Stalingrad (2013)

Tatínek synka asi moc nepochválil, tyto digihrátky nesahají epické a režijně dokonalé Válce a mír ani po paty. Na druhou stranu se ale film může směle srovnávat s kdejakým hollywoodským válečným filmem a rozhodně potěší fandy Call of duty, dějově je to prázdné patetické až za hrob ale vizuál to má vcelku slušný (i když 1 a 0 z toho přímo srší). Pro většinu diváků tak zůstává nejlepším filmem o Stalingradu Nepřítel čeká před branami a válečným fandům asi ruský Stalingrad (1989), nebo německý (1993)

Něžné vlny (2013)

Asi jsem se zamiloval do Lucinky Šteflové a je pro mě zcela nepochopitelné že Tánička za ty roky nezestárla ani o měsíc:-). Příběh o jednom zápichu, který pohodově utíká a dobře se na něj čumí. Nic víc a nic míň.

Space Jam (1996)

Jakýkoliv krátký animák s Bugsem, Sylvestrem a Tweetym, nebo Kojotem je asi tak o 1000% lepší než tahle spatlanina, která se snažila napodobit úspěch výborné Falešné hry s Králíkem Rogerem.

Bambi (1942)

Je to vcelku přeslazená pohádka pro nejmenší a děje je vlastně zcela prostá, ale ta klasická ručně kreslená animace je neskutečně kouzelná i po letech. Dnes už jsou animáky, jistě technicky a mnohdy i dějově lepší, ale klasické Disneyovky májí stále svůj půvab...

Velkokníže Jaroslav (2010)

Nebylo to vyložené zlé ale Rusové umí mnohem lepší historické (velko)filmy

Zmizelá (2014)

Po filmu jsem se vážně zamýšlel jak to vlastně ve skutečnosti je s Petrem "vrahem z Egypta" Kramným... Výborný film, na Finchera možná trochu slabší ale pořád skvělý

Carrie (2013)

Brian De Palma natočil lepší Carrie, to je jasné, ale Kingova povídka je výborná a Chloe taky (i když pro tuto roli se prostě vůbec nehodí, stěží ji někdo bude věřit šikanovanou ošklivku, když by byla hvězdou třídy, spíš školy...) takže trochu zaokrouhluji, ale původně jsem chtěl dát 2*

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Škoda, že María Valverde neměla víc prostoru, rozhodně byla tím nejhezčím v celém filmu. ;-) Jinak Ridley jel na automat, nebylo to vyloženě špatné a rozhodně to bylo lepší než Noe, nebo Robin Hood, ale nějak jsem prostě čekal víc.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Miluju Petera Jacksona a zároveň ho nenávidím. Skvěle natočil mé nejoblíbenější knihy - Pána prstenů a zmrvil mou nejoblíbenější dětskou knihu - Hobita. Hobití digihrátky nejsou špatné, ale z filmů se tak nějak vytratila duše, a navíc fakt už není moc co vyprávět. Za absolutní vrchol hobití trilogie považuju hádanky ve tmě z jedničky.

Hercules (2014)

Mnohem lepší než Herkules: Zrození legendy, byť pořád poměrně slabé... Ale je to svižné, rychle to ubíhá, Dwayne Johnson je cool, jako oddechovka dobrý.