• Romantický

Men tu (2007)

Velmi působivý a dost depresivní film na téma drog, neštěstí a zoufalství jež se kolem toho točí, s troškou romantické linky k tomu. Kvalitní hudbu berte jako bonus zdarma :-)

Toowikseu (2013) (seriál)

Opět rozporuplný seriál jež drží nad vodou převážně slušná dávka napětí. Bohužel dojíždí na nelogičnost a slabé herecké výkony mnohých postav. Předně samotná zápletka je absurdní – od kdy si mafián dává schůzku se senátorkou před svou milenkou v jejím domě? Bože, fakt nechápu. Pokud jde o tu transplantaci, tak já fakt nevím, ale zahájit léčbu když nevím, zda bude dárce za 14 dní živej , zdravej, použitelnej a vůbec k dispozici zní dosti absurdně. Navíc holčička je v aseptické místnosti a maminka s ní může být, navíc bez roušky? Aigoo. Park Ha-seon sice v roli královny v Dong Yi nepůsobila špatně, zde z ní mám bohužel dosti tragický pocit – dobře se na ni kouká, ale herecky naprosto nevýrazná a slabá, leč takových postav by se našlo více. Pokud jde o vývoj děje, ten by ještě docela šel, ač v druhé půli již autorům dochází invence a dějí se neskutečné věci, zejména v samotném závěru už byla logika zadupána hluboko pod zem, nejen policisté se chovají jako úplní pitomci. Emotivní stránka věci též neupoutala, zkrátka jsem si ty „dojemné“ scénky se Soo-jin nedokázal nějak připustit k tělu. Takže v součtu jen slušně rozjetý kousek jež má v druhé části už jen sestupnou tendenci.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Tak a je to za námi. Pokud jde o hlavní dvojku, tak prostě skvělá, zejména má milovaná Son Ye-jin opět dokazuje, proč je neohrozitelně nejlepší herečkou co znám, ta holka zkrátka umí neskutečně pobavit i přivodit slzy – její emotivní scény, to se prostě musí vidět, to nelze slovy popsat – to není hraní, ale reálný prožitek (poslední dva díly jsem nejen díky ní probrečel :-)). Zápletka seriálu poskytuje příběhu dostatek událostí a s vývojem spokojenost, snad až ten skok Sever – Jih byl takový náhlý. Z vedlejších postav jednoznačně nutno vypíchnout vojáčky, skvělá partička :-) Ale ani uprchlík a ta „jeho“ nebyli špatní, i pár jiných by se našlo. Oproti tomu příbuzní na Jihu mi zejména z počátku lezli na nervy, nezábavní až pitomí. Ta banda slepic (ženských) na Severu si u mne vykoledovala rozporuplné hodnocení – občas velmi zábavné, jindy zase nucený nezdařilý humor. Realistické to moc není, zejména pak Sever je vykreslen až moc kladně a směšně, skoro každý si kupoval pašované zboží z Jihu atd. :-) Pak tu ještě máme soundtrack. No, už dlouho jsem si v seriálu nenašel několik samostatně poslouchatelných krásných skladeb, zbytek pak v seriálu působil rovněž dobře. Mám-li to shrnout, tak velmi kvalitní, zábavný a dojemný seriál jak se sluší a patří, se skvělou hudbou, ale přecijen mi tam nějaká ta ingredience občas nesedla. Zejména kdybych si odmyslel v hlavní roli mou milovanou, nebyl by můj požitek nic vysloveně extra. Jenže ona je tak úžasná, že v tomhle složení si to s přihlédnutím k ostatním letos zhlédnutým dílům s odstupem času plné hodnocení nakonec zaslouží, ač úplně objektivní to ode mne není - holt Son Ye-jin... :-)

Perfect World: Kimi to iru kiseki (2018)

Romantická idylka s handicepem dalo by se říci, bohužel trochu moc uměle působící, s předvídatelným vývojem a film na mne spíše působil jako poučení ohledně přístupu k postiženým jedincům jež okolí občas nedokáže pochopit. Zatracovat celé tohle dílo ale nebudu, ačkoli hudba nefunguje a chytnout za srdce film příliš nedokáže, provedení není zkrátka nejlepší a to se týče i hereckých výkonů. Snad jen Sugisaki Hana, jež mne ke snímku dovedla, si zaslouží pochvalu – sice jí trošku odstávají uši :-), ale svůj specifický půvab rozhodně má a i výkon předvádí víc než postačující. 66%

Píseň moře (2014)

Má to něco do sebe, ale příběh je poměrně jednoduchý a celkem průhledný, tudíž zejména ve srovnání s japonskými animáči to vyznívá slabě.

Nae ireumeun Kim Sam-sun (2005) (seriál)

Tak jsem to zapíchnul po 5 dílech. Začátek je sice velmi zábavný a ústřední dvojka fajn, ale postupně to začíná přecházet do telenovely bez nějaké výraznějšího obsahu a to nekonečné pošťuchování těch dvou začne unavovat.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Ne, bláznivé kostýmy, pěkné záběry přírody a lokace vám prostě dobrou pohádku nevytvoří. O herectví se tu moc mluvit nedá, to je amatérismus. Příběh rovněž nic moc, ostatně ústřední čarovný kamínek je tam tak trochu vlastně zbytečný. Rovněž z toho dost smrdí ekologie :-) No a že hrabě očekává "velkolepé uvítání" je kapánek v rozporu s tím, že si tam sám přifrčí na smradlavé kobyle místo v kočáře :-)

Truman Show (1998)

Originální a nápaditý kousek, ovšem zaujmout dokáže jedině v případě, že si film pouštíte bez znalosti jeho obsahu! Jak divák dopředu ví oč jde, přichází o značnou porci zábavy. Realistické to rovněž není, přecijen taková plocha pod jednou kupolí, to se jen tak postavit nedá. Na druhou stranu, je uveden i sci-fi žánr, takže proč ne :-) Ovšem stejně by jim to asi neprošlo - pokud tam byli samí herci, co se by se dělo, kdyby Truman potřeboval opravdového lékaře? Prostě má to své mouchy, ale upřít tomu zábavnost a originalitu nelze.

Song jia huang chao (1997)

Působivé a poutavě zpracované podání událostí kolem vzniku "nové Číny", kvalitní herecké obsazení i výkony, pěkná výprava a tak trošku i náhled do historie aneb jak to asi tak kdysi bylo. Takže zhlédnutí nelituji, ač české titulky nejsou, nutno si vystačit s anglickými. Mám-li zmínit důvod jež mne k filmu vlastně přivedl, tak tím je soundtrack. Kitaro zde odvádí skvělou práci a tohle CD mám už ve své sbírce dlouhé roky, tudíž jsem dostal nutkavou potřebu vidět i film samotný, a stál za to.

Gaksital (2012) (seriál)

Končím po 8. části, ač to úplně špatné rozhodně není. Dost bláznivé, Japonci vykresleni jako totální neschopní šašci, občas trapný humor (cirkusáci), některé postavy jako z 30. let moc nevypadají (Mok Dan), herecké výkony až na pár výjimek dosti průměrné. Příběh je sice zajímavý a postavy až neobvykle propletené, ale když si uvědomím, že to má ještě dalších 20 dílů, motivace je odkoukat není dostatečná, i přestože co se týče prostředí a kostýmů si autoři dali dost práce a financemi se zde příliš nešetřilo. Způsob podání a slabší herci to však společně s nadměrnou délkou sráží k zemi.