Mr.Hudson

Mr.Hudson

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 8.8.2014  23:19

Geniální film :) no zřejmě slušnej oddíl no ...

• 3.7.2014  23:00
    8 MM (1999)

občas si připadám jako mašina ...

• 13.12.2013  10:10

Jak řekl sám Peter Jackson - když se točí trilogie, tak se v prostředním díle může trochu experimentovat a něco si "domyslet". Já sám za sebe si nemyslím, že by to bylo nějak přehnané. Ve velkém se řešila elfka Tauriel, ale viděli jste někdy hezčí elfku? Už jenom kvůli jejímu vzhledu jsem za ní rád. Jasně bylo tam dále pár věcí, které nekorespondují s knihou, ale to jsem ani nečekal, Jackson má vlastní hlavu a už předem bylo jasné, že se film od knihy bude trochu lišit. Já jsem viděl vše co jsem vidět chtěl - Medděda, lesní elfy, únik v sudu, nebezpečné pavouky, Barda Lučištníka, jezerní lid a samozřejmě také velkého a hrozivého Šmaka, což je postava sama pro sebe a na něho jsem se těšil nejvíc. Škoda, že film skončil v tom nejlepším, ale to bych se zase neměl do listopadu v roce 2014 těšit. Za mě to žádné zklamání nebylo, naopak jsem mile překvapen. Jackson si dál jede svojí a to je dobře.

• 9.12.2013  00:59
    Kick-Ass 2 (2013)

Zdaleka ne tak dobré jako první díl, přesto jsem ale rád, že tento film vůbec vznikl, protože filmů o superhrdinovi je opravdu žalostně málo. Kick-Ass a Mindy opět nezklamali, ale celkově mi to přišlo oproti prvnímu dílu bez nápadu a taky mi to přišlo o dost brutálnější což bylo z mého pohledu spíše na škodu. Podle posledních minut filmu jsem pochopil, že se třetího dílu asi nedočkáme a možná je to dobře, protože si aspoň uchovám vzpomínky na vynikající první díl a nadprůměrný díl druhý, cokoliv co by se snažilo o jakési pokračování a bylo by to bez jakéhokoliv motivu a nápadu by bylo už jen na škodu, takhle je to pěkně ukončený a nechal bych to tak. 80%

• 8.12.2013  13:25
    Katy Perry - Roar (hudební videoklip) (2013)

Je paradoxní, že zrovna u tohoto klipu mám už konečně 1000 ohodnocených filmů :D Jinak Katy - miluji tě!

• 22.11.2013  01:03

Po dlouhé době kvalitní český film. Navíc s nádechem násilí a mafie, což já mám rád, tedy aspoň na plátně filmovém. Režisér Petr Nikolaev se nezalekl velkého tématu a očekávání a během hodiny a půl nám ukázal, jak se z řadového veksláka stát úspěšným popravčím a miliardářem. Výběr dvou hlavních herců byl parádní a kromě vždy vynikajícího Vetchého se mi líbil i Vaculík, kterého jsem měl již ve škatulce komunistických vysloužilců, ale ukázal, že umí zahrát i v době kapitalismu. Tento film mapuje zkaženost a prohnilost českého justičního systému, ale i touhu po moci po níž František (Vedral) Mrázek tolik toužil a také jí dosáhl, ale zaplatil za to daň nejvyšší. To je mu dnes již jedno, ale stejně bych chtěl vědět, komu tak ležel v žaludku a kdo nařídil jeho popravu. Až se to zjistí a nebo se třeba najdou ty jeho materiály na různé politiky a pražské špičky, tak to bude ještě zajímavé, no máme se na co těšit. Film za 4 hvězdy.

• 22.11.2013  00:56
    Hašišbába (2012)

Francouzské komedie mám rád, no to je asi taky jediné co ze země galského kouta nějak snesu, ale tohle se nějak nepovedlo, čekal jsem o dost více a přitom námět a nápad to špatný není, zapšklá bába-hašiš-pařížské předměstí to si říká o parádní komedii při níž se divák zasměje, ale tady se něco nepovedlo. Pár světlejších momentů se ve filmu najde, ale není jich mnoho a zkrátka jsem od toho čekal tak nějak více. Možná mi film nesedl a až ho uvidím znovu, tak svůj názor přehodnotím, ale pro tentokrát za dvě orion hvězdy.

