Pohřben zaživa (2010)

To sú informácie? [Áno informácie pri telefóne Linda čím Vám môžem pomôcť?] Som zakopaný v drevenej deravej bedni niekde na púšti. [Ste zakopaný a chcete vyhrabať, alebo opraviť tú bedňu?] RÁD BY SOM SA ODTIALTO DOSTAL! [Nekričte na mňa ja za Vašu situáciu nemôžem! Prepojím Vás na niekoho kto Vás vykope ... As you go down, down, down_you gonna burn in hell_Oh, burn in hell]...[Haló pri telefóne John, ako vám pomôžem?] Som zakopaný v drevenej rakve a chcem ísť odtiaľto preč, kurva! [No pane sme síce stavebá firma a máme i báger, no my sa špecializujeme len na zakopávanie, ale dám Vám číslo na firmu, ktorá i vykopáva píšte si 0988 688 688, vďaka za zavolanie...tú tú tú]...Haló, haló! Počujete ma? [Ahoj námorník tak čo? Skočime si spolu na cestu okolo sveta?] Kurva, on mi dal číslo na sex po telefóne ... Jebem ťa! [Aj ja teba teším sa na tvoj ďalší telefón, cmuk.] 0906 589 123 [Číslo, ktoré voláte je momentálne nedostupné...] Ááá, kurvááá ...0948 587 147 [Ľutujeme, ale na uskutočnenie hovoru nemáte dostatočný kredit. Kredit si môžete dobiť na jedej z našich 30 000 pobočiek ktoré sú vždy po ruke.] Tu du du du.

Temné stíny (2012)

Burton je génius! V dobe, kedy vlkolaci, čarodejnice a podobné gotické brainwashingy, ženú do kín stále viac a viac vypatlaných adolescentov, v dobe kedy nejedna fejsbuková týnka zvlhne už len pri zmienke o upírovi, natočil Tim film, ktorý sa síce nesie na tejto temnej moneyvlne, ale absolútne nieje IN! Dark Shadows je jednoducho výsmech holyvúdskemu diktátu, že súčasný upír musí byť introvertný homosexuálny kúl blondýn a podobné kecy. Tim vytiahol také retro, že i deti pamätníkov toho ako Bela Lugosi lomil hnátami, sú už pekne prehnité a zapojili sa do procesu fotosyntézy. To, že je film narvatý všetkými upírskymi vychytávkami zo 40-tych rokov minulého storočia je jednoducho nádhera! Áno sráči, presne nad tým, nad čím slintáte vy, slintali i vaše babky! A tunajšie hodnotenie očividne vypovedá o tom, že súčasní juvenili si podobný vkus so súčasnými dôchodcami asi veľmi pripustiť nechcú.

Iron Man 3 (2013)

No ty vole v živote by som nepovedal, že o komixovom filme napíšem, že je natočený pre všetkých. Samozrejme že film je pôvodne určený pre tlačových hovorcov klingonskej ríše masturbujúcich na striedačku na veľkých materských kozách a 657. vydaní Supermana. No i ja ako obyčajný plebejský smrteľník s pozemskými problémami musím oceniť, že tá lietajúca plechovka (preklad pre špicoušiakov: reinkarnácia Chesusa), ktorá zachraňuje svet (čítaj Ameriku) na počkanie pred zlým blízkovýchodným teroristom je popri tom dokonca vtipná. Vo svete kinematrografie je už možné prakticky všetko, takže sa netreba čudovať, ak na projekcii vychytáte sedadlo hneď vedľa romulského veľvyslanca a z kina odídete obaja spokojný.

Experiment s lidským chováním (2006) (TV film)

Všetci sme len bezduché sumbisívne foxteriéry poslúchajúce svojho pána na povel. Všetci sa zriekame zodpovednosti, pretože čo ak dačo dojebem a bude na mňa? Kto nič nerobí predsa nič nepokazí a preto si zaslúži odmenu. Takže čo okrem peňazí láme charaktery? Všetko! Takže i zo študovaných psychológov sa pri vidine behaviorálneho objavu stávajú voyeristický sadisti ktorý si na špinavú prácu najmú niekoľko životných trosiek. Kto iný sa predsa dobrovoľne prihlási na niekoľkodňový experiment akéhokoľvek zamerania? Socky, nezamestnaný, houmlesáci a podobný pokémoni smrdiaci grošom. A so strachom, že pri nezdarnom výsledku nedostanem ani peso vpálim do podobne životom skúšanej smažky smrteľných 500 voltov či ho umlátim obuškom. Pretože obaja sme síce rovnaké nuly, ale niekto kto mi zaplatí so mňa spravil šéfa. Asi vo mne videl môj "potenciál".

