Moucha (1986)

Veľmi kvalitný a napínavý horor, s veľmi zaujímavým a miestami trochu nechutným námetom o premene človeka v "ľudskú muchu." Rozhodne na tu dobu to malo skvelé efekty a masky. Herecké obsadenie taktiež výborne. Napätie sa dalo miestami krájať. Rozhodne by som ho radil medzi kultové horory osemdesiatych rokov.

Krvavá laguna (2007)

Veľmi statický film, v ktorom sa takmer nič nedeje. Pár scén sa nájde, ktoré udržia diváka na pár minút v napätí, ale je ich veľmi málo. Navyše scény s krokodílom sú dosť nerealistický natočené. Chovanie postáv tiež nie je zrovná najchytrejšie. Miestami som mal pocit, že ten krokodíl má viac rozumu, než tí traja dokopy. Výsledok u mňa podpriemer. Podobných "survival" hororov je kopa.

Neznámý signál (2007)

Miestami mi to prišlo ako nejaká vykrádačka hororu Pulse, ale bohužiaľ tento snímok nedosiahol ani polovicu kvalít vyššie uvedeného filmu. Príbeh strašne hlúpy, chovanie postáv nelogické a primitívne a celkovo dej bol dosť zmätený a nepriehľadný. Herecké výkony taktiež zrovná dvakrát nenadchli a záver bol dosť stupídny. Vyzdvihnem akurát humorné prvky na štyl Shaun of the Dead.

Fido (2006)

Nápad bol dobrý, ale nevyužitý. Ako horor je to malo krvavé, ako komédia zas nezábavne. Vo filme sa nenašla ani jedna vtipná scéna. Skôr som sa nudil ako bavil.

Tři králové (1999)

Americký film, ktorý sa snaží kombinovať niekoľko žánrov a to vojnový, akčný, s prvkami humoru. Príbeh ani tak zlý nebol, ale na môj v kus bol dosť nudne natočený. Od začiatku do konca je to také pomalé, bez výraznejších scén. O nelogickosti väčšiny scén ani nebudem hovoriť. Takisto stopáž je príliš dlhá. Herecké obsadenie nie najhoršie, no namiesto Clooneyho, ktorého maximálne nemusím by som si vedel predstaviť milión lepších hercov. Pre mňa slabší priemer.

Motel smrti 2 (2008)

Pokračovanie, ktoré je približné na úrovni jednotky, možno o trochu lepšie. A to najmä preto, že sa tu nachádza viac postáv, čo robí film o niečo zaujímavejším oproti prvej časti. Inak film radím opäť medzi tie horšie, teda slabší priemer. Herecké výkony slabé, dejovo trochu nedomyslené a hororové scény zle natočené. /55%/

Motel smrti (2007)

Thriller, ktorý zo začiatku budí celkom reálny dojem, ale je to bohužiaľ zle natočené. Strach pri ňom mať určite nebudete, námet miestami trochu ohraný. Párik ktorý sa ma rozvádzať zrazu uviazne, tentokrát v moteli, kde ich budú chcieť zabiť. Pozrieť sa to dá, ale na viac pozretí to určite nie je. Herecké výkony priemerné. /50%/

Švindlíři (2003)

Tak to teda bol podvod, ale od Scotta, pretože tak nezáživný film som od neho nečakal. Od začiatku do konca je to iba veľká nuda a ani prekvapivý záver to nezachráni. Film ma absolútne nezaujal. Ako thriller málo napínavé, ako komédia nezábavne, ako dráma bez emócii, čo to vlastne bolo? Výborný Cage, ale to je asi tak jediné pozitívum tohto snímku. Myšlienka bola dobrá, ale akosi nedomyslená.

Blbec na krku (2002)

Francúzska komédia, ktorá je vhodná na odreagovanie. Nie je to síce nič extra. Klasický scenár postáv, drsňák a blbec, ktorý všetko skazí. Na komédiu mi to prišlo málo zábavné, ale ako celok sa to pozrieť dalo. Herci fajn, takisto sa mi aj Afrika páčila. Na jedno pozretie určite neurazí.

Zametač stop (2007)

Nie je to zas prepadák, no od tejto krimi som očakával viac, pretože obsah filmu bol zaujímavý. Samotný snímok mal sľubný začiatok, no potom to už išlo z kopca. Jednu nelogickú a nudnú pasáž striedala druhá. Okrem iného je to strašne nezáživné a predvídateľné. Maximálne na jedno pozretie.