Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

King Kong (2005)

Nejdříve je tu překrásný starý New York a zápletka kolem natáčení filmu. Taky se tu docela zásadně mihne Velká krize. Poznáváme hrdiny a postavy. Potom se sedne urychleně na loď a někam se jede. A pluje se nekonečně dlouho. Poznávám další postavy, ale nijak mi v paměti neulpí, ostatně všichni časem zhebnou. Hlavní člověčí hrdina se asi zamiluje do hlavní hrdinky. Není to ale moc poznat. Vytahuje se stará a záhadná mapa. Hovoří se o prokletí ostrova, o zachráněném ztroskotanci a podobně. Tyto romantické prvky, které by mě měly navnadit na to, co přijde, mne nechávají úplně klidným a jdou tak nějak mimo moji pozornost. Zjišťuji nenápadně, kolik je hodin, ale to už KONEČNĚ připlouváme k Ostrovu lebek. A tady začíná film! Teda ona vlastně nejdříve v nejlepším přijde interrupce, tedy přestávka, která vás naštve, protože jste hodinu a půl čekali, až se něco začne dít a pak vám náhle rozsvítí světla v sále. Druhá půle je tím, na co jste do kina vlastně přišli. King Kong je úchvatný a Naomi je skvělá. Nakonec jsem vyšel z kina a po cestě domů přemýšlel, proč mne to celé nějak minulo? Proč necítím dojetí z jinak milého a citového příběhu, vždyť opičák se mi líbil a jeho smrt mne měla zasáhnout. Jenže já přemýšlel, jestli, až tohle vyjde na DVD a já si to samozřejmě koupím, budu mít náladu zase tak dlouho čekat, až se něco uděje. Proč mi bylo představeno tak sáhodlouze tolik postav, když si je vůbec nepamatuji? Kam se poděl mladý plavčík, například? A proč o něm musím tolik vědět, aniž bych pochopil jaký to má význam? Proč nefungují scény, které mne měly nadchnout? Osobně si myslím, že filmu by prospělo zkrácení v první části. Velkou chybu ale asi udělal Jackson ve výběru hudby. Samozřejmě nevím, co původně pro tento film složil David Shore, ale to, co nakonec ve filmu zaznívá, je prostě klasicky nijaký James Newton Howard, který sice jinak píše dobrou "velkou" muziku, ale bez větších zapamatovatelných motivů. A film, jako je tento, prostě potřebuje velké hudební motivy, které podpoří kameru a herce. Jinak se všichni snaží, ale divák zůstane citově nedotknut. A tak jsem se cítil po shlédnutí i já.

plakát

Jsem už dospělý (1985) (TV film)

Nenápadný televizní snímek o tom, že téma comingoutu se netýká jen čtyřprocentní menšiny, ale i jejich rodičů a přátel.

Roboti (2005)

Na tenhle animák se dobře kouká, protože je plný úžasných detailů a chvíli jsem měl pocit, že hraji nějakou konzolovou hru, ale faktem je, že většina dnešních počítačových her má mnohem rafinovanější příběh. Pozlátko už nám nestačí, chceme i duši.

Země policajtů (1997)

Kdykoliv hovořím o tom, že je Sly herec, myslím tento jediný film.

Záhada hlavolamu (1993)

V protikladu ke starému televiznímu seriálu, kde krome Dušína byli všichni kluci fajn, je to tady přesně naopak.

Vodní svět (1995)

Kevin na cestě stát se pošťákem.

Vidláci (1997)

Docela příjemná komedie, ukazující, čeho všeho jsme v náboženské přítomnosti našeho státu ušetřeni.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Poté, co jsem viděl prodloužený třetí díl, musím bohužel konstatovat, že čtyřka je z celé série nejslabší.