Peklo zvané Alcatraz (2007) (TV film)

Ha! Šón Konery nebol jediný kto sa z tohto šutru dostal. I keď je to len rozpadajúca sa ruina Hamburgerožrútom dostatočne kompenzuje nedostatok historickejších ruín, na ktoré tu u nás tak nehanebne serieme.

Pravda o násilí (2008)

Ľudia sú agresívni! Kurva, povedz to ešte raz! Áno, ľudia sú agresívni, pretože si vedia spočítať 2a2. Ak vo mne sex, drogy a vražda vyvolajú rovnakú reakciu, bol by som blbý počúvať celý večer nejakú nánu, ako sa ma snaží presvedčiť o svojom fotografickom cítení, či somrať od nejakého hnusáka tri krát preriedený koks za tri krát predraženú cenu. Radšej vezmem pod pazuchu kušu a pod rúškom noci obrazím pár houmlesáckych brlohov. A to vám poviem, že nie je nič krajšie než na zemi chrčiaci krvou obliaty houmelsák so šípom skrz krk. A môj status sa zrazu mení na pokojné serotonínové brumkanie. Som podľa vás vadný? Vaše deti a naša budúcnosť má v tejto otázke tiež jasno, ale ja som juhoamerický indián po búračke, takže mám na to právo a znovu chuť obraziť pár brlohov!

Jack – Zabiják obrů (2013)

Mamča, mamča, mamča! S kým že si to pred 18 rokmi uletela? Alebo ako nám chceš vysvetliť toho rusovlasého geroja keď sa kolo teba motajú samí hnedovlasí samci? Asi sa pozrieme na plynára či nepreštuchol i vodárenské trúbky. Matka je istá vždy, takže ICQ blondýna po tebe zdedil v plnom rozsahu. Ale keď tak kukám na ICQ frajerov, ktorými si sa obklopila je mi jasné, že žiadnemu tá farebná nezhoda čír neprišla podozrivá. O tom že Asylumáci nejak strácajú gule sa netreba ani veľmi rozpisovať. Jednak mi je z toho smutno, ale mi je jasné kvôli čomu bol tento Džek zbúchaný. Nebola to tá originálna MEGAhobby chatová vychytávka. [SPOJLER] Ak však prerastené 6oké triceratopsy s troma ďalšími róbertkami na chrbte zakillujú v asylumovke menej ako 5 humanoidov, ktorý sa viac menej náhodou objavia, !!!a teraz pozor!!!, na lúke nieje o čom.[KONIEC SPOJLERA] Je to jednoducho zlý film s nevyužitým potenciálom echtového béčka. Škoda.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Banksy a na Banksa sa obratiš... keď ťa mestskí vygumovanci nachytajú, ako na vysvietené reklamné tabule na zastávkach vyjadruješ svoj vzdor voči zaužívaným konvenciám pomocou kosoštvorcov. Na druhú stranu sa na svetlo sveta dostane takýto dokument o kolegovi, z ktorého som nadšený. Je pravda, že Bansky má kus viacej talentu než ja, ale ten kúsok znamená to, že moje kosošvorce sú považované za vandalizmus a tie jeho za umenie. Dám sa radšej na plagiátorstvo a podporím tak kult nejakého žabožrúta s poďobaným ksichtom.

Proměna (2009)

Niesom moc fanúšik sci-fi, ale sfilmovať námet o tom ako si žena sama uvedomuje fakt, že sa z nej stáva paranoidná a hysterická mrcha je jednoducho úžasný. Všetko ostatné nazvime to "filmové" za veľa nestojí. Naťahovanie času a pokus o mútenie vody pomocou sexi Moniky sa míňa účinku a je tu zbytočné. Ďalší sopeľ z kategórie myšlienka predbehla spracovanie o svetelné roky.

Colombiana (2011)

Veľké, priam obrovské víťazstvo feminizmu! To čo mali pred 30 rokmi pod palcom jedine plešatý a upotený chlapi väčšinou odetý v tielkach tu zvláda nejaká sexi Zoe v obtiahnutých šponovkách. Navyše bez nutnosti toho aby k nej po záverečnom súboji pribehol steplený metrosexuál s vatou ošetrovať ranky po úprave obočia. Streľba, bomby, fajty, neohrozené silácke reči a všetko to čo my DieHardový dinosaury vyžadujeme tu je! A odhliadnúc od toho teleportačného záveru dá sa tomu dá dokonca po čase i uveriť. Tak čo tomu chýbalo? No predsa zbesilá automobilová naháňačka. No priznajme si, že tej by už neuveril nik. A teraz ma kameňujte žlčákmi!