12 opic (1995)

Nasrať na nejaké peudointelektuálne výblitky zakomplexovaných panicov o tom, ako im 12 opíc trhalo nervami. Nasrať na emócie či ódy pre filmové majstrovstvo, pretože už ste aj tak mŕtvi!

Čarodějky (2006)

Aký je rozdiel medzi serióznym odpadovým béčkom a obyčajným jednohviezdovým a teda zlým filmom? V echtovkách môžeme vidieť mrte cicatých vypatlaniek, ktoré sú tak naivné, že roztiahnu nohy i pred pomocným osvetlovačom a len pre pocit, že je to pre ne priama cesta na červený koberec. A potom sú tu obstarožné zrúcaniny, ktoré svoju expiráciu dosiahli i v rámci ukrajinských noriem. A práve jedna taká dostala priestor i tu. Tu vo filme, ktorý vizuálom pripomína najamatérskejšie gayporná z osemdesiatych rokov. Herci detto. Inak mi je už jasné, prečo na obale nie je väčší detail na ksichta. Klaudiine kožáky a niečo, čo pripomína kozy, určite pritiahnu nejedného týnedžera s nevyužitou rannou erekciou. Škoda však, že relita nepomôže ku povstaniu ani tomu najoptimistickejšie naladenému dôchodcovi. Skrátka horor, pri ktorom hrozia nekončiace krvavé hnačky.

Jack a obři (2013)

Oplatí sa na Džeka s veľkou fazuľou vziať i uslintaných harantov? Určite áno a nielen preto, že ten jeho výhonok celý čas niekto objíma. V prvom rade je to film, pri ktorom môžu ísť v strede projekcie bez obáv kadiť či odskočiť objať i premietačov struk a absolútne sa nestratia v deji. Pri ceste domov tak nebudete musieť tie duchaplné dialógy rekapitulovať. Skrátka ideálny film pre otravné dôsledky roztrhnutej šprcky, ktoré sa nedokážu sústrediť dlhšie než tri minúty. To, že filmmajstri hodili klasiku do kúl handier a vydávajú to za niečo ešte viac kúl je obrazom cieľovej skupiny. Mne z nej však nič nekvaplo, nakoľko som šiel do avička a na moju stonku sa žiadny juvenil nepricucol. Nabudúce pustím šponu za kino, aby som si tú smotánku obzrel zbližšia.

Po zániku Země (2013)

Najvernejšie spracovanie BI(blickej) verzie toho, ako to tu začalo fungovať. Prázdna Zem, mrte zveri a pseudoAdam s pseudoÁbelom sa horlivo pustili do zaľudnovania planéty. Incest neincest. Niet sa potom čomu čudovať, že pri tak zdegenerovanom genóme to Vilkovi šlo doslova konštantne - či omladine trhal rite, či kadil, či slalomoval medzi asteroidmi. Skráta drsný chlap, ktorý dve sekundy pred smrťou pošle manželke textovku: "ahoj". Rodina osmahlých pod taktovkou osmahlého trochu menej opäť dokázala, že vo filme je dôležité i herectvo a nedá sa takmer dve hodiny masturbovať na gifových animáciách skopčených z AngryBirds.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Môže byť niekto spokovatejší než Spock? Môže, ak sa jedná o drahšiu verziu Paula Logana, ktorý svojím prirodzeným herectvom dokáže obsiahnuť až jednu emóciu. Všetky ostatné orgazmické híkania, ktoré boli počas projekcie zaujímavé, sa niesli zo sektoru kina, ktorý obsadili romulskí veľvyslanci plynule hláškujúci v klingončine. My ostatní, ktorí sme šli na film bez študentskej či postihzľavy, sme sa blikajúcimi svetielkami a vybuchujúcimi loďami osrať nenechali. Ťažko stavať celý koncept snímku na efektne zdigitalizovaných preglejkových kulisách, keď príbeh celkovo nestojí ani za vývrh žalúdočných štiav. Moje ťažko našetrené peniažky za plastickú korekciu ušných lalokov pre tentokrát nevysolím.

