Princ a Večernice (1978)

To nejslabší z Vorlíčka. Proč musel závěrečnou píseň Láska je ráj zrovna zpívat Havelka? To si jeho máti Libuška klidně mohla střihnout roli Večernice.

Mladý Ahmed (2019)

Videodeník o radikalizaci mladého džihádisty. Velmi působivé.

Pod vodou (2020)

Kristen táhne celý film, který by jinak šel ke dnu, vzhůru k hladině. Krásně nasnímaná, v plavkách úžasná, jako lesba bych po ní hned vyjel. Dějově ploché až nudné, digitální příšery vypadají jak chobotnice z histolky a nechápu, proč mají ty LED diody alá oči, v Mariánském příkopu je černočerná tma a nic ke koukání, pokud zde něco žije, oči to nemá, protože je nepotřebuje.

Karel, já a ty (2019)

Mě už to generačně míjí, ale dovedu si představit, že někoho dvacetiletého to může vystřelit z kecek.

Narušitel systému (2019)

Tak to je hustá záležitost. Syrové sociální drama skvěle zahrané i zrežírované. Cítím stejnou beznaděj jako filmové postavy. Ovšem hranice filmu a skutečného života se zde stírají. Nic lepšího na téma narušená mládež jsem neviděl.

Proti zdi (2004)

Film může být zábava nebo umění. Nebo oboje. Umožní tak vnímavému divákovi film vidět a prožít. Tenhle příběh mohl být odvysílán v rámci sběrných dokumentů Manželské etudy, zvláštní turecké vydání. Nikoho by nenapadlo, že tohle jsou jen herci. Velmi silný příběh.

Poslední aristokratka (2019)

Asi takhle - jste-li čtenář úžasné Bočkovy knižní série, můžete tento film vynechat. O předlohu se scénář pouze trochu štrejchnul a nemá rozhodně její kvality, ani vtip. Nicméně krásná lokace nasnímaná jako vždy dokonalou kamerou Vladimíra Smutného a adventní čas daly příběhu jiný rozměr. Asi nebude problém tuto komedii prodat na světových TV trzích. Herecky celý tým zachraňovala výborná Eliška Balzerová, Hynek Čermák byl tradičně dobrý. Velké výhrady bych měl k obsazení Vilhelmové, na roli americké občanky bojující s nástrahami českého jazyka se naprosto nehodící. Tam mohl pan režisér s přehledem vybrat nějakou herečku trvale žijící ve Státech, která má přirozený přízvuk.

Štvanice (2012)

Snímku je třeba věnovat více soustředění, děj skáče vpřed a vzad jak vyplašený zajíc. Wydra má charisma jako řemen a vůbec.Vyššímu hodnocení brání polymorbidní český dabing, který místy připomíná scénky z Partičky.

Profesor a šílenec (2019)

Hvězda Eddieho Marsana zvolna stoupá! Byť rolí nevelkou je všech hvězd nejvíce zapamatovatelný!