• 22.11.2013  00:51

Parádní filmový zážitek, jde vidět, že režisér Paul Greengrass má na podobné typy filmů prostě talent, což mimo jiné dokázal už ve filmu Let číslo 93. Snímek Kapitán Phillips jsem viděl v kině a domů jsem odcházel s parádním filmovým zážitkem. A aby taky ne, když perfekcionista Greengrass nám na pozadí 134 minut dokonale předvede, jak se mají podobné typy filmů točit. Člověk se během děje ani chvíli nenudí a příběh prožívá s hlavním hrdinou. Mimochodem ztvárnění hlavního hrdiny v podání Toma Hankse to byla prostě paráda, když jsem si po příchodu domů sháněl nějaké informace o Richardu Phillipsovi, tak jsem se dozvěděl, že jsou si s Tomem i podobní, takže režisér moc době věděl co dělá. Abych to nějak ukončil, jsem rád, že tento film vznikl a jsem také rád, že jsem před začátkem nevěděl, jak to celé dopadne, protože tak bych se neměl na co těšit, takhle jsem si to užil až do konce. 90%

• 27.9.2013  03:35
    Šmejdi (2013)

Hodně silný dokument, který by měl být preventivně pouštěn v domovech důchodců a vlastně všem starším lidem obecně. Záměrně píši starším, protože právě oni jsou nejčastěji návštěvníci těchto akcí. V tomto filmu si právník zabývající se touto problematikou často klade nějaké otázky, po zhlédnutí si kladu otázky i já a není jich málo. Mezi hlavní otázky patří to, jak se mezi námi vůbec mohou pohybovat tací lidé, kteří mají tyto akce na svědomí? Chápu, že svědomí je v dnešní době věc, která nikoho nezajímá a nic si za ní nekoupíš, ale přece, tohle už je trochu moc. Za další, jak je možné, že o tomto skrytém moru se vlastně pořádně dozvídáme až nyní? To musela Silvie Dymáková (kterou si za její odvahu po zhlédnutí tohoto dokumentu velmi cením) natočit tento dokument, aby se o tomto problému teprve začalo mluvit? Je to neustále mezi námi, ponižování, nátlak, vyhrožování, urážky, co dělá celou tu dobu česká obchodní inspekce? Kde je? A co proto dělá nyní? Proč vůbec ještě existují firmy jako Beck a podobné sračky? Poslední a asi jedinou otázkou zůstává to, proč na tyhle akce důchodci jezdí, je to zkrátka jejich droga, jsou na tom závislí - a já jen doufám, že se nikdy nedožiji takového věku, abych takhle skončil. K samotnému dokumentu napíšu jen toto: vynikající ztvárnění problému, který tady dlouho nikdo neřešil a vážně pochybuji, že pořádně řešit bude. Velmi silné a realistické scény, které člověkem otřesou, zkrátka dokument, který nestál pouze za zhlédnutí, ale také za zamyšlení.

• 14.7.2013  23:56

O něco málo slabší než Šifra mistra Leonarda, aspoň tak to vidím já. Každopádně knihy Dana Browna jsou dobrá inspirace pro filmové režiséry, těším se na Poslední symbol:)

• 18.5.2013  01:25

Začátek ušel, ale Jacob jako porodní dědek to byla tragédie ...

• 6.12.2012  23:14
    Bastardi 3 (2012)

Hodina a půl utrpení. Herecké výkony tragické a děj je stejně rozstroušený, jako skleróza mého dědy o návaznosti raději pomlčím. A taky moc nechápu co nám tím Magnusek chce pořád říct, ano je tady asi nějaký problém, ale točit kvůli tomuhle takovou žumpu snad není třeba, dá se na to upozornit i snesitelnějším způsobem. Po prvním filmu, který se dal v rámci mezí ještě snést jsem čekal, že Magnusek půjde nahoru, ale druhý díl byl ještě horší a třetí díl aspiruje na cenu sračka roku, prostě hrůza ...Jinak si tohoto filmu necením ani na tu jednu hvězdičku, ale musel jsem jí dát, protože jsme se konečně dostali na konec této "trilogie" a mé utrpení je tak u konce.

