American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Najlepší duchárských seriál, aký som doposiaľ videl. Výborné gradovaná atmosféra, ktorá je doplnená až mrazivou hudbou. Takisto nemôžem zabudnúť ani na doposiaľ pre mňa neznámych hercov, ktorý predviedli dosť presvedčivé výkony. Veľmi nákazlivý seriál, ktorý si vždy rád pozriem. /90%/

Spartakus (2010) (seriál)

Najlepší historický seriál aký som videl. Vizuálne na veľmi dobrej úrovni. Seriál s výbornou atmosférou,dejom, hudbou a charizmatickými postavami akými sú: Andy Whitfield, Manu Bennett, Johna Hannah a Lucy Lawless. Seriál plný nahoty, efektných spomalených záberov, skvelých bojových scén a krvi ma proste dostal hneď po prvom zhliadnutí. Okrem pôvodného dabingu sa mi veľmi páčil slovenský. Najviac ma mrzí Andy Whitfield, ktorý stvárnil úlohu Spartakusa na výbornú. Veľmi charizmatický človek, ktorého kariéra bola na vzostupe. Náhrada zaňho bola veľmi slabá v podobe McIntyre. 1. Krv a Piesok: /90%/, 2. Pomsta: /70%/, 3. Vojna zatratených: /60%/.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Môj najobľúbenejší sitcom a myslím, že si to právom zaslúži. Má nielen skvelé herecké obsadenie, ale tiež výborne hlášky. Charliemu Sheenovi padla rola ako uliata. "Charlie: už nikdy, nikdy, nikdy viac ! Berta: Chceš prestať piť?? Charlie: Nebuď smiešna, chcem sa prestať zobúdzať!". Tento seriál pobaví snáď každého. Taktiež nemôžem zabudnúť na Cryera bez ktorého by to nebolo ono. Na kvalite sitcomu veľmi pridal slovenský dabing. Stano Král je proste kráľ. Videl som to v cz, en dabingu a nebolo to ani z polovice také vtipné ako v slovenskom. Od deviatej série, s novým hercom v hlavnej úlohe (Ashton Kutcher) sa z toho stáva priemerný sitcom s občasnou dávkou humoru, ktorú zachraňuje Cryer (Alan) a Ferrell (Berta). Bez Charlieho to už nie je ono. 1* za toho nemožného Kutchera dávam dole a od deviatej sérii som to radšej prestal pozerať.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jeden z najlepších a najdlhšie vychádzajúcich animovaných seriálov, ktorý naozaj pobaví ako deti tak dospelých. Pozerám ich od mala, videl som už všetky série mnohokrát a môžem sa na ne pozerať stále dookola, jednoducho nie je čo dodať. Simpsonovci sú legenda! Výborný je aj český dabing, ktorý sa mi páči viac než originál. A samozrejme seriál plný nezabudnuteľných hlášok. "Homer: Mám tri deti a žiadne peniaze. Prečo nemôžem mať žiadne deti a tri peniaze?"

Alf (1986) (seriál)

Pre mňa už od detstva skvelá komédia s nezabudnuteľným mimozemšťanom a sympatickou rodinkou Tenerovcov. Tiež musím spomenúť skvelý slovenský dabing Stana Dančiaka. Aj po toľkých rokoch ma to dokáže rovnako pobaviť, ako keď som to videl prvý krát :) Jeden z najlepších sitcomov americkej produkcie.

Pearl Harbor (2001)

Film plný emócií, skvelej hudby od Hansa Zimmera a výborných hereckých výkonov. Bojové scény a efekty sú úchvatné. Čo mi na filme vadilo bolo až prehnane veľa romantiky voči bojovým scénam. Na film sa treba prestať pozerať ako na vojnový film, ale skôr ako na romantickú drámu s vojnovou témou o bombardovaní Pearl Harbor v pozadí. Ale v konečnom dôsledku je tento film i cez tu neustále kritizovanú romantiku veľmi kvalitné natočený. Ešte jedno negatívum nakoniec bola pre mňa samotná dĺžka, ktorá mala byť minimálne o pol hodinu kratšia.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Úplne zlyhanie, najhorší diel Expendables. Už mi to celé začína liezť na nervy. Prečo nedostáva už skoro žiadnu príležitosť Jet Li? , Terry Crews?, Snipes si tiež veľa nezahral a Arnold skoro už neviditeľná postava a ten nový tým je skôr na smiech a dúfam, že ho v pokračovaní už neuvidíme. Jediné pozitívum, na ktoré som sa tešil mal byť Banderas, ale aj ten ma po pár minútach omrzel a jeho postava mi skôr liezla na nervy. Vtipné hlášky? no nepostrehol som ani jednú narozdiel o predchádzajúcich častí. A v tomto asi nebudem s väčšinou súhlasiť, ale Gibson sa mi na úlohu záporáka vôbec nehodil. Radšej by som tam videl Banderasa ako šialeného zabijaka ako to bolo vo filme "Zabijaci" v dvojke to dokázal dokonale stvárniť Van Damme. Od začiatka do konca pre mňa veľké utrpenie a nuda a ta záverečná bitka tiež za veľa nestála. Už podľa traileru , ktorý nevypadal dobre som nemal veľké oči, navyše keď to mal ešte režírovať Hughes, ktorý doposiaľ ešte nenatočil ani jeden dobrý film. Akčné scény ala Rambo mi už tiež liezli hore krkom, hudba sa mi vôbec nepáčila a čo sa týka príbehu a scenáru tak s tým si autori asi veľa námahy nedali. 2* za pár dobrých akčných scén a za to, že som znova mohol vidieť pokope dve herecké legendy Arnolda a Sylvestra. /45%/.

Insidious (2010)

Prvá polka filmu pre mňa nudná a nezaujímavá. Niektoré momenty mi prišli skôr komické ako strašidelné a ten démon na konci :) Ale na druhej strane je to jeden z najoriginálnejších mysterióznych hororov čo za posledné roky vyšiel. Má to svoju atmosféru, dej sa mi celkom páčil, herecké obsadenie tiež slušné, len myslím, že sa z toho dalo vyťažiť viac. /75%/

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál) odpad!

Lacný americký humor na čele s otrasnými hercami. Seriál plný amerického futbalu a pokusov o vtip, ktorý vyznie trápne. To najhoršie čo som za poslednú dobu videl, odpad!

Transformers (2007)

Michael Bay sa nám opäť predviedol v jeho plnej kráse. Musím povedať, že Transformers splnili moje očakávania. Vizuálna stránka počítačových efektov je úchvatná, spolu s nádhernou hudbou od Steva Jablonskeho. Film ma tiež dobrý dej plný akcie, príjemným spestrením filmu je občasný humor postáv . Herecky je film obsadený tiež dobre a herci pôsobia príjemne. Takéto diela je najlepšie vidieť na veľkej obrazovke s poriadnym zvukovým vybavením :)