San Andreas (2015)

Emmerichovo 2012 už asi těžko někdo triunfne, navíc Emmerichoviny mají dostatek nadhledu. SA se bere pekelně vážně, ale je vlastně naprosto o ničem a bez jakéhokoliv humoru. Ale digitální mrakodrapy se bortí hezky a přírodní... oči Saši Daddario jsou tak nádherné, že se na ten film čumělo velmi dobře.

Jurský svět (2015)

je to svižné je to nostalgické je to dost teen a rozhodně cool. Digitální dinosauři už sice na zadek nikoho neposadí, tak jako v jedničce, ale je to velmi dobré. No a Bryce by to mohlo taky slušně nakopnout kariéru.

Jan Hus (2015) (TV film)

Čekal jsem, že to bude ještě horší, ale mizérie to je tak jak tak. Vávrův Hus, byť tendenční, je ve všech ohledech lepší. Když hřímal v betlémské kapli Štěpánek, tak jsem ani nedutal, když tamtéž mluvil Hádek, tak jsem doloval z nosu holuba... Film je zbytečně dlouhý, 2 hodiny na Husův osud bez problému stačily, tady prostě není co vyprávět, vyprávění nemá grády, je to jen zdlouhavé a nudné. Je tam sice mnoho zajímavých a schopných herců, ale jejich role jsou vlastně epizodní a ploché, a to i ve 230minutách (!!!). Nejvíc to odskákala Marika Šoposká, která se jako královna ukazuje vlastně jen aby se neřeklo, nebo aby se na obrazovce pravidelně objevovala nějaká žena, což je rozhodně škoda. Hádek je sice dobrý herec, ale na Husa se nehodí. Kocábová hudba je strašná, připomněla mi "Tudorovce pro puberťačky" (seriál Království). Film připomíná nepovedeného Cyrila a Metoděje a vzhledem k tomu že nás za rok čeká další významné výročí (Karel IV.), tak jen trnu hrůzou, aby se na Kavkách zase nerozhodly točit "velkolepý" historický film o císaři, jako by nestačily peripetie s hymnou....

Noe (2014)

Darren podlehl sebeklamu o své genialitě, snad až Božství. Přehypovavaná a přechválená Černá labuť byla ještě poměrně výborná, protože měla Natálku, Milu Kunis, skvělou hudbu a balet. Dal jsem tomu 4 hvězdy. Noe je ale srágora, nic proti netradičním výkladům písma svatého, ale kamení enti by se hodily spíš do nějaké teen-adult ságy o vlkodlacích kouzlech a sexy upírce hledající sebe samu v šatnách na střední. Ostatně tamtéž by zapadl Hopkins (v tom filmu fakt nemá co hrát) a týpek z Precyho co krade blesky, ten už má s žánrem i zkušenosti. Crowe se snaží, ale v té digitální báchorce vypadá jako by permanentně trpěl zácpou. Moje zlatíčko Emička Watsonů vypadá sice jako z růže květ, ale co má dělat s postavou, která je plošší, než Hermiona (bez dvojsmyslu). k uzoufání nudná a prázdná báchorka s digitálními zvířátky a vodou, která bude zapomenuta do dvou hodin po zhlédnutí.

Ladíme! (2012)

Je to sice slabé, klišoidní a předvídatelné, ale je tu celkem velká šance že se z toho stane klasika všech současných teenek, které budou na film do třicítky se slzou v oku vzpomínat. Podobně se zadařilo třeba Let´s dance, Protivným sprostým holkám, Deníku princezny, Mezi námi děvčaty atp. Chtěl jsem dát za 2* ale 1 hvězdu přidám za pohledné herečky.

Annabelle (2014)

V kině s výborným zvukem bych se asi bál víc, ale DVD na chatové televizi (tedy starý krám s mono reprákem) to byl horor strašidelný asi jako průměrná epizoda Věřte nevěřte. Přitom u kvalitního hororu se člověk může strachy po*rat i když se na film dívá na MP4 se zvukem z integrovaného repráčku.

Ouija (2014)

Film je průjem, ale zdravotní problémy nezpůsobuje a je vcelku neškodný. Dostalo mě ale že tahle ptákovina vytěžila z kin 100 mega (stála 5 mega) + něco utrží na DVD, BR a kabelovkách. Slušný zisk, pásová výroba sequelů, prequelů atp. se už asi rozjíždí naplno.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak to byl náhul. Nečekané prolamování klišé špiónských filmů (jakože každý asi čeká, že se nepojede v zajetých kolejích škatulky, ale tady padají i ta klišé, které jsem fakt nečekal že padnou). Částečná pocta klasických bondovek a zároveň jejich částečná parodie. Výborná a nápaditá akce. Zaokrouhluji nahoru.

Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých (2011) (seriál)

Je to pořad spíš na "čumendu", krásné letecké záběry, i pěkné záběry ze země. Komentář je sice poutavý, ale velmi plytký, 6 hradů, navíc nelogicky řazených, ve 20 minutách je prostě málo. Zaokrouhluju nahoru.

Město 44 (2014)

Polský pokus o adaptaci Call of duty, který připomíná nový Stalingrad (ten je ale trikově lepší) barevné digi hrátky plné zpomalovaček patosu kýče a tlachů o ničem. Prázdné, unylé, navoněné nic. Jen ty polky jsou kochané jako květ...