• Thriller

Essential Killing (2010)

Trosečník na horách s atmosférickou hudbou zvládnutý skvěle nejen herecky, ale i po technické stránce (režie, kamera). Scénář zde nehraje prim, a tak ani moc neobtěžuje, že je tak trochu splácaný jako dort od pejska a kočičky. 74% Kojenecká scéna je ovšem dokonalý vrchol, který trumfne všechny kanibalistické horrory. Bacha, jen pro silné žaludky

Seznam smrti (2011)

Schizoidní jatka, po kterých mi už zbývá jen přiložit hřebíkovačku ke spánku... nebo do úst? Každopádně zítra valím do OBI. 71%

Pustina (2006)

Kdysi jsem to zkouknul náhodou na Film+. Na béčko je to docela slušný film s napětím, atmosférou, pěkný prostředím, zajímavým rozuzlením a obstojně vykreslenými charaktery postav. Na Novu by to byl až Megafilm měsíce. Polichotím: 70%

Býčí šíje (2011)

Jeden z těch silných příběhů, při kterých si připadám vždycky tak hrozně prťavý a slabý. 76%

Štěstí (1998)

Postavy místy přestylizované, ale kdy jindy se vám poštěstí, aby se jedenáctiletý syn ptal otce, zda-li by ho ošukal? Zírám.

Blbec k večeři (2010)

Dinner for Schmucks není doslovným remakem Veberovy komedie (případně divadelní hry). Inspirace zde spočívá v základní kostře námětu a částečně převzatých dialozích. Navzdory tomu je to opravdu zábavná komedie, jejíž originalita spočívá v sérii humorných akčních scének, které v předloze nenajdete. Carellova titulní postava mi přijde zvládnutá možná až na výbornou, což jsem opravdu nečekal. Vytvořil hrozně zvláštní charakter, který ani nemám ke komu přirovnat. Člověk by možná očekával nějakou rychlokvasnou atrapu Pierra Richarda či Rowana Atkinsona. Ale Carell? Ten chlap snad ani neumí přehrávat. Je sice komický, ale vůbec ne jako absurdní figurka z podobných komedií. Působí na mě hodně autenticky a dokonce i reálně. A jde z něj občas i strach. 72% (Závěr filmu je už poměrně slabší.)

Pomáhat a chránit (2011)

Jo, tak to se vám bude líbit, děcka. Al Bunda v policejní uniformě, který je tak cool, že ač moc nekrká a neprdí, neváhá si prohrabat varlata na kameru. Prostě PRASE, které doma nemůžete vystát, ať je to váš fotr, starej nebo strejda verbal z vedlejší dědiny. V reálu se vám z něj chce zvracet, ale na plátně je tak rozkošnej, že byste mu ten šourek samou láskou snad podrbali sami. A neříkejte, že nemám pravdu, pokrytci. Ostatně nejsem o nic lepší, i já se bavil, takže klid. PS: Jeden z nejlepších dialogů před smrtí: "Myslím, že jsi mě zabil." / "Jo, taky myslím. Už vidíš světlo?" / "Nesměj se mi."

Valkýra (2008)

Kterak prozřetelnost dopomohla Vůdci k dokončení jeho velkolepého díla. Zajímavý kříženec patosu hollywoodského, amerického, nacistického i německého. Napínavě pojatý příběh i přesto, že jeho výsledek byl divákovi již předem znám. 72%

Na stopě (2000) (pořad)

Překvapuje mne tak nízké hodnocení. Pro mne rozhodně zábavnější, napínavější i poučnější než leckterý krimiseriál. 80% Ale průměrný televizní divák již zřejmě ztratil smysl pro autenticitu.

Drž hubu! (2003)

Romantická komedie ve stylu LES FUGITIFS (1986), rovněž od Francise Vebera, jen o ten stupínek slabší.