• Romantický

Melancholie (2011)

Ohromující drama, člověk sice z počátku filmu vůbec nechápe o co půjde (působivé zpomalené scény a začátek filmu vlastně též), ale pak se to začne hezky rozvíjet a komplikovat, brilantní přehlídka lidské přetvářky a pokrytectví, no a téma zániku lidstva je tu zpracováno parádně a závěr je naprosto úchvatný.

Mentolky (1999)

Retrospektivně podaný příběh o jednom chlápkovi, jehož život nebyl zrovna peříčko. Divák vlastně až postupně zjistí všechny souvislosti a události, což je celkem zajímavé, ovšem na druhou stranu jsem se zhruba polovičku filmu celkem nudil. Troufl bych si tvrdit, že čím více do minulosti se příběh ponoří, tím je poutavější a zajímavější, po dramatické i romantické stránce. 65%

Men tu (2007)

Velmi působivý a dost depresivní film na téma drog, neštěstí a zoufalství jež se kolem toho točí, s troškou romantické linky k tomu. Kvalitní hudbu berte jako bonus zdarma :-)

Městečko na pobřeží (2021) (seriál)

Vzdal jsem to v půlce i přesto že zde účinkuje "lištička" Shin Min-a. Své půvaby seriál rozhodně má, ale není to můj šálek kávy, na můj vkus až příliš šaškoidní, ukřičené a upištěné, značná část postav mi lezla celkem na nervy, obsah mne plně neoslovil (jak píše Zíza, ty zápletky a vycpávky děje působí občas dost lacině) a i přes pár sympatických postav a nějaká ta pozitiva okolo jsem se slabšího dojmu zbavit nedokázal od samého začátku.

Metro Manila (2013)

Moc působivý, emotivní a zajímavě podaný příběh ze života na téma chudoby, zoufalství, zločinu, naděje, lásky, přátelství, pokušení a morálky.

Mezidobí (2019)

Dvě osamělé duše tápající se svých tajemstvích, city i žárlivost, ovšem v ne příliš poutavém podání, ač o propadák se určitě nejedná. Možná to bude i tím, že tato tématika mne nijak netáhne.

Mezi kapkami deště (2018) (seriál)

Opravdu moc hezké, vážně neskutečně milá a zábavná romance. O kvalitách „Božské“ Son Ye-jin se moc rozepisovat nebudu, ale i pro mne dosud neznámý Jeon Hae-in si zaslouží velký obdiv jak svou roli dokázal ztvárnit, jeden by jim ten vztah vážně věřil i v reálu, zkrátka jsou tak skvělá dvojka jako kdyby spolu randili už roky :-) Jeden z nejlepších, ne-li úplně nejlepší pár co jsem na obrazovce viděl, svým chováním i hereckými kvalitami mi dokázali téměř vždy vykouzlit blažený úsměv na tváři, ovšem to pochopitelně jen v těch odlehčenějších scénách. U těch vážných se naopak prokáže, jak velkou herečkou Son Ye-jin je, vážnější pasáže v jejím provedení jsou tak emotivní, že už ani nemůže být řeč o hraní, to je prožité se vším všudy. Vypíchnout musím i výborně zvolený hudební podklad (instrumentální i vokální), ten mnohým scénám dává opravdovou hloubku a působivosti napomáhají i často využívané zpomalené záběry, skvělá kamera. K chlapům v práci nemůžu dodat nic jiného, než že jsou čuňata, ovšem mnohé kolegyně se nezachovaly o mnoho lépe – holt takovej je život. Nicméně, ač je tento seriál v mnoha ohledech dokonalý, nesvědčí mu délka jednotlivých částí, ta je již často dost přetažená a plynou z toho jistá hluchá místa. To je ale víceméně jediný neduh co na tomhle díle nacházím. Závěr jsem si představoval malinko jinak, ale nijak si nestěžuji. Jsem si vědom toho, že mé finální hodnocení není úplně objektivní, ale když ona je tam Son Ye-jin... :-)

Michael Flatley's Feet of Flames (1998) (divadelní záznam)

Tohle se dá charakterizovat vlastně stručně a výstižně - Lord of the Dance extended edition deluxe :-) V základu je to ta samá show, ale lehce pozměněná, prodloužená, s více tanečníky, novými kostýmy, scénou, pár čísly navíc a je to absolutní bomba! K plusu je tu poměr stran 16:9 a solidní 5.1 zvuk, obraz by si sice zasloužil něco trošku lepšího, ale stále je to solidní kvalita a doporučuji každému příznivci tanečních show!

Miindo (2008)

Celkem dost neobvyklé dílo, minimálně v oblasti množství erotiky rozhodně vybočuje z korejského standardu. Nicméně vzhledem k tématu celého snímku, to vlastně ani skoro jinak být nemohlo. V čem snímek vysloveně exceluje, je hudební podkres - ať již ten s historickými tématy či spíše současného ražení, vždy tvoří skvělou kulisu k probíhajícímu ději. Působivé přírodní scenérie opominout rovněž nelze a ač mi ta romantická linka úplně nesedla, přesto se jedná o zajímavé pojednání o lásce, touze, morálce, pokrytectví a pravidlech týkajících se nejen malování jež může láska hodně ovlivnit.

Milenec z vesmíru (2013) (seriál)

Paráda! Jeon Ji-hyeon patří mezi mé nejoblíbenější herečky a zde nádherně předvádí proč – role typu „Moje drzá holka“ jí neskutečně sednou, umí se v nich patřičně vyřádit a není pochyb, že i samotné natáčení seriálu si musela ukrutně užívat :-) Co a jak dokáže zahrát je prostě neuvěřitelné a vykouzlí vám úsměv na tváři během momentíku. Ale i úlohu namyšlené arogantní top herečky zvládla též brilantně, to by jí jeden zbaštil i s navijákem, ačkoli pod tím divadlem pro publikum se skrývala zraněná, hodná a citlivá dívka... Oproti tomu Kim Soo-Hyun měl jinou úlohu a zhostil se jí opravdu věrohodně – toho „ledového muže“ ztvárnil parádně, ačkoli samozřejmě musel vzhledem k tématu seriálu nakonec i nějaké ty silné emoce pustit na světlo – ono kdo by taky nepodlehl překrásně roztomilé Jeon Ji-hyeon že :-) Krom hlavní dvojky celý seriál příjemně zpestřují postupně mnohé vysvětlující prostřihy do minulosti a i ty vysokoškolské přednášky našeho milého mimozemšťana tomu dodávají šťávu a hloubku. Hudba taky podmanivá, vkusné instrumentální skladby či kouzená píseň „My Destiny“. Co mne celkem dost překvapilo (ale mile) byl vážný podtext celého příběhu, ty vraždy a trocha krimi tématiky to hezky okořenila a přidala k příjemné romantické komedii patřičnou dávku napětí. Po druhém zhlédnutí dodávám, že vše napsané stále platí. Ano, napětí se trochu vytratilo když si člověk pamatuje hlavní body, zábavnost však nikoli, ač některé zábavné scénky působí hloupě. Celkově ale děsně milý a zábavný kousek, a tak kvalitních mezi korejskými seriály opravdu mnoho není. Jen Folpa a ty jeho tragické titulky - no "vyděli" jste to někdy? :-)