Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Jaktože z toho není trezorovka?:-D Nebudu tady zmiňovat, že jde o nejlepší českou televizní pohádku za poslední snad 10 let (inu ono to není vlastně zas taková výhra, vzhledem ke "kvalitě" pohádek) a že mi to mírně připomíná papundeklové pohádky "Co takhle svatba, princi?" a "Ať přiletí čáp, královno!". Co ale nesmím zapomenou zmínit je vzkaz pro Kalouska a Nečase, tak tedy: Mirku a Péťo pokud chodíte na CSFD (když třeba zrovna nemyslíte na daně) tak na tuhle pohádku se dívejte minimálně třikrát denně a písničku Vladyky a Lábuse o daních si nastavte jako vyzvánění do mobilu.

Amazing Spider-Man (2012)

Hořší než Spider-Man a Spider-Man 2, lepší než Spider-Man 3. Tobey Maguire je lepší Peter Parker, chybí mi i Kirsten Dunst a James Franco. Nesrovnávat s Raimiho trilogií se mi za celý film nepodařilo, vždyť je to první Spidey s tím rozdílem, že Garfield víc řeší teen-problémy, Emma Stone je blondcka a fajný Willem Dafoe (Green Goblins) je nahrazen mdlým Lizardem. Pro mě zbytečný remake (teda sorry reboot).

Máma mezi Marťany (2011)

film se stal monstroźním propadákem oprávněně! Slabota, tupý děj nijaká animace, myslím že se to nebude líbit ani šestiletým dětem.

Stmívání (2008)

Celá sága stojí za starou Bellu... zpětně ale koukám, že první díl asi byl zatím"nejlepší" (znáte to rčení "Jednooký mezi slepci králem", že:)

Vrtěti ženou (2011)

Podle mě se český název vcelku povedl, i když taky většinou na ty české podivnosti spíše nadávám, tady palac nahoru. Jen pro příklad - Německo In guten Händen (V dobrých rukou), Francie Oh My God! (Och můj bože!), Polsko Romantyczna historia wibratora (Romantická historie vibrátoru); Českému názvu se nedá upřít šmrnc a určitá originálnost. Jen aby si to někdo omylem nespojoval se squelem filmu Vrtěti psem, páč toto asociace by byla totálně mimo...:-) Jinak od filmu jsem mnoho nečekal, ale nebylo to špatné.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

1. hvězda (*) za krásku Vanessu Hudgens. A o 2. hvězdu (*) se podělí celkem slušný vizuál, Caine (který chudák hraje v takové kravince asi proto, že musí platit hypotéku) no a Dwayne Johnson, který je v roly taťky (otčíma) sice nijaký, ale co už, snaha se taky cení a já už netrpělivě očekáván další Rychle a zběsile

Hra o trůny (2011) (seriál)

Televize (která není televizí:) HBO mě seriálem GoT (HoT v české zkratce - zajímavý dvojsmysl, když na to tak koukám...) posadila na zadek, naprsto geniální dílo, výpravné, skvělí herci, výborný příběh, který je takřka přesným přepisem výborné knižní předlohy (až druhá sériie se od knihy "Střet králů" mírně odlišuje, ale vůbec mi to nevadí). Prostě paráda, doslova chrochtám blahem u každého dílu. Doufám, že HBO zadaptují všech 7 ( 2 ještě nejsou dopsané) knih. PS: HoT je anglicky horký, ostrý, pálivý, žhavý, senzační, úžasný

Bitevní loď (2012)

Film má tři klady: 1 - Brooklyn Decker, 2 - boje s lodičkama a 3 AC/DC. Zbytek jsou zápory: je to tupé, "hraje" tam Rihanna, beznohý černoch zachraňující planetu důchodci zachraňující planetu, chlápek s gay klubu zachraňuje planetu (ano myslím Taylora Kitsche), kopíruje to Bayovi Transformery (a to nepříliš zdařile - dementní je to stejně a akční cool záběry vypadají hůře, jakože Peter Berg se hodně snaží, ale Bayův look je o něco lepší), no a je tam málo Brooklyn ;)

Umělec (2011)

S radostí dávám za pět!