• Romantický

Silmido (2003)

Rozporuplný a trochu psycho snímek. Tréningová část nepřináší nic moc zajímavého, ale pak snímek přichází k dramatu a začínají politicko-vojenské hrátky jež skýtají vzhledem k zpracování poměrně působivá dilemata odkrývající lidské vztahy i povahu, ovšem závěr už nabízí příliš mnoho patosu, takže jinak celkem solidnímu snímku trochu podráží nohy.

Siti hyunteo (2011) (seriál)

Solidní a zábavný seriál, ač to tak při mém výčtu neduhů nebude ani vypadat. Na úvod nutno zmínit extrémně absurdní zápletku, zde si s věrohodností autoři moc starost nedělali. Rovněž těch náhod je už vážně moc a to samé se týče srdceryvných příběhů – čeho je moc, toho je příliš. Proti zápletkám nic nemám, ale mohly by občas probíhat realističtěji a logicky – např. když se dva honí auty po silnicích, nikde nikdo není, zvláštní... Hlavní dvojka je povedená a oba působí mile a zábavně, ale i zde platí, že to časem začíná být únavné, zkrátit o pár dílů by neškodilo. A půvabná veterinářka by v práci každý den nemusela mít šaty jako když jde na ples, navíc jí tam za celou dobu nepřišel jediný zákazník :-) Lee Min-ho není špatný herec, ale na zadek si z něho na rozdíl od křehké části populace vážně nesednu, nepředvádí zde ani jinde nic výjimečného. Souboj o způsob pomsty a vůbec vztahy mezi „synem a otcem“ a všechny ty věci kolem mají zajímavý náboj, ale přesto když to celé shrnu, tak podobně orientovaný Healer vyznívá lépe – tam to byly silné 4*, zde slabší.

Siworae (2000)

Hlodal ve mně červíček za to kdysi udělené hodnocení a s odstupem času jsem shlédnul znovu, tentokrát již jako fanda kouzelné Jeon Ji-hyeon i lépe připravený na takový poetický romantický korejský snímek, a pochopitelně jsem svůj předchozí názor radikálně přehodnotil. Krásný kousek jehož půbavy se skládají z mnoha střípků, ať už jde o hlavní herečku, hudbu, atypický dům, dárky skrze schránku, strom, jako člověka spícího pejska Colu či loď Vikingů, překrásné pohlazení na duši...

Skryté paprsky slunce (2007)

Zajímavý úvod, nečekaný zvrat a posléze dost rozporuplný průběh vyrovnávání se s životní tragédií kde mi přebytek náboženství jaksi nesedl. Herecky hlavní role není proč kritizovat, výborná dvojka, ovšem jako celek tento snímek působí nepřesvědčivě což je škoda. 65%

Slunce a Měsíc (2012) (seriál)

Částečně je to asi negativní vliv toho, že jsem seriál sledoval hodně roztahaně přes léto, ale nedokázal mne zcela upoutat. Dětská část se dá považovat za celkem zdařilou, ovšem v dospělé části herecké výkony nebyly většinou nic moc (s výjimkou kouzelného eunucha :-)), nepřesvědčivé zápletky, trpěl jsem nedostatkem napětí (i když snaha byla) a stále jsem měl před očima téměř dokonalou Dong Yi - oproti ní jsem nedokázal vyhnat z hlavy pocit chudšího prostředí nejen co se herců týče, ta pestrost a bohatost tu prostě nebyla. A že král neměl jediného ministra, co byl byl na jeho straně? Hmm, všichni proti, neobvyklé. Kim Soo-hyeon herecky jako král též příliš přesvědčivě nepůsobil, postrádal prostě autoritu jakou by král měl oplývat. A princezna mi děsně lezla na nervy, i jako dospělá :-) Přesto, zhruba v půlce seriálu začne kvalita stoupat a paradoxně stoupá nadále až téměř do samého konce, za to palec nahoru. Tam sice autoři nelogicky ulétli (Seol, princ), holt daň za nadbytečné slzy, i tak je jich tu dost a většinou si stěžovat nešlo - druhá půlka už servíruje mnoho velmi emotivních momentů, události a důsledky vyplouvají na povrch, a zejména pak naše křehká šamanka dělala velmi dobrý dojem. Takže závěrem - nakonec nelituji, že jsem to celé dokoukal, ale jsou to přecijen slabší 4*.

Soko nomi nite hikari kagajaku (2014)

Další z řady depresivních snímků na téma pár ztroskotanců co je tíží minulost či současnost, bohužel z průměru nijak nevybočující.

Song jia huang chao (1997)

Působivé a poutavě zpracované podání událostí kolem vzniku "nové Číny", kvalitní herecké obsazení i výkony, pěkná výprava a tak trošku i náhled do historie aneb jak to asi tak kdysi bylo. Takže zhlédnutí nelituji, ač české titulky nejsou, nutno si vystačit s anglickými. Mám-li zmínit důvod jež mne k filmu vlastně přivedl, tak tím je soundtrack. Kitaro zde odvádí skvělou práci a tohle CD mám už ve své sbírce dlouhé roky, tudíž jsem dostal nutkavou potřebu vidět i film samotný, a stál za to.

Sonnyeogwidam (2014)

Nepříliš originální, ale zdařilá duchařina s příjemnou příměsí romantiky a dobrá ukázka odporné lidské lhostejnosti.

Soosanghan geunyeo (2014)

Rozporuplné dílo a promeškaná šance vzhledem k zápletce, styl humoru mi však často nesedl a po hudební stránce film též vysloveně neoslovil, Seong Dong-il tu neměl roli jež by mu sedla, takže jsem to trochu prozíval.

Soredemo boku wa yattenai (2006)

Dost hustý příběh jež má vzestupnou kvalitu směrem k závěru. Téma osahávání v přecpaných dopravních prostředcích, falešných obvinění i přístupu celého systému k věci je zde zpracováno velmi přesvědčivě, poutavě a detailně, až z toho nejednomu chlapovi musí běhat mráz po zádech. Jeden sice ty ženy chápe jak to mají těžké a že se tohle určitě děje, ovšem vše má své hranice a může to končit až tragicky. Představa, že bych takhle skončil, je děsivá.