• Krátkometrážní

Ledová archa (2013)

Nadchnul trailer a mám rád dystopie. Ale tahle, i když má světlé stránky (hlavně nutí k čistě racionálnímu zamyšlení o přežití lidstva v případě katastrofy), mě zklamala. První půlka zajímavá, byť se tváří docela přímočaře. Ale ty věčné zpomalovačky a ukecaný natahovaný konec mě ubíjely. # Potěšilo mě, že jsem tu slyšel i češtinu. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce ** | napětí * | pustil bych si znovu **

Marvel Studios: Assembling a Universe (2014)

Dobrý! Něco podobnýho už jsem sice viděl, ale i tohle mi dokrasluje, jak jsou marvelácké filmové záměry promyšlené, ukazuje souvislosti a i pár spojení, která mi unikla. Jen bacha – obsahuje spoilery z Marvelovek do března 2014 + poodhaluje něco z Winter Soldier, Guardians of Galaxy a naznačuje o Age of Ultron.

Pryč od pece (2013)

40 minut pryč a nic moc se tam neděje. Spíš nuda. Odkládám na pozdějc.

Veronica Marsová (2014)

Seriál jsem nesledoval. Film byl pro mě koukatelnej. Neurazil. Kristen Bell, s neskutečně sexy hlasem a sarkastickým humorem, hledá vraha, aby vysekala kámoše z průseru. # [monitor, 5.1 EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **

Kam orli nelétají (1968)

Tři negativa: Němci nemluvili německy, čímž si to režisér dost usnadnil a občas byli trochu nevšímaví a natvrdlí. Jinak hezká mise, na které se mi v některých fázích moc líbila promyšlenost plánu a ostatně ani scénář nebyl tak přímočarý, jak jsem čekal. # [monitor, 5.1] # příběh **** | hudba **** | humor – | akce **** | napětí ** | pustil bych si znvou ****

Casino Royale (2006)

Nějak jsem nevěděl, čím mě tahle bondovka zklamala, tak jsem si ji dal po letech znovu a fakt jsem nevěděl – dobrý hudba, tradiční rozzjezd akce hned od začátku, nádherná Eva Green, poker... A pak jsem si vzpomněl – ta závěrečná čtvrtina byla trochu roztahaná a prostě to nebyl happyend.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Lepší než jednička, ale i tak je to pořád trochu kulisový. Plus za svéhlavou Kirsten Allen, souvislosti se Star Trekem z 2013 a za víc akcí, úskoků a podobných věcí, co se od akčních věcí očekávají.

Star Trek: Film (1979)

Star Wars, které jsou ze stejné doby a měly třetinový rozpočet, jsou vizuálně o kus dál. Navíc tady jsou některé „počítačové“ scény strašně natahované. A samotný závěr s tím splynutím jsem nepobral. Spíš mi to přijde jako film pro fandy, než pro davy. Nicméne pointa s V'GERem měla něco do sebe.

Resurrection (2014) (seriál)

Jelikož je to fantasy, tak můžu vypnout mozek a jen čekat, jak to všechno vysvětlí, jen doufám, že to nebude trvat moc dlouho, jinak bude seriál na odpis.

Mickeyho velká jízda (2013)

Originální propojení starého černobílého MIckeyho s novým 3D, barevným.