Hokejový zázrak (2004)

Jeden z nejlepších športových filmov, ktorý si žiadny hokejový fanúšik nesmie nechať ujsť. Bezpochyby dejovo bezchybné spracované. Taktiež by som vyzdvihol hokejové zápasy, ktoré sú tak skutočné natočené a spracované čo robia film naozaj reálnym. Film rozprava príbeh o Američanoch, trénera Herba Brooksa a jeho tíme , ktorý výhra olympijské zlato, porazia veľké hokejové veľmoci vrátane Sovietov s mladým a hlavne neskúseným tímom čo svedčí o ohromnej vôli a odhodlaní po víťazstve. Pre mňa je to veľmi motivujúci film, vrelo odporúčam.

Batman začíná (2005)

Musím uznať, že som mal zo začiatku pochybnosti, avšak hneď po prvom zhliadnutí ma nový Batman presvedčil o tom, ako som sa mýlil. Film je skvele spracovaný, zrežírovaný a zahraný. Nie som fanúšik Batmana z predošlých prevedení, ale toto sa naozaj podarilo. Znova musím vyzdvihnúť skvelé herecké obsadenie. Neviem si predstaviť iného človeka pre postavu Bruca Waynea ako je Christian Bale. Technická stránka je na veľmi dobrej úrovni, či už špeciálne efekty alebo hudba. Christopher Nolan nám Opäť ukázal, že je zárukou filmového zážitku.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Dlho som sa na tento film tešil preto sklamanie bolo o to väčšie. Síce krvou sa nešetrí, končatín, čriev a podobných veci tam je dosť, ale aj tak je to dosť slabé. Pár vtipných scén je aj v dvojke, ale celkovo film je nudný z ktorého sa dalo určite vyťažiť viac. Nápad nebol zlý s tou rukou aspoň niečo nové, originálne priniesli. Záverečná bitka mi prišla veľmi zdĺhavá a nudná, čakal som od toho viac. Pre mňa slabšie 3*. Oproti jednotke mierne zlepšenie, ale tam bola aspoň príroda krajšia.

Gladiátor (2000)

Nedávno som si opäť pozrel Gladiátora a človek zisťuje, že je to film na ktorý sa dá pozerať stále. Síce film je trocha historicky nepresný, ale zato emočné bohatý s úchvatnými akčnými scénami. Takisto má výborné epické pasáže, ktorým sekunduje krásna hudba od Hansa Zimmera, ktorá dodáva filmu tu správnu atmosféru. Obsadenie je tiež veľkolepé. Maximus v podaní Russella Crowa je dokonalý. Pre mňa jeden z najlepších historických veľkofilmov vôbec.

Armageddon (1998)

Aj po toľkých rokoch môžem povedať, že je to pre mňa jeden z najsilnejších a najlepších filmov, čo som kedy videl. Dokonalé sci-fi prevedenie od majstra Michaela Baya, ktorý už veľa krát dokázal, že je jeden z najlepších režisérov tohto žánru. Veľmi slušné herecké obsadenie na čele s Bruceom Willisom a charizmatickou Liv Tyler. Na svoju dobu má veľmi dobre spracované vizuálne efekty a taktiež dokonalé prevedenie hudby od Trevora Rabina. Najlepší katastrofický film, aký kedy bol natočení. Neverím, že už to niekedy niečo prekoná. Tiež dokonalý slovenský dabing, bez ktorého si už ani neviem predstaviť tento film.