• Krátkometrážní

Agent na útěku (2012)

52 %? Tak špatný to neni. Vezmete hrubé rysy z Taken, Taken 2, úroveň posunete k průměru, ale pořád je to koukatelný film. Nemá razantní přímočarost jako Taken, hudba taky není taková, ale stále ucházející nadprůměr, vedlejších much má víc, někdy působí laciněji, leccos není dvakrát uvěřitelné, ale to překousnu. Šel jsem do toho z prachmalým očekáváním a ve výsledku jsem spokojený. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6

Divoši (2012)

Když „mladý“ kluci pěstujou kvalitní trávu, musí počítat, že časem se dostanou do křížku s kartelem. A pro mě jako diváka je problém vybrat si, komu „fandit“, když nesnášim feťáky, vrahy ani násilníky. Člověk se od toho musí oprostit, pak dostane slušnej film, kterej jde často až na dřeň, ale občas působí jenom „jako“. Salma jako šéfka kartelu je origoš nápad, ale až humorně to kontrastuje s rolí citlivé milující matky. # [viděno: dir. cut., monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5

Probudím se včera (2012)

Jedna z lepších komedií o mladých za poslední léta. Podobně jako třeba Snowboarďáci neřeší akutní problémy lidstva, někdy se dotýká trapností, ani ten příběh extra neokouzlí, ale tady jde o srandu a navíc je tak krásně nostalgickej a povzbuzující, že nejde ho nemít rád. Určitě víc takovýchhle, než nějakou pseudozábavu „ze života“. Plus hafo známých tváří, dobře odvedených rolí, plno, narážek, dobrý muziky... Eva Josefíková... # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 8 | humor 5 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8

Hebburn (2012) (seriál)

Pilot: Další letošní novinka z Ostrovů podle mého nedosahuje kvalit další novinky, Cuckoo, ale sem tam baví, rodina je správně cáklá a potenciál pro další vývoj nechybí, navíc Sarah je pěkná. Koukám dál.

Vrtěti ženou (2011)

O vzniku vibrátoru, zastaralých lékařských metodách a snaze o ženskou rovnoprávnost v prudérní společnosti (konfliktem „pokrokovosti“ s prudérní společností mi lehce připomíná Easy Virtue). Film není přímo vtipný, nečekejte výbuchy smíchu. Avšak kontrast toho, jak vědecky, zastarale nabo „suše“ se baví o výše jmenovaných věcech, mi na tváři trvale vykouzlil přihlouple nevěřícný úsměv a vykulený oči. Příběhově to až takový zázrak není, ale film mě moc bavil a můžu ho doporučit; ostatně – viděli jste někdy film o vzniku vibrátotu? A určitě nevynechejte závěrečné titulky. Chytrý citát na závěr: „Náš život bude do velké míry takový, jakým si ho uděláme.“ # příběh 6 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7

Dokonalý smysl (2011)

Vidět to v kině, cítil bych se podvedený. Film je variace na Contagion – víc dokument, studie, než příběh se začátkem a koncem. Byť mě zaujal víc, než jmenovaný. Začíná se šířit nemoc, která vyvolává emoční výkyvy a postupnout ztrátu smyslů, ale neví se proč, neví se, co s tím, nic se nevyřeší a jen se filosofuje na tím, jak by se asi lidi chovali, kdyby taková situace nastala. Ano, má to silné momenty, má to krásnou Evu Green, která sebezbytečnější „nudnou“ scénu v autě zahraje očima tak, že cítíte, že byla důležitá. Ale to filmu pointu nevdechne. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4

Insomnie (2002)

Povedená detektivka, především díky dramatické zápletce. Nic víc, ani míň. Vyšetřujete vraždu, při stíhání vraha omylem zastřelíte svého kolegu, o čemž víte, že to bude navenek působit blbě, protože onen kolega proti se chystal vám vypovídat v jiné věci. A navíc vrah vás viděl a drží vás v šachu. Co uděláte? Hodíte to společně na někoho jiného? Přiznáte se? Zabijete ho? Hlavní herecké trio výborné. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6

Project: S.E.R.A. (2012)

Čekal krásnou Julii Voth v další úchylárně se zombíky. Ale příběhu překvapivě nechyblěo napětí, smysl ani akce. Tedy jen do okamžiku, než skončil, protože nebyl dovyprávěný, jakoby vytržený z kontextu a bez ukončené pointy.

4.3.2.1 (2010)

Čtyři příběhy, každý z pohledu jedné ze čtyř celkem sexy kamarádek. Někdy bývá retrospektiva a paralelní příběhy opruz, ale tady, podobně jako třeba ve Vantage point, to funguje. Poučení: ne všechno musí být na první pohled takové, jak se zdá. Významné rysy: Emma Roberts (mám ji rád, umí a má neskutečné charisma), hudba která mi místy lezla krkem, menší vtipná rolička pro tlustýho Kevina Smithe, eRkovost, iritující scény, kdy pouliční svoloč někoho terorizuje. # příběh 7 | hudba 5 | humor 1 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Renesance (2006)

Ucházející detektivka, sci-fi, thriller. Barevě podáno jako Schindlerův seznam. Animace mi kupodivu nevadily, ale bez nich by si snímek možná ty 4* vysloužil. Dost mi vadili ti neviditelní hajzlové. Nevěřím, že neviditelnost bude někdy existovat, a ani v sci-fi nemá co dělat, od toho tu jsou pohádky. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6