10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Vcelku zábavná volovina, která je možná lepší než většina současných českých komedií, ale nic víc. Janák točí svižně a zábavně, ale strašně šablonovitě, největší zábava je s Donutiem, to je bez debat ostatní herci jsou tak jakžtakž. Zaokrouhluji dolů, protože jsem čekal trochu víc.

Lucy (2014)

Besson prostě natočil skvělou chujovinu, která potěší oči a ne mozek, páč na sledování tohoto filmu je i 10% mozku zbytečné plýtvání mozkovou kapacitou, tak 1% by stačilo:) Jasně jde v podstatě o mozkový výplach, ale hezky natočený s hezkou herečkou v hlavní roli (Scarlett), nic víc jsem nečekal a tentokrát mi to stačilo a zaokrouhluji nahoru.

Království (2013) (seriál)

Adelaide Kane je fakt hezoučká, kostýmy a dobové kulisy jsou taky fajn, ale jinak je to dementní teen seriálová vztahovka, která znásilňuje skutečné dějiny.

Želvy Ninja (2014)

No jo, je to děsná volovina a Megan už taky není tak sexy jak za časů Optima, ale na druhou stranu kreslený želvy jsem kdysi strašně žral a sněhová "sáňkovací" akce byla hodně fajn (i když tu asi režíroval celou Bay, Liebesman je prostě neumětel) a Trhač byl tak strašně přepálenej až byl svou vlastní nechtěnou parodií. Být mi 10, tak dám asi za 5*, takto zaokrouhluju na slabé 3* a doufám, že ve dvojce bude i Krang, Beebop a Rocksteady.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Je jednoduchý tento dokument odsoudit jako eko-agitku, ale čarokrásné letecké záběry zůstanou i tak stále čarokrásné a komentář zůstane víceméně pravdivým shrnutím naší doby, kterou prostě dříve, nebo později čeká kolaps. Recyklace ani podobný "zelený" nesmsly nepomůžou (jen to problém oddaluje, ale neřeší). Země je přelidněná, ropa prostě jednou dojde, planeta se momentálně otepluje a nějaká ta velká sopka někdy taky prostě bouchnout jaksi může. Civilazace chce stále víc a víc a produkuje stále víc a víc odpadu a tento nekonečný růst na jedné konečené planetě prostě do skonání věků fungovat nemůže.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Gibson je fajn (jeho finální bitka se Slyem je ale hodně chabá až trapná) Banderas skvělej (byť přepálenej), omladina je zapomněníhodná šeď, akce nenápaditá a pocta starým akčňákům se nějak vytratila. Je to škoda, ale tohle nedopadlo dobře, přičemž předešlé filmy jsem zaokrouhlil na 4* ( jedničku z nostalgie, dvojku pro tu nadsázku až sebeparodičnost). Snipes taky potěšil, ale škoda je, že mnoho "starých pák" bylo odbyto jen tím že prostě stojej a pózujou před kamerou (Lundgren), nebo cameem (Li a Schwarzenegger). Jestli vzikne 4, tak doufám, že to bude lepší , protože tento díl pro mě opravdu je postradatelný

G-FORCE (2009)

Ze "série" startovaček "nových Pirátů" Jerryho Bruckheimera (Čarodějův učeň, Princ z Persie, Osamělý jezdec a právě G-Force) a následných propadáků (a "skoropropadáků") jsou morčata rozhodně nejnářezovější a nejzábavnější, klidně si morčátka někdy zkouknu znova, opět mě totiž pobaví... Klidně bych si dal i G-Force 2, proto přivřu oči a zaokrouhlím hodnocení nahoru

Herkules: Zrození legendy (2014)

To už i Kevin Sorbo byl lepší Herkules. Příběh z červené knihovny, zcela neodpovídající řecké mytologii, nehezcí a netalentovaní herci (herečky), dementní děj a pár pohledných digizáběrů, které film ale opravdu nespasí.

Památkáři (2014)

Hvězdně obsazené navoněné nic. Dlouhá nuda o ničem s patetickými proslovy jak je třeba chránit historii (s čím btw souhlasím), zklamání na kvadrát.

Godzilla (2014)

Emmerichova Godzilla byly sice hloupá, ale jako filmový výplach poslouží skvěle i dnes při nějaké televizní repríze. Nová Godzilla je taky hloupá (jen si hraje na něco víc) a navíc neposlouží ani jako výplach, protože na to se tam až moc dramaticky mluví o ničem, postavy jsou nudné a digidestrukcí je málo.