X-Men: Apokalypsa (2016)

Dobré, ale v rámci nové trilogie nejslabší, snad jen ta "Sansa" jede :-) je to srovnatelné s Posledním vzdorem Bretta Ratnera

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Cool úvod vystřídaly nudné dialogy nezajímavých hlavních postav (které by navíc zajímavé být měli...ehm) a nakonec přišel zmatečný digibordel. Snyder imho natočil 2 skvělé filmy (300 a Watchmen) to ostatní je stěží průměrné, byť aspoň jistá stylizace vypadá většinou docela dobře, což platí i o BvS, ale samotná stylizace nenahradí špatný scénář, který chce nacpat do jednoho filmu co nejvíc a přitom je vlasně o ničem, samotná akce Synderovi taky už moc nejde je zmatečná a nenápaditá jekoby generovaná (btw Synder bývá občas srovnáván s Bayem, ale Bay chrlí nádherné, epické a přehledné akční scény i v těžce vyčpělích Transformerech a tak zůstává aspoň nějaký důvod se na ně dívat o Mizerech, Skále, nebo Perl Harboru ani nemluvě na akci se dá dívat znova a znova). Temnota a inteligence Nolanových Batmanů je pryč a zůstává nám takové prázdné pozátko, které je horší i než Avegers 2.

Kniha života (2014)

Vizuál je přepáleně originální (až bizardní) ale fajn, hudba v cajku a děj jako z mexické telenovely. Pěkně zabalený průměrný animák.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

hezká animovaná multi-kulty agitka, zábavná buddy dvojice a gagy, animák převyšující o třídu animovanou šeď průměru, ale na třeba takového Raubíře Ralfa, nebo V hlavě to nemá.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Přehrávající Leo (Oscara mu ale přeju), dokonalá kamera a přepálená stopáž. To je to co si z filmu pamatuju a pamatovat budu. Bezesporu kvalitní film jde ale jinak úplně mimo mě...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Čekal jsem bohužel dost víc. Film se povedl po řemeslné stránce na 1, casting je taky fajn. Ale dějově je to strašně slabé, na původní trilogii sice navazuje, ale divák se bez problémů obejde bez znalostí starých filmů, jsou totiž defacto ignorovány (hlavně nová trilogie) a celý námět je okopírovaná 4. Staří známí potěší (hlavně Ford) ale třeba mihnuvší se R2D2 a C3PO mi chyběli (BB-8 je ale vcelku úspěšně nahradil). Záporák je nuzný, to že nedosáhne ani po paty Dartu Vaderovi se dalo čekat, ale že i profesor Snape, kterému se odmaskovaný "Dark-Duck" trochu podobá, bude vedle něj stokrát víc démonický jsem fakt nečekal (a to je vlastně klaďas). Opakované antické drama s otcem a synem už navíc dost nudí. Akce je sice hezky vypilovaná, ale postrádá jakýkoliv pamětihodný moment. Mytologie je zcela zploštěná a SPOILER Rey bez problémů porazí hlavního zlosyna i když drží světelný meč poprvé v ruce na co výcvik stačí cítit sílu... KONEC SPOILERU Film se tak stal jen dlouhou a hezky natočenou reklamou na tuny plastového odpadu z Číny, který zaplavil před vánoci všechny obchody. Bohužel.

Fantastická čtyřka (2015)

Je to smutné, ale dopadlo to hůře, než ta slátanina od Tima Storyho, tam byla aspoň sexy Jessica Alba (byť hrála jako v ochotnickém divadle v Horní višňové Lhotce u Brodku přes Svratku) a Chris Evans, který byl místy fakt zábavný hejsek, který pořád rýpal (hlavně do golema). Tady jsem si nezapamatoval jedinou postavu, ani na pár minut, natož tak let. A kam se ztratilo těch 130mega (či kolik to stálo) by mě taky zajímalo, že by někdo za velkou louží potřeboval odklonit, "své" peníze od manželky?

Terminator Genisys (2015)

Po legendárních dvou dílech, přišla odlehčená, ale stále výborná 3, a pak pokus o restart - koukatelný, ale nevyšel- Genisys je spatné, Emilia Clarke je sice hezká a snaživá, ale na Connorovic Sáru se prostě nehodí, Arnie, jede, ale sám o sobě nestačí, akce je dost, ale bez jediného nápadu, nebo památného záběru. Dokud film recykluje ikonické scény a brnká na nostalgickou strunu, tak je to docela fajn, ale to se pak pokazí a zbyde je nezajímavá akce a zmatečný scénář který nedává smysl a paradoxy o cestování v čase ignoruje. Zaokrouhluji nahoru čistě z úcty.

Kainovo znamení (1989)

Kromě zjištění, že Sabina Laurinová byla fakt kdysi hóóóódně sexy mě film nijak zvlášť nezaujal...