ke tvorbě pokrmů, jejich poselství a důvod tvorby, a jak v druhé časové linii hlavní hrdina postupně odkrývá emotivní příběhy z minulosti, začíná se měnit i jeho pohled na svět a lidi kolem sebe. Hudba k filmu velmi sedne a co se týče mé milované Aoi, tedy i hlavního důvodu zhlédnutí tohoto do děje velmi vtahujícího snímku, pak v rámci její vedlejší role nemám nač si stěžovat – dívka s nejkrásnějším úsměvem jakou kdy spatřil svět. P.S. Tento film by si rozhodně zasloužil české titulky.

Léto s Marnie (2014)

Velmi milý snímek, působivá animace, okouzlující a krásná Marnie, solidní hudba. Nicméně, ač své kouzlo tento film zaručeně má, přecijen mi to přišlo takové trochu moc přímočaré a jednoduché, postrádám tu to něco specielního a zvláštního navíc, co jinak nacházím a ohromuje mne v Miyazakiho snímcích. O hudbě platí to samé - hezká, ale Hisaishi to zkrátka není. Ovšem stále platí, že ze studia Ghibli špatný film nevyleze - 85%.