Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Zpočátku, se přiznám, jsem byla trochu rozpačitá. Roztříštěný děj, film mluvil jen v obrazech a náznacích, nebylo objasňováno, co zrovna vidíme a co se děje. Postupem času ovšem všechno začalo pomalu do sebe zapadat a dávalo to smysl a já jsem byla naprosto konsternovaná. Mrazivá, napjatá, chvílemi až dusivá atmosféra protknutá nenávistí (?) a zlobou. K tomu se přidal ohromující výkon Tildy Swinton. Tato dáma je PANÍ HEREČKA. Ufff, tohle byl kýbl hodně silnýho kafe.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tenhle film má především ohromné srdce. Jsem okouzlená, nadšená, dojatá a teď budu potřebovat chvilku někde v koutku, abych se vybrečela :-) Dechberoucí filmový zážitek!!!!

Rebelka (2012)

Když se chystala Rebelka do kin jakožto nový film od Pixaru, tak jsem nemohla ubránit takovému očekávání, že opět uvidím bombu typu Toy Story, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak. Tím pádem to ve finále nemohlo dopadnout jinak, než že jsem byla trochu zklamaná. Rebelka na mě skutečně více působí disneyovsky, než pixarovsky. Pokud jde o animaci, tak té nelze vytknout absolutně nic. Je skutečně okouzlující a působí dojmem poctivě odvedené práce. Meridiny vlasy jsou pak vyloženě dechberoucí. Bohužel problém mám s příběhem. Chybí mi tam ten typický pixarovský humor, různé gagy či narážky a pak i výraznější a charakterově propracovanější postavy. Jde zkrátka o průměrnou pohádku, která je sice perfektně zpracovaná, ale chybí tam to "něco" , čím Pixar dokázal dlouhá léta dominovat na poli animovaných filmů. Samozřejmě, že Rebelka může oslovit i dospělé publikum, ale už ne třeba tím způsobem, jako tomu bylo u starších pixarovek. Po shlédnutí jsem měla pocit, že jsem viděla něco na pohled krásného, ale hlubší zážitek jsem si z Rebelky prostě neodnesla.

Princezna ze mlejna (1994)

Tak předně určitě nebudu dávat nízké hodnocení jen kvůli tomu, že to natočil Troška. Z celé jeho tvorby filmy spíš stojí za *píp* , ale Princezna ze mlejna patří k tomu lepšímu. Určitě jí nejde srovnávat se starými, klasickými, českými pohádkami, ale i tak můžu říct, že má pro mě hezké pohádkové kouzlo. Písničky jsou fajn, postavy jakbysmet - a to hlavně čarodějnice Lucie Bílé, překvapivě mi Yvetta Blanarovičová neleze na nervy a příběh je zkrátka pohádkový. Princeznu ze mlejna mám ráda, je to zřejmě jediná "modernější" pohádka, která se mi líbí. Narozdíl od druhého dílu....tam už je to zase klasický Troška :-)

Kletba z temnot (2012)

Nadpřirozené síly, posedlé děti a následné vymítání, nulová atmosféra a nějaká ta lekačka. To vážně pořád někoho baví točit? No a že je film podle skutečně události mě vážně nevytrhlo a dojem to ani v nejmenším nevylepšilo.

96 hodin: Odplata (2012)

Když si odmyslím několik momentů, které působily fakt až moc přehnaně, skoro až směšně a pak vylíčení postavy Liama Neesona jako skoro-poloboha, který si hravě poradí v naprosto každé situaci a s přehledem jí zmákne, tak mi zůstává poměrně dobrý akční film. Na zadek sice neposadí, ale rozhodně ani neurazí.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Pro mě je Věřte nevěřte nedotknutelnou záležitostí z jednoho prostého důvodu - mám na něj strašně krásné vzpomínky. Jako malá jsem se s mamkou pokaždé uvelebila u televize, s předem nadepsanými papírky a hádali, který že příběh je fikcí a který se skutečně stal. Samotné příběhy kvalitou příliš neoplývají, to si nebudeme nalhávat, ale myslím, že zde jde hlavně o pointu, která v mnoha příbězích byla vyloženě skvělá. Ale jak už jsem psala - k Věřte nevěřte mě poutají hlavně vzpomínky.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších českých pohádek, která k Vánocům patří stejně jako bramborový salát ke štědrovečerní večeři :-) Navíc pokaždé, když slyším ten nádherný sameťák Viktora Preisse, tak si říkám, že nikdo snad nemá hezčí hlas, než on.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Film, který umí nádherným způsobem pohladit po duši. Jestli jsem brečela? - No, jistě! :-)

Patrola (2012)

Jsem maximálně nadšená! Poutavé nahlédnutí do každodenní policejní rutiny, kterému nechybí silné momenty, ale ani ty vtipné a akční. Z větší části dokumentární styl má tu skvělou vlastnost, že diváka naprosto pohltí a dodává filmu na syrovosti a uvěřitelnosti. Gyllenhaalovi tato role vyloženě sedla a slušela a Michael Peña byl perfektní. Patrola patří mezi nejlepší filmy, které jsem v roce 2012 shlédla a přiznám, že konec mě opravdu dostal.