• Romantický

Ženy sobě (2011)

Průměrná komedie o nadprůměrně švihlých ženách. První hodina opravdu nebyla nic moc, ale druhá část filmu a několik fakt povedených scén (ta v letadle a Annie porušující zákon v autě) film celkem zachránily. Chybu ale vidím v nezajímavém scénáři a v hereckém obsazení. Úplně bych vystřihla sentimentální scény týkající se Anniiny cukrárny a počáteční přípitek nevěstě.

Transformers 3 (2011)

Šla jsem do kina s tím, že jdu na pětihvězdičkový film. Po první hodině jsem věděla, že to budou sotva 4* a po další půlhodině jsem si říkala, že víc jak 3* nedám. Pak ale přišel ten nemilosrdně dlouhý a dokola opakovaný konec a já nemohu dát ani ty tři. Whiteley se mi líbila do chvíle než začaly boje..pak už to bylo jen směšné. Některé efekty samozřejmě špatné nebyly, ale 3D opět úplně zbytečné. Čisté 2*

Veni, vidi, vici (2009)

Film, který ve mě po sobě nic nezanechal a nijak se mě nedotknul. K českému filmu jsem sice docela tolerantní, ale abych mu udělila alespoň pár hvězdiček, bavit mě musí. Tady sice vidím spoustu známých tváří, ale ne všechny vidím ráda (Kocurová je huhlající tragédie!!). Scénář naprosto nijaký, atmosféra rádoby luxusní a hudba šíleně přehnaná. Celkový dojem: zbytečný film, který si kino nezasloužilo. 1,5*

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Vidím to jako krásný neotrkaný příběh o lásce z dětství vyprávěný ze dvou rozlišných pohledů.. Hezky mě pohladila pěkná hudba i přírodní atmosféra. Jen z konce nejsem nijak nadšená. Nesl se sice v duchu celého filmu, končil dobře, ale chtělo to možná něco víc. Jinak ten retro styl včetně hereckého obsazení (nejen hlavní hrdinové) mi prostě sedl! Milé, milé, roztomilé..4*

Statečné srdce (1995)

Není co bych tomuhle veledílu vytkla. Mel Gibson zvládl roli režiséra i hlavního hrdiny perfektně. K dokonalému historickému drama stačí několik hrdinských scén a pár statečných slov podtržených fantastickou hudbou od Jamese Hornera. Svoboduuuuuu!

Láska na druhý pokus (2004)

Nemůžu to rozdýchat a u žádného filmu jsem snad nebrečela tolik, jako u tohoto. Pořád mi v hlavě zní ta krásná slova. Film, který pronikl hluboko pod moji kůži.

X-Men (2000)

Tak konečně jsem po zhlédnutí První třídy doplnila svoji mezeru a mrkla na první díl X-men. S filmem jsem docela spokojená, ikdyž za 5. dílem značně pokulhává v efektech i ve scénáři. Některé postavy ještě nejsou tak detailně vybarvené (Storm, Mystique). Jako sci-fi samozřejmě nadprůměrné, proto zasloužené 4 hvězdičky.

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Náhodou jsem se dostala k tomuhle filmu, u kterého mě potěšilo dobré herecké obsazení i námět. Po celou dobu jsem film hltala. Lepší než některé české filmy, které jdou do kina. Čtvrtá hvězdička za tak paradoxní a nepředvídatelný konec. Skoro čisté 4 hvězdičky.

Neznámý (2011)

Po přečtení obsahu jsem se sama se sebou vsázela, jestli dám 4 nebo 5*. Bohužel jsem dvakrát prohrála a ještě k tomu jsem docela zklamaná. Celý film se vyvíjí tak nějak bez překvapení se spoustou zbytečných honiček v autě. Nadprůměrný je pak už jen povedený konec. Jinak nic nového pod sluncem. Trochu lepší 3*.

Chcete mě? (1992) (pořad)

Srstka může mluvit třeba úúúplně nejvíc trapně, ale stejně nemůžu dát odpad, protože si vážím každé pomoci zvířatům. A jak říká Viktorka, vzala bych si je všechny.