Symptom Pandorum (2009)

vůbec nevím jaké z toho mám mít dojmy. nápad, prostředí OK, ale provedení takové laxní. je vidět chaboučky rozpočet, ovšem akční scény (dobré akční scény) se bez rozpočtu obejdou, avšak tady jsou takřka nulové. celková pointa dost mizerná, zážitek je žádný protože tu není nic co ba rvalo koule. obyčejný film bez ktereho by každý přežil..

Skyfall (2012)

dost netypický bond (což mendes předzvěstoval) mi nesedl. tradiční kliše držící se hlavního záporaka kazí dojem, hlavní problém (unik informací) byl ukazan pouze okrajově sejmutím JEDNOHO (!!!) agenta, aspon že použili youtube,,, casino royale zatím jednoznačně vede a to díky balanci mezi akčním hitem a typickým bondem.. tady je k nalezení dost slaboduchá akce na "ranči", celkem i dost nezáživná místa a to, že chytrák Q jakmile odemkne Silverům notebook, otevře se silverova věznice, jsem věděl už jak si ho sebrali z ostrova. pro mě zklamaní. ale ostatním muže mendesův styl sedět, neříkám že ne... feeling "60" mi nevadil ikdyž sem si ho neužil.

Králova řeč (2010)

je to výborný film, ale oscarový gigant to není...

Nedotknutelní (2011)

uteče to příjemně rychle, sice bych trošku zapolemizoval nad kvalitou úvodu (chemie mezi dvojicí zafungovala až příliš rychle, příliš uměle a mimo záběr)... vše ostatní paráda, vtípky super. všem kterří neviděli, doporučuji stejně jako všichni (s mozkem) kteří tenhle francouzský filmek viděli..

Sinister (2012)

opět zklamání stejně jako u silent house.. vyumělkované finále které s racionalitou nemá nic společné a já nesnáším, když divák nemá šanci během film na vysvětlení přijít. boogie man se zjevuje pouze na papíře a potom z čista jasna vkročí do reality bez jediného nějakého vysvětlení , veme holku a odejde do plátna... těšil jsem se, ethan "gordon freeman" hawke parádní, úvod i gradace celkem dost solidní, ale finále ubralo hodně z mého nadšení. a lekačky teda u mě moc nefungovaly.. jenom sekačka na trávu a ksicht před titulkami..jinak sem vše + - očekával... škoda... parádního hororu se už snad nikdy nedočkám.

Silent House (2011)

neskutečné zklamání. takový vyumělkovaný konec který hraničí s top urovní alibismu jsem nečekal. horory ve stísněných prostorách mám rád, těšil jsem se na techniku bez střihu, ale vubec jsem se nebál (scéna s polarodiem zatraceně klišovitá, nenabizející nic nového). krásná herečka která moc herních kvalit nenabídne a ve finále znuděný příběh. btw od poloviny filmu (nalezení fotek) je každemu, kdo dává pozor, jasné o co zhruba jde. přesně tyhle konce, kdy je i poctivý divák okraden o jakýkoliv racionální vysvětlovací moment, nemam rád.

The Ledge (2011)

parádní film. sice stačí jedno shlédnutí a nepotřebujete znova vidět... přímá konfrontace mezi věřícím(i) a nevěřícím(i) ve strhujícím a přesto obyčejném katalyzátoru jménem nevěra. uporstřed všeho detektiv, které se změní život o 180°aby posléze pochopil co znamená "mít" a "nemožnost mít". určitě doporučuji. liv tyler není tak otravná jako v armageddonu a patrick wilson naprosto skvělej.

Útěk z MS-1 (2012)

neuvěřitelně skvělý Guy táhne tuto francouzskou bláznivě akční jízdu, jednoduchý ekvivalent k 5. elementu - jsou patrné dost podobné prvky. určitě vtipné ale bez napětí a dost předvídatelné naprosto ve všem.