• Romantický

Kurošicudži (2014)

Fajn akce a sluha, zbytek pak už nezajímavý průměr, ať už herecky či příběhově.

Closed Note (2007)

Tomu říkám na srdci hřejivý snímek. Erika v roli Kae je opravdu rozkošná, Yuko jako zapálená učitelka předvádí rovněž své kvality, ovšem má tu kapánek omezenou roli jež jí trochu brání v rozletu. Nicméně i přes svou délku film vůbec nenudí, naopak při jeho sledování se dostavuje takový příjemný pocit pohody a pohlazení a ač se většina diváků zlomového momentu dopídí sama už dříve, tohle dílo rozhodně nezklame, a to nejen pro skvělou kameru a příjemný hudební podkres.

Plačící muž (2014)

Vcelku průměrný akční thriller na téma svědomí zabijáka, ovšem nic nového nepřinášející. Mimochodem, střílí se tam dosti divoce a policie nikdy nikde? :-)

Iljimae (2008) (seriál)

Další zklamání. Nemám problém s tím, když se do seriálu nacpe větší množství humoru, ale vše má své meze a tady se jedná vysloveně o přehrávání až trapnou šaškovitost. Co je ale horší, děj se skoro nevyvíjí a zaplácává se prostě něčím, především humorným a nelogickým. Když pominu úvodní rozjezd děje a rozložení postav (vše značně krkolomné nutno dodat), tak až do oběšení té nebohé dívky se vlastně děj nikam neposouvá, tedy téměř se nevěnuje spiklenectví a intrikám v pozadí jak by si seriál zasloužil. Další problém je jistá lacinost a nereálnost co se provedení týče - král tam vůbec nepůsobí dojmem krále, vysoce postavené postavy rovněž ne a většina událostí má k realističnosti ukrutně daleko. Odbytost vážných scén prostě bije do očí. Holt já od historického seriálu očekávám větší míru realištičnosti, příběhu, dusna a napětí, humor mi vůbec nevadí (viz. např. úchvatná Dong Yi), ale nesmí tomu dominovat prázdná taškařice, třebaže docela zábavná (skončil jsem v 8. části).

Mlha nad mořem (2014)

Druhá půlka sice zvedá úroveň směrem vzhůru, nicméně jako celek to postrádá trochu víc spád a zajímavost, ačkoli psychologie postav je v závěru víc než solidní.

Dalkomhan geojitmal (2008)

Tohle bylo sice docela dost praštěné a občas ujeté, na druhou stranu vzhledem k výkonu některých účinkujících velmi zábavné, příjemná oddychovka jež neurazí i přestože člověk delší dobu věděl, kam to všechno vede.

Doogeundoogeun nae insaeng (2014)

Nepříliš zábavná, ale především dost prázdná a násilně působící citová vydíračka jež zapadá jen do šedého průměru.

Hana to Arisu (2004)

Snad až moc praštěné, ale celkem mile rozverné a zábavné, roztomilými školačkami nikdy nepohrdnu a dvojnásob to platí o zde ještě dost mladičké Yu-chan. Bohužel neduhem tohoto snímku je jeho přílišná délka a v druhé části již trochu skomírající poutavost. Ovšem závěrečný balet, ten je za plný počet bodů, Yu-chan prostě umí a předvedla to i o pár let později v Hula Girls. Celkově zde však jen 66%.

Až na doraz (2014)

Sice to má dost krkolomné a až absurdní situace, na druhou stranu, film dokáže pobavit i napnout, akce nechybí, takže jako taková jednohubka obstojí víc než dobře a hodnocení zde odpovídá.

Angkeumhan dolsingnyeo (2014) (seriál)

Uch jo, další kousek co nedokoukám. Ono to sice není špatné a vlastně je i celkem zábavné, ovšem to je právně hlavní kámen úrazu, pouze s komedií si seriál nevystačí. Je až moc komediální a postavy se kolikrát vysloveně pitvoří. Hlavní dvojka je fajn, u těch vedlejších je to jak kdy – některé se zdařily, většina nikoli (např. rodina hlavní hrdinky je až trapná). Tradiční neduh seriálů platí i u tohoto díla – obsah a opravdové události nikde. Odkoukal jsem 7 dílů a pominu-li úvodní rozjezd dění, tak se vlastně vůbec nic neděje, pouze se vymýšlejí hloupé zápletky aby se postavy neustále potkávaly a plácaly se ve svých vztazích, tím se to všechno jen vycpává. A pochopitelně, vše je až moc průhledné a jasné kam ty vztahy a „události“ míří. Je mi líto, dobře zvládnutá komedie mi na výplň 16h zkrátka nestačí, požaduji nějaký příběh a dění, zaplácnutí veškerého času vlastně ničím mne u obrazovky až do konce udržet nedokáže.