• 2.7.2012  03:36
    Projekt X (2012)

EPIC PARTY!

• 15.6.2012  19:04

A vy jste ho vykouřil koňovi!....hloupý, ale zároveň velmi vtipný humor.

• 8.4.2012  16:29

Prostě anglický humor ....

• 8.4.2012  16:28

Při sledování v kině jsem se ohromně bavil, ale zároveň mi bylo smutno, uvědomil jsem si, že tímto filmem končí jedna velká sága na které jsem vyrůstal. Určitě se jedná o jednu z nejvtipnějších komedií za pár let, aby také ne, když se sešla celá stará parta. Původně jsem se obával toho, že se tvůrci budou snažit navazovat na staré a již použité vtipy, ale mé obavy byly zbytečné. Humor pokaždé vychází z dané situace a je nenucený, to je nejdůležitější. Zkrátka se to povedlo, veškeré mé očekávání film splnil a jako bonus nám dopřál vynikající scénu na konec. Great MOVIE!

• 8.4.2012  16:19

Výborná komedie, kterou bohužel kazí neustálé a velmi nápadné reklamy na Orbit a Big Shock. Po první hodně nudné čtvrthodině, se dostáváme do roku 1989 a tam se to pořádně začíná rozjíždět. Pan Režisér měl výbornou ruku při výběru herců a můžeme tak sledovat celou škálu charakterů, od zapřísáhlého podporovatele socialismu Táborského až k jeho mírnému oponentovi Preissovi, který i ztvárňuje třídního učitele. Každá postava má své místo a není zbytečná. Jako celek z toho vychází skvělá komedie, která nás zavádí do roku 89, který jsem sice sám neprožil, ale dobře si umím představit tu dobu. 80%

• 30.3.2012  21:46
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

Když po večerech nemám co dělat, tak si občas tento "skvost" pustím a mám pár poznatků: 1. většina z volajících je ženského pohlaví 2. většině volajících je přes 50 let 3. je to naprostá srač**. Původně jsem chtěl dát odpad!, ale za Vlastíka Plamínka a Jolandu přidávám dvě hvězdy.

• 29.3.2012  20:11

Pár minut po premiéře můžu říct, že film si udržel vysoký standard ze svého seriálového námětu a splnil má veškerá očekávání. Dokázal výborně pobavit a některé dialogy neměly chybu. Režisér Prušinovský mi vytřel zrak a všem ukázal, že dokáže udělat z původně průkopnického venkovského fotbalového seriálu celovečerní podívanou. Jediná vada na kráse a což mě docela udivilo je to, že se ve filmu mluví docela sprostě, mně to nevadí a vím, že to k vesnickému fotbalu patří, ale jaký si asi mají vzít děti příklad z tlustého šišlavého doktora Větvičky, kterému jen tak z ničeho nic nabízí poprc pouťová kolotočářka?:-D Ale to bych sem netahal, celkové shrnutí vyznívá ve prospěch tohoto filmu, který svým originálním pojetím dokázal rozvířit nudné vody českého filmu a nabídl mi parádní podívanou. Nebránil bych se dalšímu pokračování, ale obávám se, že bez Krobota byl bylo poloviční.

• 26.3.2012  00:26

Takhle jsem se doma jednou nudil a řekl jsem si, že se podívám na nějaký film superhrdinech. Ale na jaký? Spidermana jsem viděl nesčetněkrát, Kick-Ass je ohraná písnička, Defendor je depresivní blbost a tak jsem si pustit právě tento film. A byl jsem opravdu velmi překvapen, po úvodních chvílích jsem si říkal, že to bude nudná blbost, ale s postupem času jsem se dostal do centra dění a gejzír úžasných nápadů použitý v tomto filmu mě ohromil. Vlastně ono není ani tento film s něčím jiným možné srovnávat, protože je to vlastně jedna velká originalita. Dokonce jsem ke konci filmu fandil i našemu hrdinovi, i když mě po většinu děje iritoval a svým nepříliš přesvědčivým zjevem nedokázal přesvědčit o svých schopnostech. Dalším dílem do skládanky je obsazení Mary Elizabeth Winstead, kterou jsem vůbec neznal, ale ve filmu mi přišla sympatická a svoje si odehrála úplně s přehledem. Prostě parádní film a vůbec bych se nezlobil za další pokračování.

