• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Pořádně jsem nevěděl, do čeho jdu, a hned první minuty ukázaly, že to nebude žádné vážné drama. Viděl jsem parodii na westerny, Ku-klux-klan (a kdoví na co ještě), komedii, dokonalé dialogy, u kterých jsem až brečel smíchy. Hodně pomáhal šok, protože některé věci byly tak absurdní, že je prostě nčekáte. Je to pomalá konverzačka (která anii mě, milovníka akce, ani trochu nenudila) postavená na dialozích, už zmíněných absurditách, promakaných postavách a hereckých výkonech. Nechci snižovat práci Jamieho Foxxe nebo DiCapria, ale Jackson, a především Waltz si zaslouží poklonu. Za zmínku stojí i práce s kamerou. Abych nebyl zavádějící, ani vážnější poloha snímku nechybí, a ostatně i o akční krvavé scény nás Tarantino neochudil, působí efektně. Je to nářez. Momentálně mám pocit, že jsem se bavil víc než u Pulp Fiction, ale to jsem neviděl v kině. Uvidíme s odstupem času. # Po 2. zhlédnutí doma: časem z toho bude kultovka jako z Pulp Fiction. # [viděno: kino] # příběh 8 | hudba 7 | humor 4 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 9

Newsroom (2012) (seriál)

Fajn seriál, jen je škoda, že obsahuje tolik amerických reálií, které jsou mi celkem putna a navíc se při nich nechytám.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Expendables byli slabý záchvěv a už se Bruce zase topí v bejkárnách. Laciný úvod, kýčovité prvky, některé maličkosti se objevují jen proto, aby se později mohly vytáhnout a působily na efekt, ale je to tak otřepaný a čitelný. Kostra příběhu jde, trochu hra na emoce, pořádně se naštvat a sejmout zmrdy, který mi nedaj pokoj. Škoda, že z toho snímek víc netěžil; takhle to jsou pro dlouhém váhání slabé 3*. Přesto to je te z mého pohledu stále koukatelný film. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4

Norman a duchové (2012)

Animák spíš pro mladší. Animace nejsou z těch, které mám rád, ale neměl jsem s nimi problém. Dějově nic náročného, ale koukatelné to je. # Anna Kendrick má moc sexy hlas. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5

Očista (2012)

Síla. Od začátku působivé, dobře propojené, naturalistické. Škoda jen, že za půlkou už mi drama přišlo lehce natahované, pozvolna se vytrácela poutavost, protože pointa byla jasná. # [viděno: monitor, sluchátka, no sub] # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5

Odpojit (2012)

Není to jen o tom, komu důvěřovat na internetu, ale o důvěře a zklamání důvěry obecně. Přiznám se, že ze začátku mě to hodně vzalo a byl jsem před obrazovkou jak přimrazenej, a měl u mě zaděláno na plný počet. Ke konci síla lehce vyprchávala, ale celkově moc poutavý příběh, který přichází s originálním tématem. Navíc nutí k zamyšlení. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 9 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8

Ochránce (2012)

Tři skupiny – Číňani, Rusové a poldové jsou po 11leté holce, které něco ví. Dějově nic úchvatného, ale pokud narazí na Jasona Stathema, který nad ní bude držet ochrannou ruku, dá se čekat co přijde. Jason má prostě styl (podobně jako kdysi Saegal), když někoho sejme, zlomí ruku, narazí koule, stojí to za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Paralelní světy (2012)

Příběh poutavý, svět originální a fantastický. ALE na začátku vypadal film na sci-fi s reálným základem, ale během chvíle se přehopnul do fantasy bez fyzikální logiky – dvě velmi blízké zeměkoule a gravitace každé z nich působí jen na předměty (lidi), které z té které pocházejí. A s tím jsem měl místy problém a závěr jsem úplně (racionálně) nepobral. Víceméně to bylo celkem o ničem, ale ten nápad, fantazie, se cení. Navíc jde typově o film, kde se jedinec určité kastované/utlačované skupiny lidí vzbouří – jako Gattaca, Ostrov, Miority report –, a to mám rád. Chtělo by to další zhlédnutí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Parťáci (2012) (seriál)

Po 2 dílech: Dva přátelé, jeden gay, druhý straight, oba mají partnery, své problémy, ... Žádný zázrak, ale pár dílů by mohlo být koukatelných. Dobré je, že jsem se opravu párkrát zasmál, některé sexistické dvojsmysly jsou povedený. Ale je to seriál jen pro někoho s opravdu nízkým očekáváním.