• Romantický

Návrat na vrchol (2006)

Nemám rada americký futbal, ale našťastie tento film nie je o športe. Naozaj tu nie je podstatné víťazstvo, ale dôležitým sa stáva jednoducho neprestať hrať a žiť ďalej. Povstať z popola.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film, pri ktorom ma nemrazilo, ale rovno mi zvieralo srdce. "Môžeš ma prísť navštíviť cez prázdniny do Berlína, keď budú všetci na seba zase dobrí."

Odvlečen (2007)

Škoda toho nereálneho záveru a ten "prekvapivý" časový zvrat v závere som vytušila už v polovici filmu. Mrazilo ma hlavne z toho, že niektorí ľudia tento príbeh prežívajú v skutočnosti. A tým nemyslím len príbeh Anwara, ale hlavne Khalida.

Blade Runner (1982)

Film, ktorý vás ani po toľkých rokoch nenechá chladnými. Záverečná scéna na streche je proste... na to niet slov:-)

Million Dollar Baby (2004)

Moje ďalšie oscarové sklamanie:-( Hilary mi bola veľmi sympatická, páčila sa mi jej húževnatosť a riešenie vecí "v prvom kole". Clint E. mi však herecky vôbec nesedí a jeho večne zamračená tvár ma počase vždy začne nudiť. Ale aj keď zabudnem na Clinta, tento film mal proste naozaj ďaleko k oscarovej dráme. Clint ako režisér až príliš tlačil na pílu. Bol predvídavý a to som pred filmom nič netušila o hlavnom zvrate. S P O I L E R : Ale aj to jediné prekvapenie v hlavnom zápase sa dalo už dopredu vytušiť. Každú chvíľu som čakala nejaký úder pod pás. Bolo to fakt ako z rozprávky, keď jediná, ktorá ju môže poraziť, musí byť ukrutne zlá. Zasiahlo by ma oveľa viac, keby sa zranila v nejakom bezvýznamnom zápase... Jej rodina bola tak silene hnusná, až ma to bolelo... Utrpenie v nemocnici ma tiež nechalo chladným a pritom tam boli naozaj silné scény. Záver mi bol polhodinu pred koncom jasný a nevyronila som ani slzu. A to už radšej nespomínam morálnu stránku filmu, v ktorej skutočné hodnoty a životné ciele sú v tom, že plno ľudí bažiacom po násilí skanduje Vaše meno.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Dúfam, že sa už 5. časti nedožijem. V nej sa už zrejme Willis bude naťahovať s vesmírnou raketou.... Jednotka bola úžasná, dvojka a trojka mali tiež svoje čaro a hlavne tam Willis stále pôsobil len ako obyčajný policajt, ktorý sa proste problémom nikdy nevyhne. V štvorke je z neho už superman. Kde sú tie časy, keď som cítila ako ho bolia malé črepiny skla v chodidlách?

Temný úsvit (2006)

Steve Zahn ma skutočne príjemne prekvapil a Bale bol tradične skvelý. Tí dvaja mi prekryli všetky nedostatky tohto filmu. Trpela a usmievala som sa spolu s nimi. .... S P O I L E R... A ten sladký záver im odpustím, keďže vraj naozaj taký bol. Pre mňa film skončil vo vrtuľníku:-)

Pozemšťan (2007)

Myšlienka tohto filmu je skvelá a celý čas mi bolo jedno, či a ako je možné, aby bol tak starý. Jednoducho som to prijala a "užívala" si jeho slová:-) Scenár si zaslúži aj desať hviezdičiek! Celý čas som ani nedýchala, aby mi neunikla ani jedna veta :-) Niektoré herecké výkony mi nesadli, ale aj tak nedokážem dať menej ako päť hviezdičiek. Veľmi sa mi páčilo aj vtipné odľahčovanie mrazivej atmosféry. Je to asi prvýkrát, čo by som sa potešila dlhšej stopáži. Toľko nezodpovedaných otázok....

Gran Torino (2008)

Mne raz vidieť stačilo. ... S P O I L E R ...Okrem iného mi veľmi vadilo, ako rýchlo sa Walt zmenil a prijal pozvanie na tú narodeninovú oslavu. Myslím, že malo trvať oveľa dlhšie, kým k nim vošiel do domu.

Záchranáři (2006)

Kratšia stopáž, menej gýčový záver a mohlo by tu byť viac hviezdičiek. Škoda, ale aj tak stojí za pozretie.