Statečné srdce (1995)

Pro mě jeden z top filmů. Pokud by někdo nechápal význam slova čest, tak bych mu pustil tenhle film.

127 hodin (2010)

Lepší než jsem čekal. Ten konec mě teda dostal, už jsem čekal, že se smíří se svým osudem a tak nějak to tak skončí. Ale to co následovalo bylo fakt hustý, tady je vidět jak je život vzácný a člověk udělá cokoliv aby přežil ( o to víc mě pak dostávají sračkoidní filmy kdy někdo chce spáchat sebevraždu kvůli banálnosti typu rozhod s holkou). James Franco tam celkem sedne. 85%

Lék pro Lorenza (1992)

Výborný film o výborných rodičích. Naprosto ukázkový příklad jak se má bojovat o život, nepodřizovat se jen názoru ostatních a sám vyvinout maximální úsilí pro to co chci. Vyšel z toho velmi zajímavý a poučný film, nejen díky danému příběhu, ale i díky skvělým hereckým výkonům, režii a líbila se mi i hudba. 95%

Ip Man (2008)

Výborný akční film o mistrovi bojových umění. Hodně poutavých soubojů, kdy Ip Man ukáže co v něm skutečně je. Jak souboje proti přesile, tak závěrečný souboj proti "šéfikovi", fanoušky akčních scén určitě potěší. Navíc souboje vždy sleduje spousty lidí a tak je to vždy zajímavější. Za zmínku stojí i nevídaná hrdost a čest, která je u Ip Mana vykreslena. Velmi dobře zpracovaný film o výborném člověku, nakonec jsem se rozhodl pro 5 hvězdiček. 85%

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Velmi zajímavý příběh o někom, kdo zásadně ovlivnil život hodně lidí. Byl jsem na vážkách jestli s Jackem sympatizovat a nebo ne. O eutanázii jsem přemýšlel a bych pro, ale určitě ne v takové formě.Člověk hodně trpící a skutečně nevyléčitelně nemocný by měl mít právo na důstojnou smrt, na druhou stranu takhle prováděné to už zavání. Zase kdyby to nebylo tak kontroverzní, tak by to zase nebylo zajímavé a nikdo by to nezfilmoval. Každopádně zajímavý film o velkém muži, který se nebál vzít otěže do svých rukou.Jinak Al Pacino to zahrál výborně. 85%

50x a stále poprvé (2004)

Výborná romantická komedie z krásného prostředí Hawaie. Drew Barrymore nějak zvlášť nemusím, ale tady je moc okouzlující. Pobavilo, zahřálo a já byl nadmíru spokojený.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor 2 patří k mým nejoblíbenějším filmům. Doma jsme ho měli na VHS a ja se na něj mohl koukat pořád dokola. Výborný nápad a ještě lepší provedení, arnold v jeho nejlepší roli. Podle mě jeden z mála filmů kde je druhý díl výrazně lepší než díl první. Nemůžu jinak než 5 hvězdiček.

Svěrací kazajka (2005)

Lepší než jsem čekal. Výborný výběr herců (hlavně krásná Keira), výborný příběh a svým způsobem i šťastný konec. Teď nechápu proč jsem shlédnutí tak dlouho oddaloval. Víc nevim co bych dodal, to se musí vidět.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Před 10ti lety poprvé viděno v kině na mácháči a moc se mi to líbilo. S filmem mám spojeno hodně hezkých vzpomínek z léta, navíc film doprovází výborná hudba na kterou se nezapomíná a díky tomu jednu hvězdičku přidávám.

Zelená míle (1999)

Jednoznačně jeden z nejlepších a největších" filmů vůbec, své postavení tady si plně zaslouží. Nějaká slova moc nemají smysl, to se musí vidět. O životě, o naději, o smrti, o (ne)spravedlnosti...95%.