• Krátkometrážní

Erasmus a spol. (2002)

Na Erasmu jsem něbyl, ale mám pocit, že tohle je dost realistický pohled, jak to chodí. Ano, je to všední, a právě v tom je nejvyšší síla filmu; spolu s dobrou partou herců (mj. Kelly Reilly). Takže mu promineme, že je někdy trochu natahovaný a má sem tam hlušší místa. V podání Američanů by z toho byla patrně slátanina. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 4 | humor 2 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Táta to zvládne (2012) (seriál)

Pilot: Rodinný sitcom. Máma začíná pracovat a táta, bývalý herec, se musí starat o děti (2 holky: 14, 5, kluk 10), přičemž je schpný asi jako Frank z Kroku za krokem. Jenomže Krok za krokem mě rozesmál, když mi bylo 10 a rozesměje mě i teď. Což se o tomhle říct nedá.

Lidé jako my (2012)

Nevěděl jsem o čem film je, šlo o novinku s Olivií WIlde a mimo jiné i Liz Banks. Po čtvrthodině pomalejšího děje jsem si říkal, že na tohle nemám moc náladu a možná to v půlce vypnu. Záhy přišla změna, ukázala se hlavní zápletka a film hodně dlouho mě bavil. V závěru šla atmosféra trochu dolů, do patosu. Liz Banks výborná. Olivia v sympatické vedlejší roli. 70 % # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 1 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6

Roommates (2009) (seriál)

První díl mě nepřesvědčil, ale po 4 dílech zvedám hodnocení na 4*. Sice má seriál i svý trapnější a lacinější momenty, někdy mě štve, ale i tak patří k těm dobře koukatelným, pohodovým; každá postava má celkem jasně nalajnovaný charakter, a když z něj trochu vybočí, je sradna; a především oceňuju, že každý díl stojí na nějaké lži, která se zamotává a přináší nemálo zábavy – tak to mám rád.

Pronásledovaná (2012) (seriál)

Z toho, co znám, má Hunted asi nejblíž k Nikitě. Femme fatale Melissa George jako agentka, která se vrátila po roce, kdy si všichni mysleli, že je mrtvá. A nyní po ní opět jdou. Nenechte se mýlit, moc akční to není, spíš špionážní thriller s mysteriózní zápletkou. Dějově má zaručeně co nabídnout, není čitelně přímočarý. Trvalo mi 3 díly, než jsem si k němu našel cestu a musím říct, že už patří k mým oblíbeným. Jen si občas připadám trochu natvrdlej, protože mi plně nedochází, kdo za čé tým kope. # Seriál má větší potenciál než ukazuje, měl by se umět líp prodat.

96 hodin: Odplata (2012)

Jednička byla akční jízda jak hrom. Na dvojku sem se moc těšil, a proto mě znejistilo hodnocení na csfd pod 60 %, nota bene když na imdb bylo přes 8. Dvojce nechybí akce, spád, napětí, Neesonova bezprostřednost a rychlé chladnokrevné jednání, ale to vše už jsme jednou viděli, je to taková recyklace. V jedničce je napětí a nebezpečí podáno naléhavěji; tady jsem si místy říkal, že stejně nikomu neublíží. Pak akce – Liam s rodinou, to má svoje kouzlo i některá pro, ale když byl sám, byl jak uragán. Navíc mu jde štěstěna až moc na ruku a uměním přežít se blíží Chuckovi. Ale přes to všechno se na to s nadhledem dá koukat (odhlédneme-li od jedničky), jen trochu překáží takové to americké rodinné pozlátko a chybí dravost a syrovost. Pobavit se v kině s přáteli u něčeho nevážného. # [viděno: kino] # příběh 6 | hudba 8 | humor 1 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7

Cutlass (2007)

Dakota Fanning, Kristen Stewart, kytara – skoro jsem čekal nějaký flashback do Runaways. Bavilo mě to, především smlouvání Kristen, a pak i jiný přístup Dakoty. Zajímavý výchovný pohled. 70 %

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Žánrově mi moc nesedí; seriál o nějakym pošahanym začarovanym domě, kde se bude záhada patrně donekonečna natahovat je přesně to, co nemám rád. Pustil jsem si to hlavně kvůli sexy kočkám Rachel Taylor a Heleně Mattsson a zatím seriál sleduju dál víceméně jen kvůli nim, protože zápletka mě až tak nebere; a taky kvůli sympatické Noně – třeba její mládí vdechne seriálu trochu atmosféry z Buffy.

Poslední základna (2012) (seriál)

Úvod slušný, jen mám strach, aby se děj neutopil v mysteriózních kravinách jako Lost nebo Terra Nova. Snad se pletu.

Jak vyloupit spermabanku (2012)

Viděl jsem asi půl hodiny, zbytek jsem proklikal, protože byť je to při notné dávce tolerance koukatelný, je to dost stupidní. Ještě že je Olivia Munn sexy. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 6 | humor 2 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3