• 24.3.2012  01:41
    Goon (2011)

Parádní zpracování a námět a také velké překvapení. S. W. Scott ukázal, že si umí střihnout i jinou roli než Stiflera z American Pie a v Goonovi exceloval. Jeho dobrosrdečnost a hloupost mě dokázala výborně pobavit a doopravdy tak splnila moje očekávání na dobrou komedii.

• 18.3.2012  15:03

Velmi silný filmový zážitek. Francouzi neumí dělat auta, nesnáším jejich jazyk a zvyky, ale filmy mají vynikající. Mám rád především jejich komedie, které svým ztvárněním dokáží člověka pobavit. V tomto případě až tak o komedii nejde, jistě najde se tam mnoho vtipných momentů, které strčí s přehledem do kapsy dnešní rádoby vtipné komedie, ale v tomto filmu jde o mnohem víc, jde o přátelství a souznění úplně rozdílných lidí, kteří pocházejí z úplně rozdílných poměrů a jejich kroky spojila náhoda. Celý děj je prostoupen skvělou hudbou a kontrastem mezi humorem a dramatem. V mých očí dělá tento film ještě lepší skutečnost, že se jedná o dílo natočené podle skutečné události. 90%

• 18.3.2012  03:17

Toto je jeden z těch filmů po kterém mám husí kůži ještě několik hodin po jeho zhlédnutí. 90%

• 28.2.2012  00:55

Asi jako každý, ani já dobře nevím co k tomuhle dílu mám napsat, viděl jsem ho před malou chvílí a musím říct, že tak silný filmový zážitek jsem ještě nezažil. Leckterý horor si může jít hrát na hřiště a přenechat místo tomuto veledílu. Vůbec nic jsem o tomto filmu nevěděl, akorát jsem znal vynikající soundtrack a něco málo o ději, konkrétně že se tam objevují závislosti, to bylo vše. O to větší bylo překvapení při zhlédnutí. Darren Aronofsky natočil absolutní majstrštyk a to nejen o závislostech. Natočil snímek o osudech lidí, kteří se nechají unést, podlehnou svým touhám, chcete-li závislostem a ta je postupně ničí. Možná se režisér snažil sdělit i nějaké poselství a chtěl nám otevřít oči, kdo ví. Jediné co mohu říct pár minut po zhlédnutí je, že podlehnout může každý, ale postavit se opět na své nohy to je umění a bohužel v tomhle díle to dopadlo tím nejhorším možným způsobem. Samotnému ději nemohu nic vytknout, už od první minuty nastupuje neskutečně temná atmosféra, která nesmírným způsobem graduje až do velkolepého a smutného finále, celý děj je perfektně prokládán hudbou Clinta Mansella, který se svým soundtrackem k tomuto filmu zařadil mezi absolutní elitu na poli hudebních skladatelů. Dalším nesmírně důležitým mužem je samozřejmě režisér o kterém jsem se již zmiňoval, neumím si představit, že by někdo jiný dokázal takto brilantně natočit lidské pocity a trápení. Samotnou kapitolou je i kamera, která pomocí dokonalého střihu dokáže opravdu nastolit magické mrazení v zádech a připravit tak pořádný filmový zážitek. Drogy jsou svinstvo, stejně tak různé prášky a další věci, na kterých se člověk stane snadno závislým a pan Aronofsky nám nadčasově ukázal, kam až to může vést, když si člověk nedává pozor a nedokáže se ovládnout. Můj nejsilnější filmový zážitek za celou dobu sledování filmů 100%. Všem se omlouvám, že můj komentář nedává absolutně žádný smysl, ale to se nedá popsat, to se musí vidět.