Skrytá identita (2006)

Človek si môže byť istý jedine smrťou. Všetky ostatné kecy spísané v pracovnej zmluve ohľadom zamestnaneckých výhod si po ako tak sfušovanej práci zamestnávateľ často nechá vyšumieť z hlavy. Film, ktorý disponuje zoznamom hviezd dlhším než má NASA, môže skončiť dvoma spôsobmi. Úplne blbo alebo tak ako teraz. Hamletovský záver tomu dodal ten potrebný glanc, aby som film neuvrhol do podradného priemeru. Dokonca ani juvenilne vyzerajúci Leo nie je tak zlý, aby vytŕčal z celej plejády skvelých výkonov hercov mimo jeho kategórie. Vystreľovanie mozgov z hlavy nebolo nikdy tak vzrušujúce a tak sexi ako pri tomto filme. Prečo? To vás, milí moji šmírači, nemusí absolútne zaujímať!!! Pozerám, že koment napiču. Dôvod už spomínaný sexi asistent, ktorý pri písaní používal len pravú ruku. PS: The Dropkick Murphys Oi!

Babylon A.D. (2008)

Ako si môže človek do sýtosti užiť vypatlanú akčnú plešku neschopnú zo seba dostať jediné súvetie, keď má popri boku nehorázne nepríjemnú hysterickú kravu? Naštastie po tom ako sa dej premiestni najskôr na inú planétu (čítaj Ameriku) postavy náhle prekonajú niečo, čo by sa dalo prisúdiť fatalnému kolapsu osobnosti. Z hysterickej kravy sa razom stane najpríjemnejšia postava a z dízla patetický veľkonákupca plyšákov. Ťamanské garde očividne najvyrovnanejšia postava avšak bez potenciálu gradácie či degradácie osobnosti je umným scenáristickým manévrom odstránená z pódia a patetickosť, naivita a popieranie gravitácie dostanú zelenú a v závere dokonca zelenšiu. Trochu dlhšia reklama na Coca-Colu na obdobia mimo Vianoc (na Vianoce štafetu preberie žmurkajúci santa), ktorú môj AdBlock nedokázal spracovať a včas vyhodiť z obrazu.

G. I. Jane (1997)

Námorníctvo už nieje tým čím bývalo! Už to nieje ten čisto pánsky klub v ktorom si členovia po nociach leštia svoje samopaly. A tými samopalmi myslím samozrejme bajonety. Nie-nie. Do sveta chlpatých podpazuší a zaparených vajec prichádza očividne svojím zovňajškom neistá politická nominantka s pohľadnejšími krivkami. Avšak po tom, ako po obrazovke začali pobehovať samí chlapi moja pozornosť išla prudko dole, takže nič moc.

Velký Gatsby (1974)

(Koment na film z 2013) Už viem, prečo nečítam knihy. Také naťahovanie sopľa by som v knihe bez obrázkov či iných pornografických záležitostí nedal. Ja som však išiel na film, takže som si musel to predplatné na sadomasochistické hrátky odtrpieť až do konca. Začalo to nevinne, párty, chlast a orgie, až kým sa z reprákov neozval repík, ktorý do filmu zasadol asi tak ako keď sa uvelebím v poriadnom trse pŕhľavy. Aby toho ešte nebolo málo, zabil to Tjesto so svojím partyremixom charlestonu. A ja som sa v tom trse pŕhľavy otočil. Nebyť sexi kriviek vzduchom chladených veteránov, nie je sa na čo pozerať. A nezachránil to ani starnúci Kapor či celofilmovo doblba čumiaci Toby. Ak by som nemal rád babku, ale mal zálusk na jej majetok, utčite by som ju vzal na opätovnú projekciu. Ak by ju neklepla 8 a pol hodinová stopáž, určite by ju dorazilo, že ten film neskončil a dej sa odzačiatku nikam nepohol.

Velký Gatsby (2013)

Už viem, prečo nečítam knihy. Také naťahovanie spoľahlivo by som v knihe bez obrázkov či iných pornografických záležitostí nedal. Ja som však išiel na film, takže som si musel to predplatné na sadomasochistické hrátky letelieť až do konca. Začalo to nevinne, párty, chlast a orgie, až kým sa z reprákov neozval repík ,ktorý do filmu zasadol asi tak ako keď sa uvelebím v poriadnom trse pŕhľavy. Aby toho ešte nebolo málo, zabil to Tjesto so svojím partyremixom charlestonu. A ja som A sa v tom trse pŕhľavy otočil. Nebyť sexi kriviek vzduchom chladených veteránov, nie je sa na čo pozerať. A nezachránil to ani starnúci Kapor či celofilmovo doblba čumiaci Toby. Ak by som nemal rád banky, ale mal zálusk na jej majetok, utčite by som ju vzal na opätovnú projekciu. Ak by ju neklepla 8 a pol hodinová stopáž, určite by ju dorazilo, že ten film neskončil a dej sa odzačiatku nikam nepohol. -Koment s vysokou citovou hodnotou v stave v akom je. Skorektovaný koment TU.