• Krátkometrážní

Muž, o kterém nic nevím (1963)

Nezvyklá romantika, taková napůl. Steva bych na takovou roli netipnul a s Natalií jsou dost nesourodý, tak moc, že k sobě prostě pasujou. Zkraje to je dramatičtější a celkově poněkud jiný než obvyklé romantické komedie, díky čemuž to nějak vybočuje a díky čemuž i díky výkonům ústřední dvojice se mi to líbilo. # příběh **** | humor ** | akce – | napětí * | pustil bych si znovu ***

Všechno, všude, najednou (2022)

Měl jsem zkazky o tom, že to je hovadina. N8pad byl zajímavej, originální a měl potenciál. Jenže pak některé scény byly za hranou trapnosti a nevkusu. A někdy ve 2/3 se přidala taková míra patosu, jakou jsem snad ještě neviděl a k tomu balík nudy. Chápu, že tvůrce chtěli sdělit nějaké poselství, ale za mě to bylo zbytečně přehnané a myslím si, že i účelové, protože na podobné hovadiny někteří kritici slyší. # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *

Vysvobození (1972)

První půlka ok, rozběhlo se dobrodružství, ale pak začala dost pokulhávat logika lidského chování a zbytek jsem projel zrychleně, to už nešlo.

To Catch a Killer (2023)

V pohodě koukatelná detektivka. Do kina bych na ni nešel, ale na večer fajn.

The Beekeeper (2024)

Akční jízda Jasona Stathama, ve které nepřátelé stojí frontu a trpělivě čekají, až jim dá přes držku. Pokud vám někdy, jako mně, stačí vypnout mozek a užívat si to, tak je to správná volba a dobře natočená. Ale víc nečekejte. # příběh ** | humor * |  hudba *** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ***

Rebel bez příčiny (1955)

Banda zmrdů šikanuje nového spolužáka. Na můj vkus to je totálně přes čáru. Tempo pomalý, ale vlastně to filmu prospívá. Určitě bych si ale znova nepustil.

Kalifornie (1993)

Průměrný, ale neotřelý roadtrip se postupně promění v něco, co není můj šálek kávy – v bezmoc! Pitt to hrál dobře, protože mě neskutečně sral. # příběh ** | humor – | hudba *** | akce * | napětí ** | pustil bych si znovu *

Enola Holmesová (2020)

příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí * | pustil bych si znovu ***

Sidewalks of London (1938)

Takový jednoduchý, nepoutavý. Mělo to pár nadějných chvilek, ale jako komedie to nefunguje, téma je nezajímavý a byť to tak zpočátku nebylo, nakonec mi byly všechny postavy lhostejné. # příběh ** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu *

Vyvolávač deště (1997)

Pěkný, poutavý, pohodový a herecky super. # příběh ***** | hudba *** | humor * | akce – | napětí * | pustil bych si znovu ****