28 dní poté (2002)

Klasický postapokalypticky zombie horor, ktorý nijak nevybočuje z normálu. Za zmienku stojí akurát dobrá práca s kamerou a výborná hudba. Ale príbehovo to veľmi nezaujme. A záver filmu odohrávajúci sa vo vojenskej základni bol dosť zdĺhavý, nudný a len zbytočne skazil celkový dojem. Herecké obsadenie veľmi slabé. Cillian Murphy ako kuriér z ktorého sa počas filmu stane zabiják sa mi tam vôbec nehodil. Takisto tomu chýbalo viac akčných scén, pretože tých je tam naozaj málo. /55%/

Vesnice (2004)

Tento film sa dá charakterizovať iba jedným slovom a to je nuda. Vyzdvihnem akurát herecké obsadenie a hudbu. Príbehovo ma to veľmi sklamalo. Začiatok bol zaujímavý s výborne budovanou atmosférou, lenže rozuzlenie deja a pointa len skazila celkový dojem. Po väčšinu filmu som sa strašne nudil, pretože dokopy sa tam nič nedeje. Z vybraných žánrov do toho zapadá akurát tak mysteriózny. Ku hororu to má veľmi ďaleko, ako aj k dráme.

Populace 436 (2006)

Originálny béčkový thriller. Myšlienka tohto filmu bola viac než zaujímavá, ale spracovanie bolo slabé. Viac než polovicu filmu sa tu prakticky nič nedeje. Až potom to začalo mať spád a celkom slušnú atmosféru. Takisto veľké mínus za scenár a výkon hlavného herca Jeremy Sistora, ktorému som neveril ani slovo. Vyzdvihnem akurát dobrú hudbu a vydarený záver bez klasického happy-endu. Tak na jedno pozretie to neurazí, ale po opätovnom pozretí sa už vytratí to napätie, keďže už budete vedieť o čo ide.

Návrat domů (2009)

Film o tom, ako ďaleko je schopná zájsť žena, ktorá je posadnutá svojím bývalým. Určite sa nejedná o žiadny horor, ale skôr o béčkový thriller, ktorý mal celkom slušné napätie. Dejovo klíšovité a jednoduché, ale zato pozerateľné a ani na minútu som sa nenudil. Herecké výkony slušné a celkovo film určený skôr pre nenáročných divákov.

Město bohů (2002)

Snímok z drsného prostredia Ria De Janeira, ktorý je natočený na základe skutočných udalosti. Podľa hodnotení som očakával trochu viac, pretože ma film sklamal. Začiatok bol dosť neprehliadni kvôli výprave rôznych vedľajších postáv. Takisto aj samotný dej sa poberal dosť pomalým tempom a miestami to zaváňalo nudou. Určite to má svoje kvality a za pozretie to stojí, ale mňa až tak nezaujal a verím tomu, že už na druhý deň si naň nespomeniem. Jedine čo vyzdvihnem je celkom zaujímavá výprava od detstva, ktorá síce bola zo začiatku dosť neprehľadná, ale na konci to všetko do seba zapadne. A takisto aj neznámy herci podali slušné výkony.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Film určený akurát tak pre húličov marihuany. Neviem čo mam na tomto filme pozitívne hodnotiť. Opäť je to celé postavené na "drsných" černochoch, ktorí prídu na Harvard a správajú sa ako keby boli majstri sveta. Takú stupíditu a absurdnosť uvidíte len vo filme. Ako komédia to pohorelo na celej čiare, pretože s humorom to spoločného veľa nemalo a väčšina tých vtípkov vyznela skôr trápne. Takisto herecké obsadenie otrasné. Viackrát to už vidieť nechcem. Začiatok ešte pozerateľný, zato dávam 1*.

Maraton lásky (2007)

Počas celého filmu sa dvakrát zasmiať je to dosť málo na komédiu. Príbehovo síce zaujímavé, ale prevedenie slabé. Z tohto príbehu sa dalo dostať viac. Celé to bolo dosť nudné, s minimálnou, až žiadnou dávkou humoru. Scenárovo to bola takisto bieda a Pegg nech do budúcna ostane radšej pri hraní. A ten koniec to bola hrozná slátanina. Takisto neodporúčam český dabing, pretože tak hrozný dabing u Pegga som ešte nepočul. Absolútne sa mu ten hlas nehodil. Daboval ho Carda (Lenny zo Simpsonovcov) Aj keď to nie je chyba filmu.

Volání o pomoc (2007)

Skutočne skvele zahraná dráma v hlavnej úlohe s Adamom Sandlerom, ktorý ukázal, že nie je len skvelý komík, ale dokáže zahrať aj vážnejšiu rolu. Takisto sa mi páčil Cheadle, ako aj charizmatická psychoterapeutka Liv Tyler. Reign Over Me je citovo založený film, ktorý nám zobrazuje trápenie človeka po smrti jeho rodiny tak, že si vytvorí vlastný, preňho prijateľnejší svet. Veľmi vydarený film, ktorý neľutujem, že som videl. Na kvalite tomu ubrala akurát dĺžka, ktorá bola dosť dlhá a ku koncu to už začínalo byť miestami zdĺhavé.

Wild Wild West (1999)

Priemerná westernová komédia, s dobrým hereckým obsadením. Miestami vtipné, akčné. Efekty, hudba, triky na vysokej úrovni, ale scénarovo to mohlo byť o čosi lepšie. I keď som spravil chybu, že som si to pozrel v českom dabingu, ktorý bol hrozný a tie hlášky mnohokrát nevyzneli zrovná vtipné. Hlavne veľmi špatný výber dabérov, ale to už nie je problém filmu. Príbehovo ma to zaujalo a pomerne to malo aj rýchli spád. Páčili sa mi najmä technické vynálezy, ako aj obrí pavúk na konci. Ako výplň nudnej chvíle v Nedeľu popoludní to k spokojnosti stačí.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Paródia na krimi s policajného prostredia na britský spôsob. Nebolo to zlé, no podľa pozitívnych hodnotení som očakával trochu viac. Niekoľkokrát som sa dobre pobavil a začiatok bol aj dosť vydarený. Lenže záverečná polhodina bola strašne prehnaná. Zbytočné dlhá prestrelka s dôchodcami, bez akéhokoľvek nápadu. Takisto celková dĺžka mohla byť kratšia, pretože už to začínalo zaváňať nudou. Príbehovo to nebolo nič náročné, no hlavne, že to bolo pozerateľné. Z kladov by som vyzdvihol najmä herecké obsadenie. Určite ide o vydarenejší film Wrighta, akým bol Súmrak mŕtvych. Moje hodnotenie je medzi 3/4*, ale prikloním sa tentokrát k lepšiemu.