• 25.2.2012  17:14

O něco slabší než Vejdělkovi "Muži v naději", ale přesto poměrně povedená komedie. Režisér opět sází na neotřelé a neokoukané herce a to filmu jenom prospívá. Námět tří žen různých věkových kategorií je parádně propleten a já jsem po celou dobu se zájmem sledoval jejich snažení o to, kdo klofne lepšího chlapa. Jediná věc, která mi trochu vadí je fakt, že v každém novém filmu Jiřího Vejdělka někdo umře a to mi do komedie moc nesedí, ano zrovna v tomto snímku to má trošku odlehčený nádech, ale do budoucna bych byl rád, kdyby se alespoň v jednom filmu dožili všichni herci poslední filmové klapky. 70%

• 25.2.2012  17:08

Dle mého názoru nejlepší film Miloše Formana. Samotný Larry Flynt je rozporuplná osoba která pobuřuje naši společnost už několik desítek let a to svými názory, postoji a nekompromisní upřímností v oblasti sexuálním průmyslu, kterou nedokážou někteří pokrytci jednoduše vydýchat. Mistr Forman dokázal všechny tyhle aspekty přenést na filmové plátno a za to mu patří můj velký dík.

• 25.2.2012  03:50

Další pecka z dílny tohoto legendárního anglického komika. Scénky s Beckhamem a Posh jsou dnes již legendární.

• 12.2.2012  20:12
    Kličko (2011)

Vynikající dokument. Dva bratři Kličkové v objektivním a zcela seriózním dokumentu mapujícím jejich boxerské začátky a vlastně i celý život. Box jako sport mám rád, před tímto dokumentem jsem tyto dva bratry moc nemusel a to z toho důvodu, že jejich box je zkrátka nudný. Pamatuji si na doby, kdy po ringu běhal Mike Tyson a rozdával rány všem svým soupeřům, to byla podívaná! Kličkové jsou ale úplně jiní, u boxu přemýšlí a dělají ho s rozvahou a právě to jim přineslo všechny jejich úspěchy. Kličkové moc dobře vědí co dělají a po zhlédnutí dokumentu jsem si i uvědomil, že vlastně boxovali s těmi nejlepšími boxery a boxovali s nimi velmi dobře. Zejména se mi líbil zápas s šampiónem Lennoxem Lewisem, který v době své největší slávy porážel jak Tyson, tak i další velké boxery tehdejší doby. Jeho zápas s Kličkem byl nesmírně vyrovnaný a nebýt vážného zranění možná byl Vitali i vyhrál. Ale to jsou spekulace. Rozhodně jsem rád, že jsem se mohl skrz tento dokument podívat na osudy těchto dvou bratrů a zároveň je mi i trochu smutno, protože až Kličkové odejdou (40 a 35 let), tak box ztratí dvě nesmírně velké osobnosti.

• 12.2.2012  14:56

U hororu bych očekával, že se budu bát a se sevřenou zadnicí sledovat skrz prsty co se děje na obrazovce. V tomto případě tomu tak však nebylo. Krvavý Valentýn je stejně strašidelný jako krabice s koťaty, pár strašidelnějším scénám přidává na hrůznosti a lekavosti prostředí temných dolů, ale to můžeme vidět pouze občas. Většina děje se totiž odehrává kolem ex-vztahu našeho vrahouna a jeho bývalé přítelkyně, která se shodou okolností vdala za dalšího bývalého vrahounovo kamaráda šerifa Axela. Takže děj je předvídatelný, nudný a na pár scén i docela úsměvný. Trochu to zachraňuje konec, který nám konečně vykresluje skutečného vraha a my se tak dozvídáme, jak to vlastně bylo.

• 9.2.2012  23:29

Hořká komedie z prostředí sedmdesátých let. Když se nad tím tak zamyslím, tak doba to byla jistě krutá. Neumím si představit, že bych vyrůstal v teroru komunistických sviní a proto jsem také od začátku filmu fandil naší ústřední čtyřce. Ve filmu je nádherně zachycena dobová situace a také dospívání jednotlivých členů, vidíme jejich starosti, problémy, touhy a to všechno v pěkně vtipném obale. Výborné je také obsazení a hudba, která přidává v určitých sekvencích na vážnosti, ale také dokáže film náležitě odlehčit. Film je také plný vtipných scén i když pro tehdejší mladíky to asi jednoduché nebylo. Celkově tento film hodnotím nad očekávání dobře, režisér Trojan se toho zhostil opravdu dobře a spolu s vynikajícími herci se mu podařilo vytvořit opravdu kvalitní snímek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6