Papež Jan Pavel II. (2005) (TV film)

Karola Wojtylu si veľmi vážim, ako človeka, tak aj ako pápeža, ale tento film ma až tak neoslovil. Celý jeho život je až príliš napchatý do krátkeho časového úseku, navyše ani ten scenár sa veľmi nevydaril. Od druhej svetovej vojny ani neviete ako to rýchlo ubehne až k pápežstvu, čo je veľká škoda, pretože o tom veľkom človeku sa dalo toho urobiť viac. Ako spomienka a pripomenutie kým vlastne bol je to spravené pekne, nato že ide o tv film. Niektoré pasáže sa mi zdali byť trocha zbytočne. Záver filmu je dosť emotívny a na tie smutné momenty si stále dobré pamätám i keď som mal vtedy iba desať rokov.

Sex Drive (2008)

Veľmi priemerná teen komédia u ktorej som si spočiatku myslel, že to bude iba ďalšie dno humoru, no ono to bolo prekvapujúco občas aj zábavne a tých stupídnych scén zas až tak veľa nebolo, ako to býva zvykom pri amerických komédiach. Herecké obsadenie mi nevadilo, až na Dukea, ktorého by som ani v tom najvtipnejšom sne neoznačil za lámača ženských sŕdc. Skôr mi pripomínal nejakého kockáča, čo vysedáva celé dni za wowkom. Chcelo to viac postáv typu Marsden, alebo akou bola dvojica kamarátov, ktorý náhodne oslovovali baby a možno by to bolo zábavnejšie.

Riddick (2013)

Tretie pokračovanie Riddicka je rovnaká nuda ako aj jednotka, ale tentoraz bez kúsku originality. Pozerateľná bola akurát prvá polhodina, ktorá bola skvelá, ale potom to už rýchlo strácalo na tempe. Praktický takmer do konca filmu sa nič nedialo a pri tom závere som už zaspával. Herecké výkony slabé, až na výborného Diesela.

Riddick: Kronika temna (2004)

Druhé pokračovanie Čiernočiernej tmy. Oproti prvému dielu je to nákladnejšie a prepracovanejšie. Príbeh je zaujímavejší, síce netreba od toho očakávať veľké veci, ale ako taká oddychovka je to celkom pozerateľné.

Černočerná tma (2000)

Béčkový sci-fi, ktorý sa odohráva na neznámej planéte, s neznámymi votrelcami. Dosť mi vadilo, že celý film je natočený v tme, kde ani nevidno poriadne príšery. Chvíľami, najmä začiatok ma ešte celkom bavil, no potom to už bolo dosť nezaujímavé a nudné. Toto bol asi film, ktorý Diesela najviac zviditeľnil a odštartoval jeho úspešnú hereckú kariéru.

Pacifik (2010) (seriál)

Na tento seriál som sa dosť tešil a čakal som minimálne taký zážitok, aký som mal po dopozeraní Band of Brothers. Bohužiaľ ma seriál sklamal. Celé je to také chaotické, neusporiadané a často dosť nezáživné. Očakával som krvavé bitky a nie nudu. Navyše herecké obsadenie je biedne, na čele s dosť nesympatickým Daleonom a Malekom. Pre mňa priemerná vojnová mini séria, ktorá sa raz začas pozrieť dá, ale veľmi nenadchne. Ku koncu sa už to celkom pozerať dalo, no ten začiatok bola strašná nuda.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Posledné pokračovanie ma nesklamalo, pretože som ani nič od neho neočakával. Star Wars ma bavilo keď som mohol mať okolo dvanásť rokov, no teraz už tomu neviem prísť na chuť. Niekto túto sériu považuje za kult, pre mňa je to iba obyčajný sci-fi s veľmi dobrou vizuálnou a zvukovou stránkou, vzhľadom na tú dobu a taktiež výbornými hercami a príbehom, ktorý na môj v kus bol až dosť nudné spracovaní. Pri niektorých scénach som sa bavil, pri iných zas dosť nudil. Návrat Jediho je o niečo lepší ako štvorka, ale zároveň horší ako piate pokračovanie, ktoré považujem za najvydarenejšie. Vyslobodenie Sola, koniec impéria a očakávaní happy end, to všetko v šiestom pokračovaní. /60%/

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jedno z tých vydarenejších pokračovaní, povedal by som, že najlepší a najpozerateľnejší z celej série. Film má opäť slušné triky, hercov, hlavne Ford predvádza svoj životný herecký výkon, to isté platí aj pre Hamilla a Fisher. Vizuálna stránka je na tu dobu opäť úchvatná a hudba geniálna. Príbeh je o niečo slabší ako v klasickej jednotke, no i napriek tomu sa mi táto časť páči o niečo viac. V Impérium vracia úder sa dokopy v celom filme toho veľa neudeje, pokojným dejom otrasie snáď iba skvelý záver, kedy sa Luke dozvie, kým v skutočnosti Vader je. Najviac ma zaujal úvod a záver filmu, prostredná časť ma vyslovene nebavila, pri ktorej som sa celkom nudil. Oceňujem, že je to stará klasika, ktorá otriasla kinematografiou, ale mňa to už tak nedokáže zaujať, ako keď som bol malý chlapec. /70%/

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tento diel beriem tak, že Lucas nejako musel začať. Miestami to bolo nudné a dosť nezáživne, najmä ten koniec ma vôbec nezaujal. Film oceňujem za veľmi originálny nápad, výborné herecké výkony a na tu dobu vydarenú vizuálnu a zvukovú stránku. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom tejto série, ale pokračovania ma bavili o trochu viac. /55%/

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Takisto ako aj predchádzajúce časti, tak aj tento je iba taká nevydarená rozprávka, ktorá sa snaží vyťažiť so svojho slávneho mena. Scenáristická a herecká bezradnosť, Christensen nemal nikdy hrať v tomto filme. Navyše premena mladého Anakina z Jedaia, na nemilosrdného lorda Vadera sa vôbec nevydarila. Čakal som viac vypätejšiu a temnejšiu atmosféru, akú nám autori ponúkli. Celé mi to znova príde skôr pre detí, ako pre dospelých. Podľa mňa táto nová prequel trilógia nemala ani nikdy vzniknúť. Film, ktorý zaujme len deti a skalných fanúšikov série. Vizuálna stránka sa mi vôbec nepáčila. /40%/